Yeni FIFA 23 HyperMotion 2 Oyun Özellikleri

Yeni FIFA 23 HyperMotion 2 Oyun Özellikleri
FIFA 23, HyperMotion 2 teknolojisi sayesinde bir dizi büyük oynanış değişikliği sunuyor.

FIFA 23, HyperMotion 2'nin mümkün kıldığı bir dizi büyük oynanış değişikliğiyle seriyi sarsıyor. İşte Sert Şut'lardan yenilenen set mekaniklerine kadar tüm büyük yeni FIFA 23 özellikleri.

Futbolseverler, serinin bildiğimiz son oyunu olan FIFA 23'ün EA SPORTS FC dönemi başlamadan önce ses getireceğini umuyor. Kariyer Modu ve Ultimate Team kesinlikle büyük güncellemeler alacak olsa da, taraftarların gerçekten yenilikleri bilmek istediği yer sahada.

Yeni nesil konsollarda, HyperMotion 2 ve makine öğrenimi teknolojisi, geliştiricilerin iki maç ve çok sayıda eğitim tatbikatı sırasında yakalanan 6.000'den fazla yeni animasyon eklemesine olanak tanıyor. Sonuç, şut, pas, top sürmede vb. daha akıcı, daha gerçekçi bir oyundur.

Ayrıca tüm platformlarda çok sayıda yeni ekleme var, bu nedenle son nesil oyuncular bile FIFA 23'te çok farklı bir deneyim bekleyebilir. Tüm önemli yeni FIFA 23 oyun özelliklerini sizler için derledik.

─────────────────────────────────────────────────────────

► FIFA 23 Rehberi: Serbest Vuruşlar, Kornerler ve Penaltılar

─────────────────────────────────────────────────────────

FIFA 23 Yeni Oyun Özellikleri (Tüm Platformlar)

 • Şut Mekaniği
 • Yeni Beceri Hareketleri
 • Duran Toplar
 • Savunma

FIFA 23: Şut Mekaniği - Sert Şut

FOXNGAME

FIFA 23'te şut atmanın manşet değişikliği, yeni Sert Şut'ların eklenmesidir. Bu ilginç yeni beceri, oyuncuların atış yaparken ekstra güç ve spin ile yıkıcı bir çabayı ortaya çıkarmasına ve bazı unutulmaz gollere yol açmasına olanak tanır.

Ancak, Sert Şut’lar destekli hedef almayı kapattığından ve manuel olarak yönlendirilmesi gerektiğinden, bu bir risk-ödül seçeneğidir, yani hedefi hedefe atmak çok daha zordur. Ayrıca normal çekimlerden daha uzun bir kurma animasyonuna sahipler, bu yüzden onları kullanmadan önce boş alan yaratmanız gerekecek.

Genel olarak şut da yenilendi ve oyunculara kalecileri yenmek için çok daha çeşitli seçenekler sunuldu. EA, her şutun benzersiz hissetmesini istiyor, bu nedenle uygulanabilecek daha fazla spin ve sapma var ve voleler artık yere yığılabilir.

FIFA 23: Yeni Beceri Hareketleri

Yıllar geçtikçe FIFA'da beceriler giderek daha önemli hale geldi ve oyuncular FIFA 23'te daha da fazla numaraya sahip olacaklar. Aşağıdaki yeni beceri hareketlerine göz atın:

 • Sol ayak beceri hareketleri – Messi veya Mahrez gibi sol ayaklı oyuncular artık beceri hareketlerini en güçlü ayaklarında kullanabilirler, bu özelliği hayranların uzun yıllardır talep ediyordu.
 • Patlayıcı sahte şut – Patlayıcı sahte şutlar, dört yıldızlı becerilere ve 85 veya daha yüksek hızlanma ve sprint hızı istatistiklerine sahip herhangi bir oyuncu tarafından gerçekleştirilebilir
 • Topu topuk ile yuvarlayın - Topu başka bir yönde yuvarlamadan önce, beklerin yanından süzülerek geçmeden önce pas numarası yapmak için topuğu kullanın

FIFA 23: Duran Toplar

FIFA 23, tamamen yeniden tasarlanmış duran topları oyuna getirerek oyuncuların şutlarını ve ortalarını daha önce hiç olmadığı gibi kontrol etmelerini sağlıyor. Köşe vuruşları ve serbest vuruşlar oldukça benzer şekilde çalışır ve FIFA 22'nin retikülünü topun nereye gideceğini gösteren bir yörünge çizgisi lehine ortadan kaldırır.

