Valorant Rehberi: Tüm Oyun Modları

Valorant Rehberi: Tüm Oyun Modları
Valorant oyun modları Derecesiz, Rekabete Dayalı, Spike’a Hücum, Ölüm Kalım Savaşı ve Özel Oyun olarak ayrılır.

Valorant, bir takımın saldırdığı ve diğerinin savunma yaptığı yoğun, 5v5 taktik Birinci Şahıs Nişancı (FPS) oyunudur. Her iki takımın da stratejilerini test edecek zorlu düzenlerle tasarlanmış farklı haritalarda bunu ortaya koyuyorlar. Karakterlere, her biri savaşta üstünlük sağlamalarına yardımcı olacak benzersiz yeteneklere sahip Ajanlar denir. Oyuncular farklı oyun modlarında oynayabilir ve bu gönderide her modun nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacağız. 

─────────────────────────────────────────────────────

► Valorant Spike Rehberi: Nasıl Alınır, Bırakılır, Kurulur?

─────────────────────────────────────────────────────

Valorant Tüm Oyun Modları

Valorant oyun modları Derecesiz, Rekabete Dayalı, Spike’a Hücum, Ölüm Kalım Savaşı ve Özel Oyun olarak ayrılır. Ayrıca bazı yama notları ile gelen oyun modları da vardır; Kartopu Savaşı, Tırmanış, Kopya gibi.

FOXNGAME

Derecesiz

Valorant’ta iki takımın 25 tur boyunca standart spike kur/imha et modudur. 13 raundu ilk kazanan zaferi ilan eder. Skor çizgisi 12-12'ye ulaşırsa, maç kazananı belirlemek için bir Ani Ölüm turuna gider.

Rekabete Dayalı

Rekabetçi mod, diğer oyunculara karşı oynadığınız derecesiz maçlara benzer ancak bu sefer, beş oyun oynadıktan sonra size bir derece (Demir'den Radyant'a) veren, kazanmaya dayalı bir sıralama sistemi kullanılır. Rekabete Dayalı modda oynamak için en az 10 kere derecesiz maç kazanmanız gerekir.

Spike’a Hücum

Saldıran tarafındaki tüm oyuncuların beş spike taşıdığı eğlenceli, 5v5 modudur. Ancak, tur başına yalnızca bir spike etkinleştirilebilir. Oyuncular, aynı rastgele silahı kullanarak oyuna tam olarak şarj edilmiş yeteneklerle (ulti yetenekleri hariç) başlar. Dört raund kazanan ilk takım maçı kazanır. Orb’lar harita boyunca rastgele ortaya çıkar. Spike’a Hücum modu 8-12 dakika sürer.  

Ölüm Kalım Savaşı

Bu mod, oyuncuların kendilerini geliştirmelerine, silah oyun mekaniğini keskinleştirmelerine, yeni haritalar ve yetenekler öğrenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Toplamda 12 oyuncunun yer aldığı ölüm maçında 9 dakika içerisinde 40 öldürmeye ulaşan ilk kişi galip olur. 40 öldürme tamamlanmadan süre biterse, sayıya en yakın olan oyuncu turun kazananı sayılır. Ölüm maçı, oyunu tamamlamak için 900 XP verir, ancak görevleri tamamlamak için kullanılamaz.

Kopya

FOXNGAME

Kopya, bir takımdaki tüm oyuncuların aynı ajan olarak oynadığı 5v5 Bo9 modudur. Oyuncular oynamak istedikleri bir temsilciye oy verir ve oyun daha sonra seçeneklerden birini rastgele seçer. Valorant Kopya modu, 10-15 dakikalık bir tahmini oyun süresine sahiptir ve Derecesiz ile aynı miktarda XP verir (tur başına 100 XP artı kazanılan her tur için 200 XP).

Tırmanış

Tırmanış modu, oyuncuların farklı silahlar ve yetenekler döngüsü boyunca düşman takımı öldürüp yarıştığı ve seviyeleri boyunca bir takım olarak birlikte ilerlediği bir 5v5 takım ölüm maçı modudur. 12. seviyeyi ilk bitiren veya 10 dakika içinde en fazla seviyeye gelen takım oyunu kazanır. Her seviye, oyuncunun donatıldığı belirli bir silaha veya yeteneğe sahiptir. Düşmanları öldürmek, takıma seviye atlamasına yardımcı olan puanlar verir.

Valorant Tırmanış modu yaklaşık 7-9 dakika sürer ve oyunu tamamlamak için 800 XP artı kazanan takım için 200 XP verir.

Kartopu Çatışması

FOXNGAME

Kartopu Çatışması, 50 öldürmeye ilk ulaşan takımın kazandığı bir 5v5 takım ölüm maçı modudur. Tüm oyuncuların yalnızca ölümcül mermi tabanlı kartopu ateşleyen bir Kartopu Başlatıcıya erişimi vardır. Oyuncu için geçici güçlendirmeler içeren hediyeler de haritada görünür. Bunlar, fırlatıcının atış hızını artırabilir, kartopu boyutunu artırabilir, kartoplarının sekmesine izin verebilir veya oyuncunun hareket hızını ve maksimum zıplama yüksekliğini artırabilir.

Valorant Kartopu modu, tamamlanan her oyun için 750 XP ve kazanan takım için 150 bonus XP verir.

──────────────────────────────────────────────

► Valorant’ta Spike’ı Koruyacak 5 Ajan Yeteneği

──────────────────────────────────────────────

Valorant Alıştırma Modları

Alıştırma modları, menzilde oynayabileceğiniz bir dizi moddur. Bu modlar Valorant oyunlarının nasıl çalışacağının tadına bakmanızı sağlayacak.

Atış Testi

Silah becerilerinizi çeşitli atış zorluklarıyla test edin.

Spike Kurma

Alanın kontrolünü elinize alın, Spike'ı yerleştirin ve patlamaya kadar savunun.

Spike İmha Etme

Düşmanları metodik olarak yenin ve zaman dolmadan Spike'ı etkisiz hale getirin!

Valorant’ın Derecesiz, Rekabete Dayalı, Spike’a Hücum ve Ölüm Kalım Savaşı sabit oyun modlarıdır, Kopya, Tırmanış ve Kartopu Savaşı, gelen yamaların bir parçası olarak ortaya çıkan modlardır, ancak daha fazla yeni modun eklenmesi mümkün.


► 2. Kısım Savaş Bileti ve yeni silah kaplamalarına sahip olmak için Valorant Points VP satın alın: https://www.foxngame.com/valorant

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.