Valorant 2.0 Yama Notları ve Bildiklerimiz

Valorant 2.0 Yama Notları ve Bildiklerimiz
Valorant 2.0 Yama Notları yayınlandı. Yeni Düellocu Ajan Yoru oyuncularla buluştu. Omen ve Brimstone için iyileştirmeler getirildi.

Valorant yeni sezona 2.0 yama notları ile bomba gibi giriyor. Bir süredir merakla beklenen yama güncellemesiyle birlikte yeni ajan Yoru, Valorant kadrosuna katıldı. Bunun yanı sıra Kontrol Uzmanları olan Brimstone ve Omen içinde düzenleme ve iyileştirmeler getirildi.

Geliştiriciler, 12 Ocak'ta oyunun metasını değiştirecek 2.0 yama notları'nı oyunculara sundu. Başlarda popüler olan Brimstone, gün geçtikçe oyuncular tarafından seçilmemeye başladı ve geliştiriciler bu durumu fark ederek yeni güncelleme ile Brimstone'u daha çok tercih edilebilir hale getirdi. Yeni Valorant 2.0 yaması ile ilgili tüm bilgileri yazımızın alt kısmını okuyarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca çeşitli silah kaplamalarını daha uygun fiyata satın almak için %15 indirimli VP satın almak için ürün sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Valorant 2.0 Yama Notları


Son gelen yamalarla birlikte Omen'in yetenek seti ve mevcut değerleri, profesyonel oyunlarda Omen'i, Valorant'ın en çok tercih edilen ajanı haline getirdi. Öyle ki ajan, Kuzey Amerika First Strike turnuvasında her maçta seçilen ajanlar arasında %100'lük bir seçim oranına sahip. Tam da bu yüzden geliştiriciler Omen'in yetenek kitinde bazı zayıflatmalar yaptı. Bunun yanı sıra çok yakında Viper için de bir yama geleceği duyurular arasındaydı.

Yama 2.0 ile yapılan değişiklikler listesini aşağıdan görüntüleyebilirsiniz;


► Valorant'ta Nerfleneceğini Tahmin Ettiğimiz Üç AjanBrimstone (Buff)

Riot Games, daha önceden Brimstone için seçim oranının düşüklüğünün farkında olduklarını ve bunun için ilerleyen zamanlarda bir çalışma sağlayacaklarını belirtmişti.
 • Kuvvet işareti kuşanma süresi kaldırıldı ve bu sayede daha hızlı atılma becerisi sağlandı.
 • Molotof: Bedeli azaldı.
  300$ → 200$
 • Dumanlı Hava Sahası: Kullanım menzili arttı.
  4200 → 5000
 • Dumanın Etki Süresi: Arttı.
  14,25 → 19,25
 • Ses: Brimstone artık dumanın ineceği konumu onaylarken rakiplerinin duyabileceği herhangi bir ses çıkarmıyor.


Omen (Nerf)

 • Paranoya: Bedeli arttı.
  200 → 400
 • Karanlık Örtü: Atış hızı azaldı.
  4000 → 2800

Riot Games'in resmi Valorant hesabı tarafından yayınladığı yeni sinematik fragman ile Yoru'nun, ışınlanma ve görünmez olma yeteneğine sahip olduğu duyurdu. Valorant'ın yeni Düellocu Ajan'ı Yoru hakkında bilmeniz gereken önemli bilgileri aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.Yeni Ajan Yoru'nun Yetenek Seti

Manipüle ustası ve hareket konusunda uzmanlaşmış bir Düellocu Ajan olan Yoru'nun yetenek seti aşağıda görüdüğü gibidir. 

 • Q Yeteneği – Kör Nokta (Blindside)

Yoru'nun Stun (Şaşırtma) yeteneği, temel olarak Phoenix, Breach ve Skye'ın yetenek setinde olduğu gibi bir flaş. Yoru'nun flaşındaki temel fark, patlayabilmesi için bir tür yüzeye çarpması veya sıçraması gerektiğidir. Flaşınızla hiçbir şeye çarpmazsanız, sadece uzaktan kaybolur ve herhangi bir zarar vermez. Bu durum muhtemelen oyunda ele alınması daha zor olan flaşlardan birini yapar.
 

 • E Yeteneği – Çatkapı (Gatecrash)


Yoru'nun imza yeteneği davetsiz misafirdir ve bu da onu belirli durumlarda sürpriz bir faktör haline getirebilir. İki seçeneğiniz var; ya haritada sabit bir yere geri dönmek için bir portal bağlıyorsunuz ya da portalı bir yolculuğa gönderiyorsunuz. Her iki durumda da artık teleport başına istediğiniz zaman bu portala geri dönme seçeneğiniz var. Davetsiz misafir, portalınıza geri dönebileceğiniz bir zaman penceresine sahiptir. Bununla birlikte, bu zaman penceresinin süresi oldukça uzundur ve bu nedenle denemek istediğiniz çoğu oyun için bir sorun olmayacaktır.

 

 • C Yeteneği – Fake At (Fakeout)


Yoru'nun C yeteneği Yem, seçilen bir yerde ve her zaman ayak izlerini simüle edebilir. Bu adımların sesi, başka bir oyuncunun neden olduğu normal adımlardan belirgin bir şekilde farklı olsa da, kesinlikle bir an için hafif bir dikkat dağınıklığına neden olacaktır. Ayrıca portal sesleri, gerçek bir oyuncu veya yem yeteneğinden kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın aynı sesi çıkarır. Yemi belirlediğiniz bir noktaya yerleştirebilir ve istediğiniz zaman etkinleştirebilirsiniz.

 

 • X Yeteneği – Boyutlararası Geçiş (Dimensional Drift)


Ulti yeteneği, Yoru'yu düşmanlara tamamen görünmez hale getirmek için bir tür boşluk açar. Reyna'nın ultisinin aksine, bu yeteneği etkinleştirmek için ulti puanlarından başka bir şeye ihtiyacınız yoktur ve bir bonus olarak, Yoru'nun ultisinin süresi de çok daha uzun.Boyutlararası Geçiş, Yoru'nun boyutlara bakmasını ve herkesten görünmez ve yenilmez bir şekilde hareket etmesini sağlayan bir maske seçer. Basit bir dille: Belirli bir süre boyunca tamamen görünmez ve yenilmez bir şekilde hareket edebilir ve bu durumu istediğiniz zaman bırakabilirsiniz.

Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.