Valorant Ajan Yasaklama Sistemi Ne Zaman Gelecek

Valorant Ajan Yasaklama Sistemi Ne Zaman Gelecek
Oyuncular ve oyunun izleyici hayranları tarafından en çok merak edilen konulardan biri ajan yasaklama sistemidir. Valorant'a bu sistemin ne zaman getirileceği ise oldukça merak edilen konulardan biridir. Detaylar makalede yer almaktadır.

Son zamanlarda Valorant için en çok tartışılan ve merakla resmi bir açıklama beklenen konu, ajan yasaklamalarıdır. Henüz Valorant'ta bir ajan yasaklama sistemi bulunmuyor ve oyuncular bu sistemin ne zaman oyuna getirileceği konusunda oldukça meraklı. Standart oyun ve rekabetçi karşılaşmaların yanı sıra, bu ajan yasaklama sistemi en çok profesyonel düzeyde karşılaşmalarda beklenmektedir. Eğer getirilirse en çok etkiyi profesyonel düzey karşılaşmalarda göreceğimiz kesindir. Oyun çıkış yatığından beri oyuna toplam beş adet ajan dâhil edildi ve toplamda 15 ajan yer almaktadır. Ajan yasaklamaları hakkında henüz resmi bir açıklama sağlanmadı fakat bazı geliştiriciler sosyal medya ve topluluk sayfaları üzerinden bu sorulara yanıt verebilmektedir.

────────────────────────────────────────────

► Valorant Icebox Haritası Jett Uçma Açığı

────────────────────────────────────────────

Valorant Ajan Yasaklama Sistemi Bilgilendirmesi

Ajan yasaklama konusu son zamanlarda sıkça gündeme gelen konulardan biri oldu ve Valorant geliştiricileri konu ile alakalı açıklama yaptı. Yapılan açıklama resmi yollardan sağlanmamış olsa da, geliştiriciler, sosyal medya ve topluluk sayfaları üzerinden konuyu ilgili açıklamalarda bulundu. Elbette verilen cevapların bir kesinliği yoktur fakat olabilecek ve oyuna getirilebilecek yenilikler arasında "Ajan Yasaklama Sistemi"nin yer aldığı rahatlıkla söylenebilir. Ajan yasaklama sisteminin tartışıldığı bir topluluk sayfasında geliştiriciler, Valorant hayranları tarafından merak edilen soruları cevapladı;

Valorant belirli bir ajan limitine ulaştığında, ajan yasaklama sistemi oyuna dâhil edilebilir ancak bu sistemin oyuna dâhil edilebilmesi için bir süre beklememiz gerekebilir. Ajan yasaklama sistemi hedeflerimiz arasında fakat yakın bir tarihte mümkün değil.

Valorant’a ajan yasaklama sisteminin getirilmesi gündemi ilk kez ortaya çıkmıyor, daha öncesinde de konu ile alakalı olarak bir geliştirici yine sosyal medya ve topluluk sayfaları üzerinden cevap vermişti. Mevcut ajan listesinin yeterli düzeyde olmadığını ve ilerleyen tarihlerde daha fazla ajan oyuna dâhil edildiğinde bu sistemi düşünebileceklerini belirtmişti. Ardından yazısında ek olarak bazı önemli detaylardan da bahsederek konuya açıklık getirmişti. Yapılan açıklamada geliştirici şunlara değinmişti;

Valorant ajan yasaklama sisteminin getirilmesi, belirli bir ajan limitine geldikten sonra elbette mümkün fakat bu konuda sadece yeterli düzeyde ajanın olması tek başına yeterli bir etken olmayacağını düşünüyoruz. Bu sistemin oyuna dâhil edilebilmesi için oyuna katkısının ne derece olacağı, olumlu veya olumsuz yönlerinin iyice tartılması gerekir.

Tüm bu tartışma konuları ve geliştiricilerin verdiği cevaplar konusunda bizim de kafamızda benzer soru işaretleri oluşmakta. Örneğin; bir oyuncunun belirli bir ajan üzerinde ustalaşması ve devamlı olarak o ajan ile oynaması, bu ajan yasaklandığında oyununu olumsuz etkileyebilir. Aynı şekilde profesyonel düzeyde gerçekleştirilen karşılaşmalarda da oyun stratejilerinde önemli ölçüde etki yaratabilir.

Ayrıca geliştiricilerin belirttiği 30 ajan limiti bir örnek teşkil etse de bunun geçerli bir limit olduğunu düşünerek yeterli olmayacağını düşünüyoruz. Normal veya rekabetçi oyunlar için uygun sayılabilir bir ajan limiti olabilir fakat profesyonel düzeyde karşılaşmalarda belirli ajanların yasaklanması ve sunulan yasaklama hakkı gibi önemli etkenler, karşılaşmaları oldukça etkileyecektir. Bu durum hem profesyonel takımları olumsuz etkileyebilir hem de profesyonel düzeyde gerçekleştirilen karşılaşma yayınlarının seyir zevkini düşürebilir. Bunları tartışmamız için henüz erken fakat ilerleyen tarihlerde böyle bir gelişme sağlanırsa yaşanabilecek meta değişiklikleri konusunda fikir üretmek çok güç bir durum. Elbette bu sistemin oyuna gelmesi kesin değildir ve getirilecek olsa bile oldukça uzun bir süre getirilmeyeceği için bu yeniliği düşünmemiz gerekmeyecek.


► Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.