Penaltılar, gerçek hayattaki bir nokta vuruşunun yoğun baskısını yeniden yaratmak için değiştirildi. Oyuncular artık topun etrafında değişen bir soğukkanlı halkayla karşılaşacaklar ve maksimum doğruluk için daire en küçük olduğunda şut atmaları gerekecek.

Halkanın hareket hızı, penaltıyı kullanacak oyuncunun ne kadar yetenekli olduğuna ve vuruşta ne kadar baskı olduğuna bağlıdır. Örneğin, bir penaltı atışındaki beşinci atış, 90. dakikadaki bir teselli cezasından çok daha hızlı hareket edecektir.

FIFA 23: Savunma

FIFA 23'teki tüm yeni hücum seçenekleriyle birlikte, defans oyuncularına başa çıkmalarına yardımcı olacak bazı yeni araçlar da verildi. Bunlardan ilki, topu oyun dışı bırakan ya da bir kontra atak için sahanın yukarısına geri gönderen daha agresif bir kayar müdahale biçimi olan “sert kaymalar”dır.

Üst düzey defans oyuncularına ayrıca bir dizi yeni animasyon da eklendi, bu da onların arkalarına bir bacak uzatarak, taşmış olsalar bile topu dürterek uzaklaştırmalarına ve topu durdurmaları için "daha fazla koruma" sağlamalarına izin verdi.

FIFA 23 HyperMotion 2 Oyun Özellikleri (Yeni Nesil)

 • Hızlanma
 • Teknik Dribling
 • Kaleci

Hızlanma

Tempo bir kez daha FIFA 23'ün temel bir parçası olacak, ancak hücumcular ve defans oyuncuları arasındaki yarışların oynanış şekli büyük ölçüde değişti. Artık tüm oyunculara boylarına, çevikliklerine ve güçlerine göre üç arketipten biri atanacak. Bunlar, resmi saha notlarında açıklandığı gibi, her bir koşucunun hızını nasıl kullandığını etkiler:

 • Kontrollü – FIFA 23'teki çoğu oyuncu kontrollü bir şekilde eşit bir şekilde hızlandığından Kontrollü tipe girer.
 • Patlayıcı – Bunlar, ilk hızlanma patlamasından sonra yavaşlamak anlamına gelse bile, kısa mesafeleri hızla kat edebilen ve rakiplerinin önüne geçebilen daha kısa ve daha çevik oyunculardır. Bu oyuncular başlamak için daha hızlıdır ancak hızlanma oranları yavaşlar.
 • Uzun - Daha uzun ve daha güçlü olan bu oyuncuların harekete geçmek için biraz daha zamana ihtiyacı var, ancak yeterli mesafeye sahip olmaları koşuluyla herkese yetişebilir ve hatta onları geçebilirler.

Teknik Top Sürme (Dribling)

FOXNGAME

Teknik top sürme veya dribling, top sürmenin FIFA 22'dekinden daha duyarlı ve gerçekçi olmasını sağlamak için yeni HyperMotion 2 animasyonlarından yararlanıyor. Oyunun en iyi top sürme oyuncuları artık orta sahada yer açmak veya aşırı kararlı savunmacılara meydan okumak için hareketleri daha akıcı hale getirildi.  

Oyuncular artık kendi top sürme animasyonlarını bile kesebilir ve farklı bir yöne hareket edebilir, ağırlıklarını değiştirerek rakip defans oyuncularının etrafından dolaşmak için mükemmel olan küçük bir vücut çalımı yapabilirler.

Kaleci

FIFA 23'ün kalecileri, her zamankinden daha fazla gerçek hayattaki meslektaşları gibi davranacaklar. Görüşleri bulanıksa, daha iyi bir görüş elde etmek için defans oyuncularının etrafına baktıklarını görürsünüz ve hatta topu geç saate kadar göremezlerse daha yavaş tepki verirler.

Stoperler ayrıca, bir saldırgana karşı bir orta talep etmek için ortaya çıktıklarında daha doğal tepki verirler. FIFA 23'te her iki oyuncu da birbirinden haberdar olacak ve daha gerçekçi bir şekilde çarpışacak. Bu, kalecilerin bir köşeyi yakalamak için forvetlerin arasından geçtiğini görme günlerinin geride kalması gerektiği anlamına geliyor.

FIFA 23'te şimdiye kadar bildiğimiz tüm yeni oyun özellikleri bunlardı, güncel haberleri kaçırmamak için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.


Instagram

Twitter

Youtube

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.