Valorant'ta Hangi Kontrol Uzmanı Ajan Daha İyi

Valorant'ta Hangi Kontrol Uzmanı Ajan Daha İyi
Valorant'a gelen yeni 2.01 yaması ile birlikte birçok ajan üzerinde önemli değişiklikler sağlandı. Brimstone'un bazı yetenekleri güçlendirilirken, Omen nerflendi. Peki hangi ajan daha iyi?
Valorant, benzersiz yeteneklere sahip birçok ajana ev sahipliği yapıyor ve oyun geliştikçe ajanlarda önemli ölçüde değişime uğruyorlar. Valorant Bölüm 2'nin başlamasıyla birlikte kontrol uzmanı ajanı Brimstone önemli değişiklikler aldı. Brimstone meraklılarından önce Omen, kontrol uzmanları arasında en çok dikkat çeken ajandı ancak Brimstone ’un yeteneklerine gelen ince ayarlar onu oyun için daha uygun bir ajan yaparken Omen ise nerflendi.

Valorant'ın En İyi Kontrol Uzmanı Ajanı Kim?

Viper önemli ölçüde değiştirilene kadar, Valorant'taki en iyi kontrol uzmanı ajanlarından biriydi fakat şuan ise Brimstone ve Omen arasında olduğunu söylemek daha doğru olur. Yama 2.0'dan itibaren geliştiriciler Brimstone ‘un yeteneklerini güncelledi.
  • Ulti yeteneği, önceki 14.25 saniyeye kıyasla artık 19.25 saniye sürüyor.
  • Ekibin görüş alanlarını sınırlamak, Brimstone için çok daha kolay hale geldi.
  • Brimstone ‘un dumanlarının ses işaretini düşmanlar duyabiliyor ve onun yerini ortaya çıkarabiliyordu. Yama 2.0 ile birlikte Brimstone ‘un ulti yeteneği için ses işaretini saptanamaz hale getirildi.
  • Brimstone ‘un Yakıcı yeteneği artık 300 yerine 200 krediye mal oluyor. 100 kredi farkı göz ardı edilebilir görünse de, özellikle ekonomi ve tabanca mermilerinde fark yaratabilir.
  • Son olarak, Stim Beacon'ın artık kullanım zamanı yok. Bu noktadan itibaren Brimstone onu yerleştirdiğinde anında etkinleşecek.
     

► Valorant 2.01 Yama Güncellemesi ve Yeni Silah KaplamalarıÖte yandan Omen, Valorant'ın kontrol uzmanı havuzunu dengelemek için yeteneğinde birkaç nerf aldı.

  • Flash yeteneği Paranoya, 200 krediden 400 krediye çıkarıldı. Yamadan önce Paranoya yeteneği her turda sahip olunması gereken bir beceriydi fakat yetenek bedelinde ki artış ile birlikte oyuncular her tur bu beceriyi alamayabilirler.
     

Omen hala Valorant ‘ta flaş yeteneğine sahip tek kontrol uzmanı ajanıdır ve yeteneklerinin tamamen nerflendiğini düşünmeyin, sadece Brimstone’a göre önemli bir avantajı olmayacak şekilde ince ayarlar sağlandı. Bu güncellemelerle birlikte ajanlar oyunda daha dengeli konuma sahip olacaklar.

Brimstone ve Omen arasındaki seçim çoğunlukla her oyuncunun oynanış tarzına bağlıdır. Birçok profesyonel oyuncu değişikliklerle ilgili duygularını zaten ifade etti. Ajan seçimlerinde harita ve ajan uyumluluğu gibi diğer faktörler bile devreye girebiliyor. Yama 2.0, Brimstone oyuncularının Omen oynamaları gerektiğini hissettirmek yerine daha fazla oyuncuya hitap etmesini sağladı. Riot Games, her Valorant ajanının farklı şekillerde gelişmesini amaçladı ve bu yama ile tam olarak bunu başardı.

► Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.