Valorant Yeni Ajanı Astra'nın Hikayesi

Valorant Yeni Ajanı Astra'nın Hikayesi
Astra'nın Valorant'a dahil edilmesi ile birlikte yeni ajanın arkasındaki hikaye de merak konusu oldu. Ajanın uzay ve zaman konusundaki tecrübesi bize önemli bilgiler verebilir. Detaylar makalede yer almaktadır.

Riot Games, 2 Mart 2021’de 2. Bölüm 2. Kısım lansmanıyla kadroya dâhil olacak olan yeni 15. Valorant ajanı Astra’yı açıkladı. Yeni ajan Astra, Gana kökenli bir Radyanit Kontrol Uzmanı ajanıdır. Savaş alanlarını kendine göre yeniden şekillendirmek için kozmosun enerjisinden yararlanır ve tam hâkimiyet, derin stratejik öngörü uzmanlığı ile Astra, rakiplerinden her zaman bir adım öndedir.Riot Games, Astra tanıtım fragmanı ile birlikte Valorant dünyasının yeni bir yüzünü gösterdi ve Astra'nın da yardımı ile bizlere derinlemesine bir inceleme imkânı sunmuş oldu. Geliştiriciler ajanların ve oyunun geliştirilmesi kadar oyunun arka planında hikâyesini de güncelliyor. Bu sayede oyunlara daha derin bir anlam katılmış oluyor.

────────────────────────────────────────────────

► Valorant Yeni Ajan Astra'nın Yetenekleri

────────────────────────────────────────────────

Yeni Ajan Astra'nın Valorant Hikâyesi

Valorant'ın başlangıç hikâyesi, "First Light" yani ilk ışık adlı bir gelişme ile sağlanıyor. Bu yaşanan olayla alakalı detaylar henüz tam olarak bilinmese de ilerleyen zamanlarda ayrıntılı bir Valorant hikâyesi paylaşılacağına inanıyoruz. Konuyla alakalı kesin olarak bildiğimiz şey, yaşanan bu gelişme sayesinde Radyanit'in keşfi sağlanıyor. Radyanit, kullanılmayan güç potansiyeline sahip, nadir bulunan faydalı bir kaynaktır ve ajanlar üzerinde kullanılarak onlara çeşitli beceriler verebilir. Dünya üzerindeki gelişmeler ve dünyanın geleceği ise Radyanit'e bağlıdır. Valorant dünyasında bir şirket olan Kingdom Corporation, Radyanit'in enerjisinden yararlanmayı ve onu kötü işlevler için kullanmayı hedefliyor. Kingdom Corporation'ın varlığı her Valorant haritasında tanımlanmıştır. Kingdom Corporation'ı engellemek ve Radyanit'i savunmak için bir gölge grup, First Light'a yanıt olarak Valorant Protokolünü şekillendirdi. Valorant Protokolünün bir parçası olan en yeni ajan, kendisi de Radyanit olan Ganalı Kontrol Uzmanı Astra'dır.

Ganalı Kontrol Uzmanı Astra

Afrika fütürizminden ilham alan karakter tasarımının yan ürünü olan Astra, Gana kökenlidir ve savaş alanını kontrol etmek için uzay ve zamanı manipüle etme yeteneğini kullanır. Kontrolcü sınıfının dördüncü ajanıdır ve diğer kontrol ajanları Brimstone, Omen ve Viper'a katılır. Bununla birlikte, Astra'nın savaş alanı üzerinde uyguladığı kontrol derecesi, tabiri caizse bu dünyanın dışındadır ve tartışmalı olarak diğer tüm kontrolörlerden üstündür. Astra, harita üzerinde yıldız yerleştirmek için fiziksel ve astral düzlemler arasında geçiş yapma konusundaki esrarengiz yeteneğiyle, sarsıcı bir patlamayla düşmanları şaşırtabilir, onları bir duman bulutu ile kör edebilir, yaklaştırabilir ve hasar görmeye daha duyarlı hale getirebilir.

Astra'nın gelişi ile birlikte bazı sorularda akıllara gelmektedir. Krallık Şirketi veya Valorant Protokol'ü ile bağlantısı nedir? Ne zaman Radyanit oldu? Valorant Protokol'üne katılma amacı nedir? Astra tam olarak kimdir? Tüm bu sorulara yanıt için bir süre daha beklememiz gerekecek. İlerleyen zamanlarda daha fazla detay geliştiriciler tarafından paylaşılacağına eminiz.


► Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.