İşte Karşınızda VALORANT Reflection 3. Bölüm 2. Kısım!

İşte Karşınızda VALORANT Reflection 3. Bölüm 2. Kısım!
İlk bölümü 22 Haziran’da çıkış yapmış ve düne kadar sürmüş olan VALORANT Yansıma 3. Bölüm 2. Kısım sonunda geldi. Dopdolu Savaş Bileti'nin içerisinde Fracture haritası ve toplam 4 yeni silah kaplaması mevcut.

Biraz bekletmiş olsa da Riot Games VALORANT hayranlarının gönlünü almasını iyi biliyor. Reflection 3. Bölüm 1. Kısımdan sonra yaklaşık 3 aylık bir süre geçti. Bu süreçte VALORANT ekibi boş durmamış olsa da (ne de olsa Recon ve kelebek bıçak da bu süreçte çıktı) planlanandan biraz daha fazla bekledik. Ama sonunda, beklediğimize kesinlikle değdi diye düşünüyoruz. VALORANT 3. Bölüm 2. Kısım bomba gibi bir çıkış yaptı. Yeni Savaş Biletinin içerisinde Fracture isimli yeni bir harita; Artisan, Nitro ve Varnish adlarında 3 yeni silah kaplaması ve VALORANT ekibinin daha dün duyurduğu, dünyaca ünlü Dj Zedd’le ortak yaptığı Spectrum silah kaplaması var. Fracture haritası VALORANT evreninin hikâyesini derinlemesine anlatmak için tasarlanmış. Spectrum kaplama paketi ise oyun tecrübesini bambaşka bir noktaya taşıyacak tasarımlara sahip.

VALORANT 3. Bölüm 2. Kısım: Yeni Harita Fracture

VALORANT ekibi harita tasarımı konusunda başarılı olduğunu bize kanıtlamıştı. Şimdi ilk defa, oyunun asıl hikâyesini anlatan bir haritayla karşımıza çıkıyor. Fracture hem harita dizaynı hem de içindeki etkileşim ögeleri açısından şimdiye dek gördüğümüz haritalara benzemiyor. “H” şeklinde tasarlanmış haritanın bir tarafı bozkırlardan, öbür tarafı yemyeşil balta girmemiş ormanlardan oluşuyor. Aynı zamanda haritanın dört bir yanında kullanılabilecek ziplinelar var. Görünüş olarak VALORANT evreninde bir şeylerin ters gittiğini ima etmesi amaçlanmış Fracture’da oynanış açısından da yenilikler karşımıza çıkıyor. Diğer haritalara kıyasla burada defans takımı haritanın göbeğinden başlarken saldıran takım ikiye bölünmüş bir şekilde haritanın kuzeyi ve güneyinde başlayacak. Oyuncuların alıştığı taktikleri değiştirmesi amaçlanmış Fracture, ilk bakışta oyuncuları zorladı gibi görünüyor.

VALORANT Fracture Etkileşimleri

FOXNGAMEHarita içerisinde şimdiye dek üç tane etkileşim ögesi bulunuyor. VALORANT Veri madencileri bu ögelerin güncellemeler doğrultusunda artacağını öngörmekte. Etkileşim ögelerinden ilk ikisi Oran McEneff, Ruben Pontes ve K-SEC arasındaki mailler. İlk mail K-SEC’ten McEneff’e, onu Everett-Linde adındaki tesise hoş geldiğini söylüyor. İkincisi ise McEneff’in Pontes’e gönderdiği, radyanit çarpıştırıcısı hakkındaki endişelerini dile getiren bir mail. Bu iki etkileşim ögesini haritanın defans sahasındaki reaktörün yanında bulabilirsiniz. Sonuncusu ise A kapısının karşısında bulunuyor. Parlayan siyah bir küre gibi görünen bu öge, Kingdom şirketinin bir çalışanı Paul Delmann’a ait bir giriş kartı.

Fracture Haritası Hücum/Saldıranlar Takımı Taktikleri

FOXNGAMEFracture haritasını eşsiz yapan şeylerden biri, hücum takımının defans takımını çevrelemiş olarak oyuna başlayacağı. Round başında oyuncular zipline’ları kullanarak harita boyunca hareket edebilirler. Saldıracağınız noktayı belirledikten sonra yapılacak pek bir şey kalmıyor. Takım organize olduktan sonra iki taraftan güçlü bir şekilde bastırdıktan sonra defans takımının hareket etmesini engelleyip maçı kolayca kazanabilirsiniz. Zipline’ları kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

 • Zipline’a bir kere bindikten sonra duramazsınız ya da aksi yönde hareket edemezsiniz.
 • Haritada kullanabileceğiniz 2 zipline bulunuyor ve ikisi de tek yöne doğru gidiyor.
 • Ayrıca, zipline’dan aşağı atlayamazsınız.

