VCT 2023'te EMEA Bölgesi İçin Onaylanan Valorant Takımları

VCT 2023'te EMEA Bölgesi İçin Onaylanan Valorant Takımları
Riot Games, VCT 2023 turnuvasına EMEA bölgesinden katılacak takımları duyurdu.

Riot Games kısa süre önce VCT 2023 turnuvasında yarışacak 30 takımın isimlerini açıkladı. Daha önce şirket, resmi web sitesinde yaklaşan etkinliğin Valorant Esports ekosistemini nasıl etkileyeceğini açıklayan bir not yayınladı.

2023'te Riot Games, her biri 10 ortak ekiple üç yeni Valorant Uluslararası Ligi tanıtacak. Bu takımlar, yaklaşmakta olan VCT'de birinci sınıf rekabeti temsil edecekler. VCT'nin Twitter'daki resmi hesabından yakın zamanda yapılan bir gönderide Riot, Valorant Esports'un yepyeni franchising sistemine adım atan 30 takımın bir listesini sundu.

VCT 2023 EMEA Bölgesi İçin Onaylanan Takımlar

EMEA, genel olarak rekabetçi esporlar için devasa bir bölgedir. En iyi FPS oyuncularının çoğu bu kötü şöhretli bölgelerden geliyor. Riot Games, erişimi tüm bölgeyi kapsayan bir ekip dengesi istediklerini belirtti. Franchising ayrıca en büyük ulusal kitleye yüksek kalitede hizmet vermeyi dört gözle bekliyor.

EMEA bölgesi için onaylanan takımlar şu şekilde:

  • Fnatic
  • Team Liquid
  • Team Vitality
  • Karmine Corp
  • Team Heretics
  • Giants Gaming
  • NAVI
  • FUT Esports
  • BBL Esports
  • KOI

Riot Games'in makalesinde ayrıca seçilen kuruluşların hayran katılımı, rekabetçi operasyonlar ve iş zekası açısından sınıfının en iyisi olduğu belirtildi. Riot Games, Valorant e-spor fandomu uzun vadede büyürken, yüksek bahisli maçlar aracılığıyla izleyicileri çekecek yerel rekabetler kurmaya çalışıyor.

Franchising sistemi ile yaratılan yoğun rekabetin gelecekte Valorant espor ekosistemine fayda sağlayacağı rahatlıkla söylenebilir. Riot Games de yazıda önceliklerinden bahsetmiş. Franchising sisteminde profesyonel oyuncuları destekleyerek hayranları ve izleyicileri her zaman ilk sıraya koyma ve çeşitli topluluğu kutlama değerlerini nasıl paylaşmak istediklerini anlatıyor.

Uluslararası lige katılan 30 takımın Valorant Şampiyonlar Turu ekosistemini geniş bir rekabet alanı haline getireceği açık. Bu sistem ayrıca, bir takım bir iz bırakamazsa, yolculuklarının dünya çapında sürecek sonsuz sayıda Challenger liginde devam etmesini sağlayacaktır. Öyle ki, takımlara bölgelerinde kazanacakları bir yer sunacak ve yepyeni Ascension turnuvalarıyla da uluslararası liglerde rekabet edebilecekleri bir yer kazanacak.


► Valorant Points'te %16 indirim! +%1 Bonus bakiye ile VP satın almak için tıklayınız: https://www.foxngame.com/valorant

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.