Wild Rift’e Yeni Başlayanların Kolay Ustalaşacağı 5 Şampiyon

Wild Rift’e Yeni Başlayanların Kolay Ustalaşacağı 5 Şampiyon
League of Legends tabanlı mobil oyun Wild Rift, oyuna yeni başlayan oyuncuları kolayca bunaltabilecek, sürekli genişleyen bir şampiyon listesine sahiptir.

MOBA oyunları genel olarak karmaşıktır. Oyuncular makro ve mikro karar vermeyi anlamalı ve oyundaki tüm karakterler için şampiyon mekaniğini öğrenmelidir. Wild Rift’e yeni başladıysanız, oyunu anlamayı ve hedeflerin, baronların ve itemlerin önemini kavramayı sağlayacak şampiyonları seçmek sizin için daha eğitici olacaktır. Wild Rift’e yeni başlayan oyuncuların kolayca erişebileceği, aynı zamanda oyunu taşıyabilecek şampiyonlar aşağıda listelenmiştir.

Yeni Başlayanlar İçin En Erişilebilir Wild Rift Şampiyonları

1) Üst Koridor | Darius

FOXNGAME

Wild Rift'in üst koridoru söz konusu olduğunda Darius ve Garen ustalaşması en kolay iki şampiyondur. Darius, koridor aşamasının hem içinde hem de dışında aldatıcı miktarda hasara sahiptir. Boşluk kapatma araçlarının eksikliği ve kısa otomatik saldırı menzili, Teemo, Akali ve Olaf gibi Wild Rift şampiyonları tarafından kolayca karşılanmasını sağlıyor. Yordle'ın kör yeteneği, temel saldırılarının inmesine izin vermediği ve böylece Kanama pasif oluşumunu engellediği için Teemo onun en büyük kabusudur.

Darius Yetenekleri

Pasif – Kanama

 • Darius, rakiplerine stratejik vuruşlar yapar ve rakiplerin 5 saniye boyunca kanayarak fiziksel hasar almalarına neden olur. Rakiplerin üstünde azami kan biriktiğinde Darius Noxus Kudreti kazanır ve verdiği hasar büyük ölçüde artar.

Q – Biçen Balta

 • Darius baltasını geniş bir çember halinde savurur. Baltanın keskin tarafından alınan hasar, sapından alınan hasardan fazladır. Baltanın keskin tarafının isabet ettiği şampiyonlara ve canavarlara bağlı olarak iyileşir.

W – Kemik Kıran

 • Darius’un bir sonraki saldırısı rakibin atardamarına isabet eder. Rakip kanadıkça daha yavaş hareket eder. Darius’un bir sonraki normal saldırısı fiziksel hasar verir ve hedefi 1 saniyeliğine %90 yavaşlatır. Kemik Kıran hedefi katlederse bekleme süresinin %50 kadarını ve mana bedelini geri kazandırır.

E – Tut Çek

 • Darius baltasını bileyerek, hedefin Zırh değerinin belli bir yüzdesini yok sayacak şekilde fiziksel hasara yol açar. Etkinleştirildiğinde, Darius baltasının çengeliyle rakipleri süpürür ve kendisine doğru çeker.
 • Pasif: Darius %5/10/15/20/25 zırh delme kazanır.
 • Aktif: Darius önündeki bütün rakipleri çeker ve 1 saniyeliğine %40 yavaşlatır.

Ulti – Noxus Giyotini

 • Darius bir rakip şampiyona doğru zıplar ve gerçek hasar veren ölümcül bir darbe indirir. Bu hasar, hedefte birikmiş Kanama yükü sayısına bağlı olarak artar. Darius, Noxus Giyotini ile öldürücü darbe yaparsa yeteneğin bekleme süresi kısa süreliğine sıfırlanır.

2) Jungle | Amumu

FOXNGAME

Amumu ilk başta biraz zor görünebilir, ancak sadece birkaç saatlik oyun süresinden sonra giriş ve çıkışlarını etkili bir şekilde öğrenebilir. Hem büyük saldırı hem de savunma yeteneklerine, iyi orman net hızına ve etkili bir şekilde savaşmaya başlamak için araçlara sahiptir.

Amumu Yetenekleri

Pasif – Lanetli Dokunuş

 • Amumu'nun normal saldırıları rakiplerini Lanetler ve büyü hasarına maruz kaldıklarında ilave gerçek hasar almalarını sağlar.

Q – Sargı Atışı

 • Amumu, bir hedefe yapışkan bir sargı fırlatıp kendini ona doğru çeker ve hedefin sersemleyip hasar almasını sağlar.

W – Gözyaşı Seli

 • Yakındaki rakipler acı içinde kalarak her saniye azami canlarının belli bir yüzdesini kaybeder ve üstlerindeki lanetler yenilenir.

E – Sinir Krizi

 • Amumu'nun aldığı fiziksel hasarı kalıcı olarak azaltır. Amumu hiddetini serbest bırakarak çevresindeki rakiplere hasar verebilir. Amumu her darbe aldığında, Sinir Krizi'nin bekleme süresi 0,5 saniye azalır.

R – Hüzünlü Mumya'nın Laneti

 • Amumu çevresindeki rakip birimleri sargıya dolayarak lanetler, sersemletir ve onlara hasar verir.

