FOXNGAME
Canlı Destek

Valorant Dereceli Maçlarındaki En İyi 5 Silah

Valorant Dereceli Maçlarındaki En İyi 5 Silah
Dereceli maçlarda en çok öldürme oranına sahip Valorant silahlarını sizler için derledik.

Riot Games, FPS sahnesine stratejik nişancı oyunu Valorant ile girdi. 5v5 nişancı oyunu piyasaya sürülmesinden bu yana en çok oynanan FPS oyunlarından biri haline geldi. Şu anda oyun dünya çapında altı bölgede mevcuttur.

Valorant'ın temel mekaniği Overwatch ve CS:GO'nun bir karışımıdır. Oyuncular Valorant'ta üstünlük sağlamak için silahların yanı sıra Ajan yeteneklerini de kullanırlar. Yetenekler Valorant'ın önemli bir yönü olsa da silahlar mutlak fark yaratan unsur olmaya devam ediyor.

Valorant'ta en çok oynanan mod, zengin e-spor sahnesi sayesinde Rekabetçidir. Rekabetçi veya Dereceli modda kullanılan silahlar, Derecelendirilmemiş modda kullanılanlardan biraz farklıdır. Şimdi Valorant Rekabetçi'deki en iyi 5 silaha bakalım.

──────────────────────────────────────────────────────────

► Riot, Valorant'a Outlaw Adlı Keskin Nişancı Silahı Getiriyor

──────────────────────────────────────────────────────────

Valorant’ın En İyi Silahları | Eylül 2023

Valorant'ın çıkışından bu yana oyunda toplam 17 silah yer aldı. Bu silahlar Beylik Silahlar, Hafif Makineliler, Pompalı Tüfekler, Tüfekler, Keskin Nişancı Tüfekleri ve Ağır Silahlar olarak kategorilere ayrılır.

Aşağıdaki silahlar Demir'den Radyant'a Rekabetçi modunda oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

5. Classic

FOXNGAME

Classic, fiyatıyla karşılaştırıldığında verimliliği nedeniyle en popüler silahlardan biridir. Üstelik oyundaki tek ücretsiz silahtır ve bir maçtaki tüm oyuncuların başlangıç varsayılan silahı olarak bu silaha erişimi vardır. Eylül ayında toplam öldürmelerin neredeyse %3,9'u Classic ile yapıldı.

4. Ghost

FOXNGAME

Ücretsiz Classic'in yanı sıra susturulmuş tabanca Ghost, Tabanca rauntları için en iyi silahtır. 500 kredilik fiyatıyla Ghost'un kafadan vuruşta mükemmel hasarı var. Valorant Rekabetçi'de son 30 gündeki toplam öldürmelerin %6,9'una katkıda bulundu.

3. Spectre

FOXNGAME

Run and gun'ın kralı Spectre, Valorant rekabetinde tüm yetenek seviyelerinde en çok kullanılan SMG'dir. Mükemmel bir ateş hızına ve makul bir hasar oranına sahiptir. Ancak, Spectre'nin hasar düşüşü uzun menzilli çatışmalarda zayıf bir tercih yapmasına neden olur.

1600 kredi maliyetiyle Spectre, son 30 gündeki toplam öldürmelerin %7.5'ine katkıda bulunmuştur. Spectre, ekonomik rauntlarda hala en iyi SMG olarak kalmaktadır.

2. Phantom

FOXNGAME

Phantom, oyundaki en iyi ateşleme hızına sahip silahtır. Ancak 140 headshot hasarı onu muadili Vandal'dan daha zayıf kılıyor. 2900 krediyle gelen Phantom, Eylül ayındaki Valorant Dereceli maçlarındaki toplam öldürmelerin %13,7'sine katkıda bulundu.

1. Vandal

FOXNGAME

Tek dokunuşta öldürme makinesi Vandal, ya da Valorant'ın AK'si, oyunun en güçlü silahıdır. Topluluk, ödüllendirici tek atış yeteneği nedeniyle silahı çok sevmektedir. Dahası, 160 headshot hasarı, ona rakibi olan Phantom'a karşı zafer kazandırır.

Aynı 2900 kredi fiyatında olan Vandal, son 30 günde Valorant Sıralı moddaki toplam öldürmelerin %46.3'üne katkıda bulunmuştur. Vandal'ın toplam öldürme yüzdesi, oyunun diğer tüm silahlarının çok önündedir.

Yukarıdaki veriler Valorbuff tarafından elde edildiği için bu bilgilerin %100 doğru kabul edilmemesi gerektiğini unutmayın.

Valorant'ın en iyi 5 silahı, oyunun başlangıcından bu yana önde gelen profesyonel oyuncular ve tüm oyuncu kitlesi tarafından doğrudan etkilenmiştir. Bu silahların dışında, özel olarak Odin ve Judge'e, Valorant Rekabetçi'nin daha düşük yetenek seviyelerinde en iyi silahlar olarak görülenler arasında saygıdeğer bir yer verilmektedir.

FOXNGAME FIRSATLARI
{{ product.name }}
{{ product.name }}
{{ product.price }}
{{ product.oldPrice }}
{{ product.discountRate }}
×

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde toplam
{{ getTotalItemCount() }}
ürün bulunuyor
{{ item.productName }}
{{ item.productName }}
{{ item.categoryName }}
Adet -
{{ item.price * item.quantity | number:2 }}{{ currencyCode }}
SEPET TOPLAMI
{{ getTotalPrice() | currency: currencySymbol }}
SEPETE GİT
FOXNGAME
Ooppss!
Görünen o ki sepetine ürün eklemeyi unuttun.
ALIŞVERİŞE BAŞLA
>{{miniShoppingCart.totalItem}}