WoW Classic Alliance Irkları: Oyuna Başlamadan Önce Göz Atın!

WoW Classic Alliance Irkları: Oyuna Başlamadan Önce Göz Atın!
Modern WoW’a kıyasla Classic WoW’da ırk seçimi, oyun tecrübesini, oyuncuların vereceği hasarı ve diğer bazı faktörleri çok daha fazla etkileyebilir. Bu haberimizde Alliance için ırk rehberini sizin için düzenledik.

Modern WoW’a kıyasla Classic WoW’da ırk seçimi oyun tecrübesini, oyuncuların vereceği hasarı ve diğer bazı faktörleri etkileyebilir. Classic’e geldiğimizde ırk seçiminin çok daha önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Hem daha az ırk ve sınıf kombinasyonları var, hem de her ırk yetenekleri daha çeşitli ve güçlü. Zaman geçtikçe Blizzard bazı ırkların güçlerini düşürüp, çoğu sınıfı yararları ve verdikleri hasara göre sıraya dizip yeni ırklar ekledi. WoW Classic’e geldiğimizde ise ırklar ve sınıflar arasındaki farklılıkların daha belirgin olduğunu, böylelikle seçimlerinizin daha çok şey etkilediği sonucunu çıkartabiliriz.

WoW Classic Irkları: Alliance

♦ İnsan

İnsanlar, Alliance arasında en çok tercih edilen ırklardan birisi. Bunun en büyük sebebi ise insanların diğer ırklara kıyasla sınıflarla en çeşitli kombinasyonların yapılabiliyor olması. Sınıflar arasında mage, paladin, priest, rogue, warlock ve warrior var. İlginçtir ki modern WoW’da hemen hemen her ırk için oynanabilir olan hunter, burada insanlar için seçmesi mümkün bir sınıf değil. İnsanların ırksal özellikleri, diğer ırklar kadar yenilmez olmasa da güçlü kabul edilebilir. Diplomasiye avantaj alırlar, bu da demek oluyor ki insan olarak oynamayı seçtiğiniz takdirde, katıldığınız her aktivite için %10 daha fazla ün kazanacaksınız. WoW Classic’te ün kazanmanın ne kadar uzun sürdüğünü düşünecek olursak o açıdan epey avantajlı.

FOXNGAME

Diğer ırk özelliklerinde gürz ve kılıç kullanmada uzmanlıklar var. Bu uzmanlıklar, oyuncunun hem tek elli hem de çift elli gürz ve kılıçlardaki yeteneklerini 5’e yükseltiyor. PvP oyunlar için gizliliğinizi 20 saniyeye kadar arttıran Perception ve ruhunuzu %5’e kadar arttıran The Human Spirit özelikleri de mevcut.

♦ Night Elf

FOXNGAME

Gece elfleri druid, hunter, priest, rogue ya da warrior olabilirler. Classic’te druid olarak oynayabilen tek ırk oldukları için sınıf kararınız druid’se, ırkınız da çoktan belli oldu demektir. Gece elflerinin Shadowmeld adında inanılmaz bir yetenekleri var. Rogue sınıfının “Vanish” özelliğine benzeyen Shadowmeld’le dövüş esnasında oyuncuları bir anda gizli moda sokabiliyor. Rogue’ların aksine bu özellikteyken gizlilikten çıkmadan hareket edemezsiniz, yine de güçlü rakiplerden kaçmaya çalışırken işinize yarayacak bir özellik. Bunların yanında ırksal özellik olarak +10 doğaya karşı direnç var. Bu bonus, Ahn’Qiraj işgalinin açılışından sonra bütün hasarın doğal olduğu durumlar gibi, Classic’in ilerleyen safhalarında inanılmaz bir önem kazanıyor.

───────────────────────────────────────────────────────────

► Shadowlands’de Fallen Charger Bineği Nasıl Yakalanır?

───────────────────────────────────────────────────────────

♦ Dwarf

Cüceler hunter, paladin, priest, rogue ve warrior sınıflarını seçebiliyor. Mini haritadan, yakınlardaki haritaları bulabilirler. +10 donmaya karşı dirençleri, 5 bonus silah yetenekleri ve Stoneform adında, cüceleri kanamaya, zehirlenmeye ve hastalığa karşı koruyan ve 8 saniye boyunca zırhlarını %10 güçlendiren aşırı güçlü bir defansif cooldown yetenekleri var.

FOXNGAME

PvP oyunlarda Stoneform görece güçlü bir özellik. Yine de WoW Classic içinde cücelerin en iyi ırksal özellikleri, yalnızca priest’lere bahşedilen Fear Ward. Bu özellik bir oyuncuyu, bir sonraki korku efektli büyüye karşı koruyabilir. Buna ek olarak Desperate Prayer, oyuncunun kendisini iyileştirmesini sağlar. Bu iki yeteneği özellikle Magmadar’la olan karşılaşmada kullanmak mantıklı.

♦ Gnome

Gnome’lar mage, rogue, warlock ve warrior olarak oynayabilirler. Bu sınıfsal sınırlama, gnome’ların daha az tercih edilen bir ırk olmasından kaynaklanıyor. Yetenek kısmına geldiğimizde +10 Arcana (büyü) direnci alıyorlar ama diğer ırkların +10 bonuslarına baktığımızda bu o kadar da işe yarar değil. Bununla birlikte mage ve warlocklar için yararlı, %5 zekâ arttırmak, mühendislik yeteneğine +15 ve Escape Artist adında bir dakikalık bir cooldown etkisi var.

FOXNGAME


İndirimli WoW Classic satın almak için tıklayınız!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.