"The Pedestrian" İnceleme - Koşmadan Önce Yürü

"The Pedestrian" İnceleme - Koşmadan Önce Yürü
İlk Yayınlanma tarihi: 29 Ocak 2020

Biz bakmıyorken görünüşte sıradan ve cansız şeylerin neler yaptığını merak etmek insan doğasıdır. Böyle bir düşünce, insanların bahçelerinde, borçlularda ve Toy Story destanında periler gibi mitosları ortaya çıkardı ve şimdi sokak tabelalarına geliyoruz. Kimse olmadığı zaman bu küçük insan figürleri ne yapar? Yaya'ya inanılırsa, cevap 2B platform oluşturma, çok sayıda bulmaca çözme ve sınırlarından kaçmak için elektrikli cihazların kontrolünü ele geçirmektir.

Bir insan figürünün kontrolünü ele geçirirken (bir elbiseyle veya elbisesiz) oyundaki maceranız çoğunlukla çeşitli sokak işaretleri, taslaklar ve diğer 2D yüzeylerle sınırlıdır. Karanlıkta bulanık olan arka planda, içinde bulundukları dünyanın güzel 3D manzaraları var. Yeni alanlara ulaşmak için hafif platform manevraları ile koşabilir, atlayabilir ve tırmanabilirsiniz, ancak The Pedestrian'nın şaşkınlığının temeli, 2B işaretlerin ve düz yüzeylerin konumlarını uzaklaştırın ve yeniden düzenleyin, kapılar ve yeni yollar oluşturun. Kişi sembolünün kontrolünü tekrar kazandıktan sonra, bulmacaları tamamlamak ve ilerlemek için diğer işaretlere erişmek için bu yeni kapıları kullanabilirsiniz. Oyun alanını yeniden düzenlemek, deneyimin çoğunluğu için engelleri iki farklı şekilde düşünmenizi sağlayacak bir karmaşıklık katmanı ekler.

Bir seviyedeki panelleri kendi tarzınızda sipariş etmede bir memnuniyet var, bu da geri dönüp bulmacayı tamamlamanıza izin veriyor. Süreç tamamen serbest değildir, çünkü bir paneldeki kapılar ve merdivenler yalnızca uygun şekilde hizalandıklarında diğerine bağlanır ve genellikle belirli bir şey yapmayı engelleyebilecek şekilde engeller vardır. Bununla birlikte, size verdiği kontrole kesinlikle çok tanrısal bir his var. Bazen çözümlerim o kadar kaotik hissediyordu ki, amaçlanan yön olup olmadıklarını merak ettim; bazen de bilmeceler beni belli sonuçlara götürecek şekilde tasarlanmıştı. Ama genel olarak, kendi başınıza, kendi tarzınızda bir şeyler anladığınıza dair hoş bir his var.

Ekstra zorluk, başka şeyleri sıfırlamadan 2D platformlama dünyanızın düzeninde en fazla değişiklik yapamamanızdır - etkinleştirilmiş anahtarlar devre dışı bırakılır ve anahtar öğeler kaybolur, bu nedenle bir plana girmeniz gerekir. Bazen sıfırlama gereklidir, özellikle de bir çıkmaza çarparsanız, ancak daha sonra sıfırlamalarını önlemek için bazı işaretleri dondurup bir sonraki denemeniz için öğeleri aktif tutarsınız. Konsept sizi bulmacaları neredeyse zaman yolculuğuna benzer bir şekilde düşünmeye başlatır. Diğer şeylerin yanı sıra anahtarlar, anahtarlar ve lazer ışınları ile dolu farklı bölümlerle dolu bir bulmaca tahtasını yönetmek ve daha sonra bir hedefe ulaşmak için zaman ve mekanı yönetmek zorunda kalmak şaşırtıcı derecede zorlu ve tatmin edici senaryolar sağlar.

Yaya, bu senaryoları ısırık büyüklüğünde parçalar halinde sunar. Daha büyük bir bulmaca ile sunulduğunda bile, hala daha küçük bölümlere ayrılmıştır, bu da onları daha kolay kavramasını kolaylaştırır. Ancak, bu yapı nedeniyle, Yaya biraz fazla samey hissetmeye başlayabilir, özellikle bir bulmacayı tamamlamanın ödülü neredeyse her zaman daha fazla bulmaca olduğunda. Dört saatlik süreyi bitmeyen bir işaret barajında ​​boşaltmak yerine yarım saat geçirmek ve daha sonra geri dönmek için bir oyun olarak çok iyi çalışır.

The Pedestrian indirimli Satın Al
 

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.