Valorant Şampiyonlar Turu Takvimi ve Detayları

Valorant Şampiyonlar Turu Takvimi ve Detayları
Riot Games, nihayet Valorant için de büyük bir organizasyon düzenliyor. Valorant Şampiyonlar Turu hakkında hangi bölgeden kaç takım katılım sağlayacak gibi bilgileri makalemizde bulabilirsiniz.
Riot Games'in Valorant için resmi bir uluslararası turnuvadaki ilk girişimi olan Şampiyonlar Turu, birkaç gün içinde başlamak üzere. Tüm turnuva, bir yıl sürecek bölgesel bir rekabet içinde olacak ve nihayet, League of Legends Dünya Şampiyonası gibi 2021'in sonunda uluslararası bir şampiyonlar etkinliğiyle sonuçlanacak. Şampiyonlar Turu, Valorant'ın şimdiye kadarki en büyük yarışması olacak ve Riot sonunda, amaçlanan formatla birlikte yarışmada devreye girecek devre yapısını duyurdu.

Valorant Şampiyonlar Turu Formatı

Valorant Şampiyonlar turu, bu ay başlayacak olan Challenger serisi maçları ile başlayacak. Her biri üç hafta sonunu kapsayan toplam üç grup Challenger etkinliği olacak. Açık elemeler, setlerin her birine 8 takımın katılmasına izin verecek ve her setten sadece ilk 4 takım, bir sonraki hafta sonu gerçekleşecek olan tura geçebilecek. İkinci haftasonunun ilk 4'ü Challenger Final'e yükselirken, geriye kalan 4'ün üçüncü hafta sonu elemelerini geçmesine izin verilecek. Challenger finalleri sırasında her bölgenin temsilcileri belirlenecek. Temsilciler üç ana etkinliği oynamaya devam edecekler.

16 Ekip İçin Valorant Bölge Dağılımı
 
  • Kuzey Amerika'dan Üç Takım (Oceanic takımları NA üzerinden elemelere katılabilecek)
  • Avrupa'dan Dört Takım (Bağımsız, Türkiye ve Orta Doğu / Kuzey Afrika takımları AB üzerinden elemelere katılabilecek)
  • Brezilya'dan İki Takım
  • Kore'den İki Takım
  • Japonya'dan İki Takım
  • Güneydoğu Asya'dan İki Takım
  • Latin Amerika'dan Bir Takım

Etkinliklerine katılan Valorant takımları, puan kazanma ve yılın ilerleyen günlerinde gerçekleşecek Şampiyonlar etkinliğine katılma fırsatına sahip olacak. Daha da önemlisi, Masters etkinliği finallerini kazanan takım, topladıkları puanlar ne olursa olsun otomatik olarak final etkinliğine dahil edilecek.

Valorant Şampiyonlar Turu Takvimi

Valorant Şampiyonlar turu işlemlerinin tam programı hakkında henüz kesin bir bilgi yok, ancak ilk Challenger etkinliklerinin Ocak 2021'in sonunda gerçekleşeceği doğrulandı. Çeşitli bölgeler için Challenger etkinlikleri, 26 Ocak'ta LATAM ile başlayacak ve 30 Ocak'ta Brezilya ve Kore ile farklı tarihlerde gerçekleşecek. Kuzey Amerika takımları 3-7 Şubat tarihleri arasında yer alacak, Avrupa yarışması ise 4 Şubat'ta başlayacak. Güneydoğu Asya için Valorant Şampiyonlar Turu, BDT bölgesi için 5 Şubat ve 11 Şubat'ta başlıyor.

Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.