E3 2018 SoulCalibur 6 Çıkış Tarihini Duyurdu

E3 2018 SoulCalibur 6 Çıkış Tarihini Duyurdu
PS4, Xbox One, ve PC için, bu sonbaharda çıkacak

Bandai Namco, 3D dövüş oyunu serisinin son serisi olan E3 2018'de SoulCalibur VI için yayın tarihini açıkladı. Oyun 19 Ekim 2018'de PS4, Xbox One ve PC'ye geliyor.

SoulCalibur VI, dizi için bilinen silah odaklı savaşın daha fazlasını sunuyor ve Bandai Namco, E3'te oyunun hikaye modunu canlandırıyor. 16. yüzyılda belirlendi ve oyuncular, "gizli keşifleri öğrenmek için" orijinal SoulCalibur'dan olayları ortaya çıkardıkça "keşif yolculuğu" na gönderiliyor.

Oyun, 'favori karakterlerinden bazılarını, oyunun kapağında bile yer alacak olan Witcher serisinden Rivia Geralt gibi konuk karakterlerle harmanlıyor. Witcher geliştiricisi CD Projekt Red, gerçek Geralt gibi görünmesini ve hissetmesini sağlamak için Bandai ile yakın çalışıyor . Yukarıdaki oyun videosu içinde onu izleyin.

Piyasaya sürüldüğünde, SoulCalibur VI, bir 12 "Sophita figürü, 120 sayfalık bir kitap, dahili bir ses kutusu, soundtrack CD'si ve oyunun Season Pass'i olan bir metal kasa ile birlikte gelen bir Collector Edition'da da sunulacak.