VALORANT Champions Tour 2021 Masters Berlin

VALORANT Champions Tour 2021 Masters Berlin
VCT 2021’de final dönemi geldi çattı. Fırtınalı geçen sezonun finali, çekişmeli maçlara yaraşır bir şekilde Berlin’de olacak. EMEA’da izlediğimiz kıyasıya mücadelenin daha fazlasını şimdi VCT Masters Berlin’de göreceğiz.

VCT 2021’de final dönemi geldi çattı. Fırtınalı geçen sezonun finali, çekişmeli maçlara yaraşır bir şekilde Berlin’de olacak. EMEA’da izlediğimiz kıyasıya mücadelenin daha fazlasını şimdi VCT Masters Berlin’de göreceğiz. “Şu ana kadarki en büyük uluslararası VALORANT turnuvası” olmayı hedefleyen Masters Berlin, 7 bölgeden toplam 16 takıma ev sahipliği yapacak. COVID-19’un zorlu koşulları sebebiyle Berlin’e bir geri dönüş söz konusu. VCT ekibi konuyla ilgili olarak “Aslında uluslararası etkinliklerin her birini farklı bir bölgede düzenlemek istiyorduk lakin pandemi koşullarının giderek zorlaşması planlarımızı değiştirdi. Elemeleri geçen takımların kolayca toplanabilmeleri için elimizden geleni yaptık,” şeklinde bir açıklama yaptı. VALORANT Champions Tour takipçilerinin konuyla ilgili şikayetlerinin olduğunu sanmıyoruz. Peki, turnuvada bizi neler bekliyor?

Masters Berlin Nedir?

VCT 3. Aşamanın finali olan Masters Berlin, VCT içindeki 3. Masters turnuvası. Takımlar, VALORANT Dünya Finali’ne gitmeye hak kazanmak için yeterince puan toplamaya çalışıyorlar. Bu turnuvanın galibi olan takım VCT puanlarının yanında VALORANT Dünya Finali Champions’a doğrudan katılma şansını elde edecek. Sonrasında ekim ayındaki Last Chance Qualifier maçlarında, kaybeden takımlara Champions’a gitmeleri için son hak tanınacak.

Masters Berlin Ne Zaman Başlayacak?

VALORANT Champions Tour 2021 Masters Berlin 10 Eylül’de Berlin Verti Music Hall’da başlayacak. Turnuva 19 Eylül’e kadar devam edecek.

Masters Berlin’i Takip Edebileceğiniz Platformlar

Aşağıda Masters Berlin turnuvasını takip etmeniz için linkleri bıraktık. Kemerlerinizi bağlayın, VCT 2021 Masters Berlin bomba gibi geçecek!

Twitch: https://www.twitch.tv/valorant_esports_tr

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCGXwmdps8gD3TG0JqGRGKow

VCT Masters Berlin takımları

VCT Masters Berlin için 7 bölgeden toplam 16 takım seçildi. EMEA Challengers maçlarını sıkı sıkıya takip ettiğimiz için bizden kimlerin gittiğini biliyoruz. Ülkemizin gururu SuperMassive Blaze ve Avrupa’daki gururumuz Acend dışında EMEA’dan Gambit ve G2 Esports turnuvaya katılmaya hak kazandı. Diğer takımlar ise şöyle;

EMEA - 4 takım

1. Sıra: Gambit Esports

2. Sıra: Papara SuperMassive Blaze

3. Sıra: Acend

4. Sıra: G2 Esports

Kuzey Amerika - 3 takım

1. Sıra: Sentinels

2. Sıra: 100 Thieves

3. Sıra: Team Envy

Japonya - 2 takım

1. Sıra: Zeta Division

2. Sıra: Crazy Raccoon

LATAM - 1 takım

1. Sıra: KRÜ Esports

Brezilya - 2 takım

1. Sıra: Vivo Keyd

2. Sıra: Havan Liberty

Kore - 2 takım

1. Sıra: Vision Strikers

2. Sıra: F4Q

───────────────────────────────────────────

► VALORANT Reflection 3. Bölüm 2. Kısım!

───────────────────────────────────────────

VCT 2021 Masters Berlin Formatı ve Puanlama Nasıl?

Turnuvanın başında 16 takımı 4 kura torbasına böldükten sonra A, B, C ve D grupları oluşturacak şekilde kura çekimi olacak. Çifte eleme grupları şeklinde mücadele edecek takımlar kendi gruplarının birincileri olarak çıkıp yarı finale ve akabinde finallere kalmaya çalışacak.

FOXNGAME

Masters Berlin Puanlama Formatı

Sıralama

VCT Puanları

1.

Champions’a katılım hakkı

2.

375

3.-4.

325

5.-8.

275

9.-12.

225

13.-16.

175


İndirimli Valorant VP satın almak için tıklayınız!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.