──────────────────────────────────────────────────────────────────

► League of Legends Astronot Kostümleri 11.13 Yamasıyla Geliyor

──────────────────────────────────────────────────────────────────

3) Orta Koridor | Annie

FOXNGAME

Hem Wild Rift hem de League of Legends için Annie, yeni oyuncuların alması ve öğrenmesi için giriş seviyesi temel şampiyonlardan biridir. Annie'nin sadeliği oldukça aldatıcıdır, çünkü Karanlık çocuk kitine yerleştirilmiş bir ton patlama hasarı ile birlikte gelir.

Annie Yetenekleri

Pasif – Kundakçı

 • Annie 4 yetenek kullandıktan sonra, saldırıya yönelik bir sonraki yeteneği hedefi sersemletir.

Q – Yok Et

 • Annie, içi Mana dolu bir ateş topu yollar; top hedefi yok ederse, Mana bedelini geri kazanır.

W – Ateşle

 • Annie'nin püskürttüğü kavurucu ateş, koni şeklindeki bir alanda bulunan bütün hedeflere hasar verir.

E – Alev Kalkanı

 • Annie'ye veya bir takım arkadaşına kalkan ve hareket hızı artışı sağlar. Ayrıca ona normal saldırı yapan rakiplere hasar verir.

R – Çağır: Tibbers

 • Annie ayısı Tibbers'a ete bürünmesini buyurur ve bölgedeki birimlere hasar verir. Tibbers yakınında duran birimlere saldırırken, onları yakabilir.

4) Ashe

FOXNGAME

Bir ADC'yi oynamak ve ustalaşmak, League of Legends veya Wild Rift'te tam olarak kolay değildir. Şampiyonun mekaniğinin yanı sıra, oyuncuların anında yıkılmamaları için konumlandırma gibi şeylere de dikkat etmesi gerekir. Ashe'in kitinde ustalaşmak nispeten kolaydır. İyi bir menzile sahip olduğundan, onu takım dövüşlerinin içinde ve çevresinde konumlandırmak zor değil. Aldığı otomatik saldırı yavaşlaması ve Vole'sinden gelen yavaşlama, kaçan düşmanları uçurmasını ve yakalamasını kolaylaştırıyor.

Ashe Yetenekleri

Pasif – Buz Atışı

 • Ashe, saldırılarıyla hedefleri yavaşlatarak bu hedeflere daha fazla hasar verir. Ashe'in kritik vuruşları ilave hasar vermez ama hedefe güçlü bir yavaşlatma etkisi uygular.

Q – Pürdikkat

 • Ashe saldırı yaptıkça Odak biriktirir. Azami Odak yüküne ulaştığında, Ashe Pürdikkat yeteneğini kullanarak bütün Odak yüklerini harcayabilir. Bu yetenek Ashe'e bir süreliğine Saldırı Hızı verir ve bu süre boyunca Ashe'in normal saldırısı güçlü bir ok yağmuruna dönüşür.

W – Yaylım Ateşi

 • Ashe, ilerledikçe yayılan ve fazladan hasar veren oklar fırlatır. Ayrıca Buz Atışı etkisi uygular.

E – Şahin Atışı

 • Ashe, Şahin Ruhu'nu haritanın herhangi bir yerine keşif görevine gönderebilir.

R – Büyülü Kristal Ok

 • Ashe düz bir hatta buzdan bir ok atar. Ok rakip bir şampiyona çarparsa hasar verir ve şampiyonun sersemlemesine neden olur. Sersemletme süresi, okun kat ettiği mesafe arttıkça artar. Ayrıca hedefin çevresindeki birimler de hasar alarak yavaşlar.

5) Destek | Soraka

FOXNGAME

Soraka, Wild Rift'teki iyileştirici yetenekleri düşman ekibi oyunu kaybetmelerine neden olacak kadar eğebilen, yaşayan, nefes alan, yürüyen bir ambulanstır. Diğer Wild Rift desteğinden farklı olarak, etkili katılım araçlarından yoksundur. Alt koridorda bir Soraka'ya karşı oynamak, özellikle dürtme ağırlıklı agresif bir alt koridor kullanırken gerçekten çok can sıkıcı olabilir. Düşmanı, ağır yaralarla pasif olarak övünen anti-iyileştirici öğeler inşa etmeye zorlayarak birçok kompozisyonu ayakta tutabilir. Soraka'yı öğrenmesi nispeten kolaydır ve destekte ustalaşmak isteyen Wild Rift oyuncuları için tavsiye edilir.

Soraka Yetenekleri

Pasif – Kurtuluş

 • Soraka düşük cana sahip takım arkadaşlarına doğru daha hızlı koşar.

Q – Yıldız Yağmuru

 • Gökten hedef konuma düşen yıldız büyü hasarı verir ve rakipleri yavaşlatır. Herhangi bir rakip şampiyon Yıldız Yağmuru'ndan isabet alırsa Soraka can yeniler.

W – Astral İlham

 • Soraka, kendi Can değerinin bir kısmını feda ederek takımından başka bir şampiyonu iyileştirir.

E – Ekinoks

 • Belli bir konumda oluşturduğu alanın içinde kalan bütün rakipleri susturur. Alan ortadan kaybolduğunda hala içinde olan rakipler yere sabitlenir.

R – Dilek

 • Soraka takım arkadaşlarının yüreklerini umutla doldurarak, kendinin ve bütün dost şampiyonların Can değerini anında yeniler.

İndirimli Wild Rift Vahşi Çekirdek satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.