Valorant: Yüksek Ping Sorunu Çözümü

Valorant: Yüksek Ping Sorunu Çözümü
Gecikme ve FPS düşüşleri, herhangi bir taktiksel birinci şahıs nişancı oyununda yaşayabileceğiniz en büyük sorundur. Eğer Valorant’ta yüksek ping sorunu yaşıyorsanız endişelenmeyin. Ping sorununu çözmenize veya en azından hafifletmenize yardımcı olabilecek bazı yararlı püf noktalar için makalemize göz atın.

Yüksek gecikmeler, belki de herhangi bir FPS oyuncusunun çok oyunculu video oyunları oynarken karşılaşabileceği en sinir bozucu sorunlardan biridir. Sadece yoğun çatışmalar sırasında iyi performans göstermenizi engellemekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir çok oyunculu oyunda gerçek becerilerinizi de bastırır.

Şu anda piyasanın en çok rağbet gören taktiksel nişancı oyunu Valorant’ta oyuncuların tutarlı bir oyun sahneleyebilmesi için olabildiğince düşük gecikme sürelerine sahip olması çok çok önemlidir. Eğer Valorant'ta kendinizi yüksek ping sorunları yaşarken buluyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Bugün, Valorant'ta ping problemlerinizi düzeltmek veya sadece oyun içi gecikmeyi azaltmak için neler yapabileceğinize bir göz atacağız.

────────────────────────────────────────

► Valorant Breeze Haritası Spray Hatası

────────────────────────────────────────

Valorant’ta Ping Oluşturabilecek Nedenler ve Çözümler

Valorant’ta yaşadığınız ping sorunlarınız için belirli bir "düzeltme" olmasa da, oyun içindeki gecikmenizi önemli ölçüde azaltmak ve sonuç olarak pinginizi iyileştirmek için yapabileceğiniz alternatifler çözümler bulunmaktadır.

Öncelikle sorunun kaynağı ISS'nizin (İnternet Servis Sağlayıcısı) olmadığından emin olun. İnternet hızınız bir kaplumbağa kadar yavaşsa, hemen hemen her video oyununda oyun içi gecikmenizi iyileştirmek için yapabileceğiniz pek bir şey yok. Durum buysa, internet planınızı daha fazla hız sağlayan bir plana yükseltmeyi deneyin. Ayrıca gerekirse ISS'leri değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.

Başka bir bariz çözüm, yönlendiricinizi yeniden başlatmak olabilir, bu da genellikle gecikme problemlerinizi büyük ölçüde çözebilir. İdeal video oyun deneyiminiz için arka plan uygulamalarını kısıtlamak çoğu zaman isteğe bağlı değildir. Valorant veya diğer oyunları oynarken arka planda çalışan herhangi bir uygulama, oyun içi gecikmelerinizi artırabilir. Herhangi bir oyunun başlangıcında, görev yöneticinizi (CTRL + SHIFT + ESC) açın ve internet hızını kullanabilecek gereksiz işlemleri kapatın. Ardından, yönlendiricinizdeki bağlantı sayısını azaltmalısınız. Örneğin, evinizde yönlendiriciye bağlı üç telefon varsa, internet hızınız oyun oynarken ciddi bir yavaşlama sorunu yaşayabilir. 

♦ Valorant Ping Düşürme

  • Yüksek İnternet Hız Planı Alın.
  • Wifi Yönlendirici Ayarlarınızı Düzeltin.
  • Wifi'nizdeki Aktif İstemci sayısını sınırlayın.
  • Valorant'ı Görev Yöneticisi'nde Yüksek Öncelik olarak ayarlayın.
  • Tüm Arka Plan İşlemlerini ve Görevlerini Sonlandırın.

Yukarıda belirtilen adımları tamamladıktan sonra, oyun içi pinglerinizde önemli bir düşüş olduğunu göreceksiniz.

Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.