Valorant 2.07 Yaması - Astra ve Raze

Valorant 2.07 Yaması - Astra ve Raze
Gün geçtikçe gelişen bir FPS oyunu olan Valorant, en son güncelleme olan 2.07 yaması notlarını paylaştı. Bu yamada diğer yamalara göre pek fazla değişiklik olmasa bile önemli hata gidermeleri gerçekleştirildi. Detaylar makalede yer almaktadır.
Riot Games, popüler taktiksel FPS oyunu Valorant’ın 2.07 yama notlarını yayınladı. Bildiğiniz üzere çokta uzun sayılmayacak bir süre önce çıkış yapan Valorant, oyun içi hatalar ve yenilikler için belirli aralıklarla güncelliyor. Oyuncular için daha iyi bir rekabet ortamı sunmayı hedefleyen geliştirici şirketin, çoğunluk olarak getirdiği güncellemelerin nedeni ise oyunda karşılaşılan hatalardır. Geçtiğimiz son iki yama güncellemesi; oldukça detaylı hata gidermeleri, ajan güncelleme ve dengelemeleri çeşitli silah kaplamaları gibi birçok detayı beraberinde getirmişti. Dilerseniz 2.07 yama notlarının oyunda yaptığı değişikliklere göz atalım.
 

─────────────────────────────────────

► Valorant’ın Yeni Haritası Breeze 

─────────────────────────────────────

Valorant 2.07 Yaması Değişiklikleri

Oyunun rekabetçi bütünlüğünü korumak için gerekli düzenlemelerin sağlandığı Valorant’ta, 2.07 yama notları Astra’ya iyi bir yaşam kalitesi güncellemesi sunarken, Raze ve Viper’da bazı ince ayarlar alıyor. Öte yandan Riot, atıcıda hala yaygın olan birçok sorunu da yama notlarında gidermeyi hedefliyor. Aşağıdan yamaya ait önemli değişiklikleri görüntüleyebilirsiniz.

Valorant 2.07 Yama Notları | Öne Çıkanlar

FOXNGAME
♦ Astra
Astra'nın Çekim Alanı yeteneği kullanımında ajanlar geçici süreliğine bu alana doğru çekilir ve hareketleri kısıtlanır. 2.07 yamasında Astra'nın bu yeteneği üzerine yoğunlaşıldı. Astra Çekim Alanı yeteneği kullanımında Spike yerleştiren veya imha eden bir oyuncunun hareketi bozulmuyordu. Yama ile birlikte bu durum değiştirilerek bir oyuncu Spike yerleştirirken veya Spike'ı imha ederken Astra Çekim Alanı yeteneğini kullanarak bu durumu bozabilecek.
Çekim Alanı ( C )
 • Artık Spike'ı imha eden ajanları da merkezine çekiyor.
 • Düşmanlar Spike'ı imha ettikleri sırada Spike'ın menzilinden çıkarsa, imha etme işlemi yarım kalır.

♦ Raze
Kısa bir süre önce bazı profesyonel oyuncuların Raze ile değişik hareketler yaptıkları görüldü. Yapılan bu hareketler, oyunculara Patlayıcı Çanta yeteneğini kullanarak hızlı bir ilerleme ve uçma yeteneği sunuyor. Bu sayede oyuncular rakiplerine karşı oldukça etkili oyunlar sergileyebiliyordu. Bu yamada ise bu durum hala kullanılabilir yani aktif. Ancak, rakiplerin bu yetenek kullanımını daha anlaşılır ve kolay tespit edilebilmesi için bazı değişiklikler yapıldı. Eklenen ses efektleri sayesinde Raze'in bu yetenek kullanımını tespit etmek ve karşılık vermek çok daha kolay olacak.
Patlayıcı Çanta (Q)
 • Patlayıcı Çanta kullanarak havaya fırladığında duyulacak ses efektleri eklendi.
 • Patlamaların ve Nefes Kesen yeteneğinin görsel efektleri güncellenerek görüş alanını daha az engelleyecek ve oyun alanından daha hızlı silinecek hale getirildi.


♦ Viper
Viper'ın içinden geçildiğinde 50 çürüme hasarı verdiği Zehir Perdesi yeteneği bazı hatalara sebebiyet verdi. Bu Zehir Perdesi içerisinden geçen oyuncular aldıkları 50 çürüme hasarı karşısında Marshal silahı ile hedef alındığında isabet halinde dahi öldürülemiyordu. Bu yamada bu hata giderildi ve inceleme için oyuna dahil edildi.

 • Kalkanı olan çürüme etkisindeki oyuncuların aldığı hasarın ölümcül olup olmadığını hesaplarken karşılaşılan bir hata giderildi. Bu durum, özellikle de 50 çürüme değerine sahip bir hedefi Marshal'la vurduğunuzda hedefin ölmesi yerine 1 canla kalmasına sebep oluyordu.

Valorant 2.07 Yama Notları | Giderilen Hatalar

 • Yoru artık Çatkapı yeteneğini kullandıktan sonra Boyutlararası Geçiş etkinken Spike yerleştiremeyecek.
 • Omen ulti kullandığı sırada Astral Yolcu formundan çıkan Astra'nın gökyüzünde bir kubbe görmesine sebep olan sorun giderildi.
 • Sage'in Bariyer Küresi'nin, Killjoy'un taretinin yanına konulması neticesinde onun kırılmasına sebep olan hata giderildi.
 • Cypher artık Siber Kafes'in içine Gizli Kamera yerleştiremeyecek.
 • Killjoy'un devre dışı Alarm Botlarının tekrar etkinleştirilince belli bir süre önce yanından geçen ve uzaklaşan hedefleri kovalamasına sebep olan sorun giderildi.
 • Skye'ın Kılavuz Işık yeteneğinin yere doğru atılınca yer altına giriyormuş gibi görünmesine sebep olan sorun giderildi.
 • Sunucu seçimi ve terfi ekranındaki çeşitli yerelleştirme sorunları giderildi.
 • Karşılaşma Geçmişi filtresinin doğru çalışmamasına sebep olan hata giderildi.
 • Oyuncuların rekabetçi sıra kısıtlamasının süresi bittikten sonra kısıtlamadan kurtulabilmek için istemciyi yeniden başlatmasını gerektiren hata giderildi.
 • Yeniden kurma sırasında karşılaşma bittikten sonra AFK kalan bazı oyuncuların ceza almamasına sebep olan hata giderildi.

► Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.