Valorant yama 1.13: Rekabetçi Mod'a birçok değişiklik getiriliyor olabilir

Valorant yama 1.13:  Rekabetçi Mod'a birçok değişiklik getiriliyor olabilir
Valorant geliştiricileri, 1.13 Yaması'nda sıralı sisteme bazı denge değişiklikleri getiriyor olabilir.

Valorant’ın rekabetçi modu, oyun deneyimini dengelemek söz konusu olduğunda önemli miktarda çalışma gerektiriyor.
Önceki tartışmalarda oyuncular, sıralı sistemin bir çile haline gelmesini ve yüksek elo oyuncularının smurf hesaplar oluşturarak motivasyonlarını kırdıklarını ortaya koydular.

Dahası, oyunda olan mevcut LP kazanç / kayıpları ve düşük elo smurfing sorunları, rekabetçi maçlarını ciddiye alanlar isteyenler için çok sayıda sorun yaratıyor.

Anlatmaya gerek yok, Valorant topluluğu, oyunun dereceli modunda işlerin yürütülme şeklinden tam olarak memnun değil ve çoğu, kullanıcılar oyunla ilgili bazı hayal kırıklıklarını açıklamak için Reddit gibi sosyal medya platformlarını kullandı. Platformdaki yakın tarihli bir gönderide, fiascolan_ai adlı Valorant oyuncusu, Riot'un atıcısının rekabetçi maç modu ile karşılaştığı bazı sorunlara ışık tutuyor. Redditor, oyundaki smurfing sorunlarının büyük bir kısmının sıralı modla ilgili mevcut sorunlardan kaynaklandığını ve Riot'un bunu mümkün olan en kısa sürede düzeltmesi gerektiğini düşünüyor.

Fiascolan_ai şunları söyledi:

“Oyuncuları 3 sıra içinde olmaya zorlamak daha fazlasıyla gelen smurf hesaplara yol açtı. Arkadaş grubumla düzenli olarak oynardım ve 6 sıradaydık, bu yüzden sadece ana hesaplarımızda oynadık. Artık hepimizin alt (smurf) hesapları var çünkü neredeyse hiçbir zaman 3 sıra içinde değiliz. "


Eşleştirme sonrası bazı sorunları gidermek için Riot, yakın zamanda rekabet modunda bir oyuncunun yalnızca 3 sıra farkı içinde olan arkadaşlarıyla sıraya girmesine izin verilecek değişiklikler yaptı. Görünüşe göre bu çözümden daha fazla soruna neden oldu. Ve değişiklikler Valorant’ın smurf pandemisini bambaşka bir düzeye taşıdı.

Yama 1.13, rekabetçi oyunlarda birçok sorunu çözüyor olabilir

Fiascolan_ai'nin aynı Reddit gönderisinde, başka bir Valorant oyuncusu, şu anda oyunun rekabetçi bütünlüğünü bozan dereceli soruna uygulanabilir bir çözüm sundu.

Redditor şunları söyledi:

"Riot Games, sıra gereksinimini 10 oyundan 10 galibiyete değiştirmeleri gerekiyor, bu, sırayı düşük tutmak ve insanların gerçek yeteneklerine daha yakın bir şekilde başlamasını sağlamak için maçların önemini ortadan kaldıracak çünkü Smurfler, ASAP dereceli oynamak istiyor. Demir olan takım arkadaşıma üzülüyorum, neredeyse her oyunda 40 kill alan Smurf var. "

Valorant, hatalı oyuncuları olması gerektiği kadar cezalandırmıyor. Bu, birçok oyuncunun kasıtlı olarak maçlar atmasına veya Raze'i seçmesine ve takımdaki herkesi sadece maç atmak ve rütbe atlamak için öldürmesine yol açar. Smurfler bu yöntemi alternatif hesaplarında çok kullanırlar ve sıralamada yükselemezler. Şaşırtıcı bir şekilde Riot’un kendi oyun yapımcısı "npcSara" bu yorumu yanıtladı ve denge ekibinin bu soruna bir çözüm getirmek için çalıştığını ve "bunu sonraki yamada yapacaklarını" doğruladı. Valorant'ın 1.13 yaması, hem eşleştirme hem de dereceli LP sistemi açısından oyuna pek çok denge değişikliği getiriyor olabilir. Dahası, Bölüm 2'nin Ocak 2021'de başlamasından önceki son yama olabilir.

VALORANT VP SATIN AL

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.