Valorant Fare Hassasiyeti Ayarı

Valorant Fare Hassasiyeti Ayarı
Valorant'ta amacınızı ve performansınızı geliştirmede fare DPI ve hassasiyet ayarları çok önemlidir. En iyi Valorant hassasiyet ayarları için okumaya devam edin.

Valorant, oyunun sonucunu etkilemek ve değiştirmek için beceri ve yeteneklerin kullanılmasını içeren, oynaması ücretsiz, rekabetçi bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Şu anda yalnızca farenin oyundaki ana denetleyici olduğu Windows platformunda mevcuttur. Valorant'taki ayarlarınız genellikle kişisel tercihinize bağlıdır. Ancak, özellikle fare hassasiyetiniz ve inç başına nokta sayısı (DPI) söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç önemli değişken var.

Valorant Fare DPI ve hassasiyet ayarları, temel olarak bunun bir FPS oyunu olması ve amacınızı ve performansınızı büyük ölçüde etkilemesi nedeniyle son derece önemlidir. Duyarlılığınız çok yüksekse, rakibinizin kafasına isabetli bir şekilde tıklamak veya dokunmak konusunda zorlanacaksınız. Ancak çok düşükse, bir silahlı çatışmaya, bir kanattan veya bir flaşa tepki vermek eşit derecede zorlayıcı olabilir. Öyleyse, konfigürasyonunuzu nasıl doğru bir şekilde alabileceğinize bir göz atalım.

♦ Fare Hızlandırma

Başlarken yapmanız gereken ilk şeylerden biri, 'hedef geliştirme' yolculuğunuzda size gerçekten yardımcı olacağı için fare hızlandırmayı kapatmaktır. Fare hızlandırmanın bir sorun olmasının nedeni, sistemin imlecinizi hareket ettirirken otomatik olarak hassasiyetini artırmaya çalışmasıdır. Bu, hassasiyetinizi önemli ölçüde etkileyecek ve bir engele neden olacaktır. Kapattığınızda, sisteminiz artık imleci kurcalamayacak, yani fare hareketleri üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.

Fare hızlandırmayı şu şekilde kapatabilirsiniz:

  • Adım 1: Windows arama çubuğunu kullanarak “fare ayarlarını” arayın.
  • Adım 2: 'Fare ayarlarınızı değiştirin' seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: 'Ek fare seçenekleri'ni seçin.
  • Adım 4: 'İşaretçi Seçenekleri' sekmesine gidin ve 'İşaretçi Hassasiyetini Geliştir' seçeneğini devre dışı bırakın.
  • Adım 5: 'Uygula'ya basın ve değişiklikleri kaydetmek için 'Tamam'ı tıklayın.

─────────────────────────────────

► Valorant En İyi Crosshair Ayarları

─────────────────────────────────

Valorant Hassasiyet Ayarları

Valorant fare hassasiyeti tamamen oyuncunun kişisel tercihine bağlıdır. Fareler değişiklik gösterir, ancak genellikle 400 ila 3.200 DPI arasında değişir. DPI'niz ne kadar düşükse, fare imleciniz o kadar yavaş hareket eder. Valorant ve Counter-Strike gibi taktik nişancılar için en iyi oyuncular 400, 800 ve bazı durumlarda 1.600 gibi daha düşük DPI'ları kullanma eğilimindedir. Valorant için 800 kullanmanızı öneririz. Ne çok hızlı ne de çok yavaş. Oyunu düşük DPI ayarlarıyla oynamayı denedikten sonra, sizin için en iyi olanı ve hangi ayarda daha rahat olduğunuzu görmek için biraz daha yükseğe gidebilirsiniz.

Fareyi düşük DPI ayarlarına getirdiğinizde, her imleç hareketi için biraz daha fazla çaba sarf etmeniz gerekecektir. Öte yandan, 800'ün üzerinde daha yüksek bir DPI ayarına gittiğinizde, küçük bilek hareketleri ve ince fare hareketleri gerektirecektir. Ayarlardaki değişiklikle farklılıkları fark etmeniz muhtemeldir ve bunu mükemmelleştirmek için biraz kurcalamaya ihtiyacınız olacaktır. Valorant fare ve DPI ayarlarını yerinde olduğunu hissedene kadar değiştirebilir, sizin için en uygun hassasiyeti bulabilirsiniz. 

İndirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.