VALORANT Silah Rehberi: Phantom Kullanmak

VALORANT Silah Rehberi: Phantom Kullanmak
VALORANT’ta tüfekler, oyuncular arasında en çok kullanılan silahlar arasında. Herhangi bir silahta olduğu gibi avantajları ve dezavantajları mevcut. Bilmeniz gereken bütün bilgileri sizler için Phantom’la alakalı bir silah rehberi şeklinde derledik!

VALORANT silah rehberine, oyunun en popüler silahlarından biri olan Phantom’la devam ediyoruz. Eğer oyunda uzun menzilde oynuyor ama herhangi bir keskin nişancının fazla esneklik olmasını istiyorsanız, tüfekler tam size göre. VALORANT’taki 17 silahtan yalnızca 4 tanesi tüfek. Onlardan da iki tanesi de ateş esnasında tam otomatik çalışıyor. İşte Phantom’la ilgili bilmeniz gereken her şey!

Phantom Ücreti Ne Kadar?

2,900 kredi değerindeki silah, Vandal’la birlikte en pahalı saldırı tüfeği olarak karşımıza çıkıyor. Phantom, oyuncuların onları art arda birkaç round boyunca taşıyacaklarını umut ederek yatırım yaptıkları birincil bir silah. O yüzden oyunculara tavsiyemiz, bu silahı yeterli krediniz olduğunda almanız. Böylelikle o roundu kaybetseniz bile, bir sonraki round için daha düşük kalitede bir silah alabilirsiniz.

───────────────────────────────────────────────

► VALORANT Işık Muhafızları Silah Kaplamaları

───────────────────────────────────────────────

♦ Hasar

Phantom pahalı olmasına rağmen iş hasar konusuna geldiğinde hakkını veriyor diyebiliriz. Tüfek, 15 metreye kadar uzakta olan rakipleri kafa vuruşuyla anında öldürebilir. Dahası, kafa vuruşunun yanında vücudun herhangi bir kısmından daha vurmak, kalkanlı bir rakibi bile alt edebilir. Eğer kafa vuruşlarınıza güvenmiyorsanız ve rakibin direkt olarak vücuduna odaklandıysanız, bir düşmanı alt etmeniz dört-beş kurşunu bulacaktır. Aşağıdaki tabloda Phantom’un hasar oranlarını bulabilirsiniz.

Hedef

0-15 metre

15-30 metre

30-50 metre

Vücut

39 hasar

35 hasar

31 hasar

Kafa

156 hasar

140 hasar

124 hasar

Bacak

33 hasar

30 hasar

26 hasar

Phantom orta ve uzak menzilde gücünün bir kısmını kaybediyor. Akılda tutulması gereken detaylardan biri, rakibinizle çatışma esnasındaki stratejinizi belirlemek. Eğer bu silahla nişan alıp bir kafa vuruşu gerçekleştirirseniz, rakibiniz bir süreliğine denge ayarını kaybedecektir.

♦ Geri Tepme

Maalesef Phantom epeyce geri tepmeden mustarip. İlk olarak 15 metreden daha uzaktan atış denediğinizde bunu fark edebilirsiniz. İlk üç mermiden sonra, VALORANT’taki herhangi bir tüfeğin yaptığı gibi hafifçe yukarı doğru sekmeye başlayacaktır. Yukarı doğru sekme en üst noktasına ulaştığında da silah sağa sola doğru seğirmeye başlar. Sekmenin ya da seğirmenin zamanlamasını tahmin etmek mümkün değil. Bazen, en dışta kalan noktaya birden fazla mermi ateş edebilirken diğer zamanlarda sadece bir tane ateş edip sonra diğer yöne doğru savrulabilir.


İndirimli Valorant VP Satın Almak İçin Tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.