Total War: Thrones of Britannia Kral Alfred Kimdir?

Kral Alfred, kazanmak için savaşıyor.

Kral Æthelwulf'un en küçük oğlu, Wessexli Kral Alfred, efsanevi iradesi ile adaları bir bayrak altında birleştirmek için 'Büyük Alfred' olarak bilinir. Alfred, MS 868'de, Wessex'in hükümdarlığı olan kardeşi Æthelred'i desteklediği ilk kilit görevi olan komşu Mercia Krallığı'ndan Danimarkalı Vikingler'i istila etmeyi üstlendi. Bu girişim önce başarısız oldu. Kardeşler görünüşte durdurulamayan Büyük Heathen Ordusu'na karşı vatanlarını savunmaya zorlanmışlardı.


Yorucu bir dizi kanlı muharebeden sonra, Alfred, Wessex'i, 871'de Ashdown Savaşı'nda zafere götürdü. Vikingleri şiddetli bir yamaca saldırdı. Onun itibarının belirleyici lideri olarak ilk temellerini attı. Anglo-Saksonlar, Alfred'in Ashdown'daki zaferine rağmen Wessex tarafından sıkıştırılıyordu.

Kral Alfred
Alfred, düşmanlarına karşı gerilla savaşı sürdürdüğü Somerset Düzeylerinin deneme alanına çekilmek dışında başka seçeneğe sahip değildi. Danimarkalıların tarzında hareketli orduları kullanarak ve zorlu araziler hakkındaki bilgilerini kullanarak, kuvvetlendirilmiş bir üs inşa etme yine Edington Savaşı'ndaki Danimarkalıları mağlup etti.


Alfred, Chippenham'daki kalelerine onları takip etti. On dört uzun gün sonra Danimarkalılar açlık çekerek, sakatlanarak korkarak getirildi. Bu zafer, kuşkusuz Wessex'in hayatta kalması için değil, dünyayı birleştiren hareketinde önemli bir rol oynayacak.

Kral Alfred

Kral Alfred, kazanmak için savaşıyor


Kral Alfred, orduyu güney İngiltere'nin her yanındaki yerleşim yerlerinde yeniden topladı. Britannia'nın parçalanmış krallığını taciz etmeye ve bölmeye devam eden aç, iddialı akıncıların ve saldırganlara karşı sağlam durmaya hazır.

Bu oyun hakkında yazmış olduğumuz son haberi merak ediyorsanız, tıklayınız.

Oyunun 2018'de çıkması bekleniyor.