Valorant Toksik Oyuncu Kısıtlaması Gelebilir

Valorant Toksik Oyuncu Kısıtlaması Gelebilir
Her oyunda olduğu gibi Valorant'ta da toksik oyuncuların olması kaçınılmazdır. Geliştiriciler toksik oyuncuların Valorant dereceli oyunlarında kısıtlanması üzerinde ve daha adil bir oyun ortamı sunmak için çalışmaktadır.
Bir Riot Games yetkilisi, oyunda sohbet ve ses cezası alan Valorant oyuncularının dereceli maçlarda yasaklanacağını onayladı. Valorant, bir süredir oyun içi toksik oluşturan oyunculardan oldukça muzdarip durumda. Oyun içi ses ve sohbet yoluyla takım arkadaşlarına ve rakiplere saldırgan tavırlar sergileyen oyuncularda, oyunun çıkış yaptığı tarihten bugüne bir artış gözlemlenmektedir. Dolayısıyla bu duruma bir çözüm bulmak için geliştiriciler çeşitli yöntemler deniyor ve bu durumun önüne geçebilmek için canla başla çalışıyor.

Toksik Oyuncular İçin Valorant'ta Dereceli Maç Kısıtlamaları Gelebilir


Diğer birçok çevrimiçi rekabetçi espor oyunu gibi, toksik oyuncular Valorant için de büyük bir sorun teşkil etmektedir. Bu tür oyuncular diğerlerine hem sözlü olarak hem de sohbet yoluyla saldırgan tavırlar sergilemektedir. Riot, daha önce ses ve sohbet kısıtlamaları uygulayarak bu oyunculara baskı kurdu ancak ortadan kaldırmayı başaramadı öyle ki toksik oyuncular ise bu tarz olaylar arasında olumsuz davranış sergilemenin farklı yollarını buldular.

► Valorant Şampiyonlar Turu Takvimi ve DetaylarıTopluluk, Riot'un oyun içi toksikliğe karşı kararlı adımlar atması gerektiği konusunda hemfikirdi. Konuya yanıt olarak, Riot Games Kıdemli Yapımcısı Ian "Brighteyz" Fielding, harekete geçildiğini ve ekibin bu özelliği Valorant’a eklemeye kararlı olduğunu doğruladı.

Valorant ‘ta sesli sohbet ve oyun içi iletişim ile ilgili olarak Brighteyz, ekibin bazı oyuncuların oyun içi sesi kullanmakta rahat olmayabileceğini anladığını da sözlerine ekledi. Ancak sıralı maçlarda aktif kısıtlamaya sahip toksik oyuncuların bulunması diğerlerine haksızlık olabilirdi. Geliştiriciler, oyuncuların dereceli maçlarda sesli iletişimi kullanmasını bir zorunluluk haline getirmek istemiyor (bazı oyuncular çeşitli nedenlerden ötürü ses kullanmaktan rahatsız olabilir). Ancak dereceli oyunların aktif kısıtlamalarla son derece yıkıcı olabileceği, zaten kanıtlamış olan oyunculara sahip olmanın da haksız rekabet ortamı sağlayacağını düşünüyorlar ve Riot bunun yakın gelecekte olmasını engellemek istiyor. Brighteyz ayrıca, geliştiricilerin yıkıcı davranışı azaltmak ve ceza sistemini daha sağlam hale getirmek için ek iletişim seçenekleri ekleyeceğini doğruladı. Oyuncular, Riot'un toksik oyunculara karşı güçlü bir şekilde harekete geçmesinden kuşkusuz mutlular. Ancak sistemin ne kadar iyi uygulandığı ve bu tür oyuncuları ne kadar çözüm sağlanabileceği önümüzdeki aylarda belli olacak.


► Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.