Valorant, Alt Sıralardaki Oyuncuların Büyük Yoğunluğunu İnceliyor

Valorant, Alt Sıralardaki Oyuncuların Büyük Yoğunluğunu İnceliyor
Alt sıralamadaki oyuncu fazlalığı Riot Games'i düşünüdüryor

Riot Games , oyunu küresel rekabet devresine sokmadan önce Valorant'ın derecelendirilmiş ekosistemi ile deneyler yapıyordu . Bununla birlikte, oyunun dereceli sistemindeki son değişikliklerle birlikte, tüm sıralama dağılımında bir değişikliğe bakıyoruz.

FOXNGAME

Valorant'taki sıralama dağılımına Ağustos 2020'de bakarsanız, orta kademe sıralamalarının grafiklerin en yüksek olduğu ve spektrumun her iki ucunda daha az oyuncu bulunduğunu görürsünüz.

Ancak, şu anda kademe dağılımına bakarsanız, en düşük kademelerin en yüksek oyuncuya sahip olduğunu ve hiyerarşide yukarı çıktıkça oyuncu sayısının azaldığını görürsünüz.

FOXNGAME

Bu dağılım çok mantıklı olsa da, Demir 1'deki oyuncu fazlalığı diğerlerinden oldukça önemli bir farkla daha yüksek olması şüphe uyandırıyor.

Şimdi, Ağustos ayındaki duruma gelince, orta kademe sıralamalarının en yüksek oyuncu yoğunluğuna sahip olmasının nedeni, çoğu oyuncunun orada sıkışıp kalmasıdır.

Ancak, şu anda olduğu gibi, birçok oyuncunun sıralama sisteminin en alt ucunda kalması için pek bir neden yok gibi görünüyor. Ama bunun nedeni ne olabilir?

Smurf hesaplar, oyuncuların sıralamasını düşürüyor!

Bunun en büyük nedeni, oyunda Smurf hesaplarının bol miktarda kullanılması olabilir. Bilmeyenler için Smurf hesabı, bir  yüksek dereceli oyuncunun sahip düşük bir seviyede / sıralamada bulunan bir yedek hesaptır.

Birçok oyuncunun Smurf hesaplarını kullanmasının nedeni, daha düşük rütbeli arkadaşlarıyla oynamaktır. Riot, bir süre önce bir yama yayınladı, böylece oyuncular yalnızca kendilerininkinden en fazla 3 sıra daha yüksek veya daha düşük olanlarla oynayabilir.

Bu nedenle, Smurf hesabıyla oynamak, oyuncuların arkadaşlarıyla takım kurmasına ve daha yüksek bir beceri setine ait olduğu için takımlarına üstünlük sağlamasına olanak tanır.

Oyuncuların rütbe spektrumunun alt ucuna doğru yoğunlaşmasının arkasındaki bir diğer önemli neden, rütbe indirgeme sistemidir. Oyuncular artık rütbelerini korumak için mücadele etmelidirler, yoksa daha düşük rütbelere düşürüleceklerdir.

Bu yoğunluk kendi problemlerini ortaya çıkarıyor. Alt rütbelerden pek çok oyuncu, ya takım arkadaşlarının onları bir maçta taşıdıklarından ya da tamamen yeni bir seviyede olan ancak kendileriyle aynı rütbeye ait oyuncular tarafından acımasızca mağlup edildiklerinden şikayet ediyorlar.

Oyuncu indirgeme sorunu çözülemezken, “smurf hesaplar” sorunu Valorant'ta kalıcı bir soruna dönüşebilir. Riot Games bunu bir an önce fark etmeli ve bunu kısa sürede engellemeye çalışmalıdır.

En Ucuz Valorant Points VP Satın Almak İçin Tıkla!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.