Fracture Haritası Defans/Savunucular Takımı Taktikleri

FOXNGAME

Defans takımı için en önemli bilgi, haritanın iki tarafından da kıstırılacak olmaları. Görselde gördüğünüz gibi, takımın savunması gereken bazı kritik bölgeler var. Aslında saldırı takımı onlara haritanın diğer ucuna gitmeden ulaşamayacakları için defans takımının tek dikkat etmesi gereken şey belirdikleri yeri saptayıp hızlı hareket etmek. Defans takımını belirme kısmında endişelendirecek şeyler Omen’in “Gölgelerin İçinden” ya da Yoru’nun “Boyutsal Kayma” özelliklerini kullanmaları.

────────────────────────────────

► VALORANT 3.05 Yaması Çıktı!

────────────────────────────────

VALORANT Yeni Savaş Bileti 

VALORANT ekibinin bir diğer güçlü yönü de kesinlikle silah kaplama tasarımları. 3. Bölüm 2. Kısım savaş biletine dahil olarak 3 yeni silah kaplama seti var. Artisan, Nitro ve Varnish adlarıyla çıkan bu silah kaplamaları birbirinden son derece farklı tasarımlara sahip. Hepsinin göz alıcı olması bir yana, VALORANT ekibinin aynı anda mümkün olduğunca fazla oyuncuya hitap etme isteğini de gözler önüne seriyor diyebiliriz. Ek olarak, Artisan silah kaplamasında yakın mesafe silahı olarak kılıç bulunuyor.

Varnish Silah Kaplamaları

FOXNGAME

Artisan Silah Kaplamaları (3 renk varyantı var)

FOXNGAME

Nitro Silah Kaplamaları

FOXNGAME

VALORANTxZedd Skin Koleksiyonu Spectrum

VALORANT ekibi dün yaptıkları açıklamada, dünyaca ünlü DJ Zedd’le bir ortak çalışma sonucu Spectrum silah kaplama setini tasarladıklarını duyurdu. Bu yeni setin en büyük özelliğinin ses odaklı tasarlanmış olması. Setin çarpıcı renkleri kesinlikle göz alıcı. Ama asıl olay, seviye yükselttikçe kaplamalara eklenen ses efektleri ve animasyonlar. Kendisi de sıkı bir VALORANT oyuncusu olan Zedd’in sevdiği iki şeyi böyle birleştirmiş olması takdire şayan. Bu skin koleksiyonunun fiyatıysa 10.700 VP. 

Yeni Savaş Bileti Kozmetikleri

Bu seferki silah uğurlarının şık olmasının yanında Spray’lerle beraber popüler kültüre bu kadar referans vermeleri, VALORANT tasarımcı ekibin de iş yaparken bir yandan da ne kadar eğlendiklerinin bir göstergesi gibi. Bernie Sanders’tan Dogecoin’e kadar, kum saatinden Artisan silah kaplamasıyla uyumlu çaydanlığa kadar geniş bir seçenek sunuyor. Oyuncu kartlarına baktığımızda ise koleksiyona 13 tane daha kart eklendiğini görebiliriz. İllüstrasyonları kesinlikle profesyonel görünen bu kartların arasında en çok dikkat çekeni Durdurulamaz Reyna.

  FOXNGAME

Yeni Battle Pass Silah Uğurları ve Sprayler

FOXNGAME

VALORANT 2. Kısım Savaş Bileti Kaç VP?

Diğer Savaş Biletlerindeki durum 3. Bölüm 2. Kısım için de geçerli. VALORANT Bölüm 3 Kısım 2’nin ücreti 1000 VP. Oyunculara ücretsiz ve ücretli olmak üzere bazı eşyalar ve kaplamalar sağlanacak. Spectrum silah kaplaması koleksiyonunun ücreti ise 10.700 VP.

Bu skinlere indirimli olarak sahip olmak istiyorsanız; https://www.foxngame.com/valorant linke tıklayarak Valorant VP satın alabilirsiniz. En ucuz ve güvenilir fiyat garantisi ile Foxngame hep yanınızda!

Ücretsiz olarak verilecek eşyalar:

 • Artisan Ghost silah kaplaması ve varyantları
 • Time’s Up silah uğuru
 • Artisan silah uğuru
 • Nice Try! Spray
 • Versus // Phoenix + Phoenix Kart

Ücretli eşyalar:

 • Artisan Foil (yakın dövüş) silah kaplaması ve varyantları
 • Artisan Phantom kaplaması
 • Nitro Operator kaplaması
 • Nitro Vandal kaplaması
 • Varnish Sheriff kaplaması
 • Follow Me silah uğuru
 • Does Not Compute Spray
 • Unstoppable // Reyna kartı

Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

Instagram

Twitter

Youtube

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.