Valorant 5.0 Yama Notları: Yeni Rank Yücelik (Ascendant)

Valorant 5.0 Yama Notları: Yeni Rank Yücelik (Ascendant)
Valorant 5.0 yama notları, yeni Pearl haritasını, Split'in kaldırılması, yeni bir rekabetçi sıralamayı ve birden fazla hata düzeltmesini tanıtan önemli bir güncelleme olarak yayınladı.

Valorant 5.0 yama notları, yeni Pearl haritasını, Split'in kaldırılması, yeni bir rekabetçi sıralamayı ve birden fazla hata düzeltmesini tanıtan önemli bir güncelleme olarak yayınladı. Nihayet, yeni harita geldi mi? Gelecek mi? Lizbon mu? Portekiz de mi? spekülasyonları bitti ve Riot Games sürpriz bir şekilde yayınlanma tarihinden önce Valorant yama 5.0’ı oyuncularla paylaştı. Birçok düzenleme ve yeniliğin geldiği bu yama da elbette konuşulması gereken önemli noktalar var, gelin bunlara detaylı bir şekilde bakalım.

Valorant 5.0 Yama Notları ile Yeni Bir Rank Oyuna Ekleniyor: Yücelik

Harita Güncellemeleri

Split, dereceli ve derecesiz sıralardaki harita havuzundan geçici süreliğine kaldırılıyor.

───────────────────────────────────────────────────

► Valorant Split Haritası Pearl'ün Gelişiyle Kaldırılıyor

───────────────────────────────────────────────────

♦ YENİ HARİTA: Pearl

 • Pearl'e özel eşleştirme sırası geldi.
 • Bu eşleştirme sırası, oyunculara rekabetçi oyuna gelmeden önce antrenman yapma imkânı tanımak amacıyla derecesiz olacak.
 • Pearl'e özel eşleştirme sırası iki hafta boyunca oyunda kalacak ve ondan sonra Pearl haritası dereceli eşleştirme sırasında devreye girecek.

Rekabet Güncellemeleri

♦ YENİ KADEME: Yücelik (Ascendant)

Bronz ve Gümüş dahil olmak üzere düşük kademelerde çok fazla oyuncu olduğunu düşünen Riot Games yetkilileri Elmas ile Ölümsüzlük kademelerinin arasına “Yücelik” adında yeni bir kademe ekledi. Daha düzgün bir rank dağılımı isteyen geliştiriciler Yücelik rütbesiyle birlikte hem yüksek kademelerin prestijini hem de her bir kademenin beceri seviyesini daha iyi tanımlamayı amaçlıyor.

Yücelik kademesinin eklenmesiyle ne zaman kademe düşeceğinizi belirleyen MMR hedefleri de değişti. Ölümsüzlük 1/2/3 ve Radyant kademelerinin MMR hedeflerini yükselttik. Bu hedefler, “bu kademeye çıkmak için X MMR değeriniz olmalı” şeklinde karşınıza çıkıyor. MMR hedefleri, Kademe Puanı (KP) kazanımlarınızı belirleyip kademenizin MMR değerinizle uyuşmasını sağlar.

Artık Ölümsüzlük kademesi tüm bölgelerde daha az yoğunluğa sahip olacak.

Valorant 5.Bölüm 1. Kısım’ın başlamasıyla sezonluk rankınız sıfırlanacak, bu yüzden bölümün başlarında kademe yükselmeniz belki biraz daha zor olacak ancak eski sisteme kıyasla "daha yumuşak" olacak.

 • Yücelik kademesi için grup kısıtlamaları, Yücelik kademesindeki oyuncunun 3 kademe altı veya üstü olarak ayarlandı.

 • En yüksek yerleştirme kademesi Yücelik 1'e yükseldi (önceden Elmas 1'di).

 • Beşli gruplardaki %25 oranında KP kısıtlaması artık Ölümsüzlük 1'den itibaren geçerli (önceden Elmas 3'tü).

 • Tekli/çiftli/5'li grup kısıtlamaları artık Ölümsüzlük 1'den itibaren geçerli (önceden Elmas 3'tü).

 • Yeni kademenin ismiyle aynı olduğu için Sage'in ajan kontratındaki 8. aşama ödülünün ismi değiştirildi. Sage'in yeni unvanı “Gözü Pek” oldu.

───────────────────────────────────────────────

► Valorant Rank Sistemi: MMR ve KP Nasıl Çalışır?

───────────────────────────────────────────────

Ajanlar

 • Jett'in Rüzgâr Gibi yeteneği esnasında silah kuşanmasına olanak sağlayan hata giderildi.
 • Sova'nın Keşif Oku veya Fade'in Musallat yetenekleriyle açığa çıkarılan ajanların mini harita üzerinde bazen kısa süreliğine yanlış bir konumda görünmesine sebep olan hata giderildi.
 • Chamber'ın Keskin Tarz yeteneğiyle nişan alırken dürbün efektinin bazen kaybolmasına sebep olan hata giderildi.

Oyun Sistemleri

 • Bir Ulti puanı küresi ele geçirmenin veya Spike'ı maksimum mesafede imha etmenin, gösterge ve ilerleme çubuğundaki animasyonların titremesine sebep olan hata giderildi.

 • Oyuncunun karşılaşma sırasında bağlantısı kopar ve yeniden bağlanırsa ilerleme çubuğu göstergesinin güncellenmemesine sebep olan hata giderildi.

 • Bazı silahlarda yanlış hızda kuşanma animasyonunun gösterildiği ve bu nedenle ateş ederken yanlış görünmesine sebep olan hata giderildi. Bu hatadan etkilenen bazı durumlar şunlardı:
  Cypher'ın Gizli Kamera'yı kullanmayı bırakması.
  Ulti puanı kürelerinin ele geçirilmesi.
  Spike'ı yerleştirmenin iptal edilmesi ve tamamlanması.

Valorant Bölüm 5 Kısım 1, 20-22 Haziran tarihleri arasında yepyeni bir Savaş Bileti ile yayınlanacak. O vakte kadar çıkan haberleri ve sızıntıları kaçırmayın, bizi takip edin!


► Valorant VP'de %16 indirim sadece Foxngame'de! 7/24 canlı destek hizmeti ile anında teslimat, güvenilir alışveriş. VP satın almak için tıklayınız: https://www.foxngame.com/valorant

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.