TFT Set 6 En İyi Kompozisyon Önerileri

TFT Set 6 En İyi Kompozisyon Önerileri
TFT Set 6: Cihazlar ve Buluşların en popüler ve en güçlü meta komplarını sizler için bir araya getirdik.

TFT Set 6 geldi ama oyuncuların deneyip öğrenmesi gereken bir sürü Cihazlar ve Buluşlar var. İçine düşülecek çok fazla kombinasyon olduğundan neyin meta olduğunu çözmek zaman alabiliyor. Endişelenmenize gerek yok bugün TFT Set 6’nın en iyi meta komp önerilerini konuşuyor olacağız. Ondan önce bahsetmek istediğimiz başka şeyler var. Vereceğimiz bazı takım kompozisyonları neredeyse tamamen aldığınız geliştirmelere bağlı. İşinize yaramayacak geliştirmeler karşınıza çıkarsa oluşturduğunuz dizilim sizi düşündüğünüz kadar güçlü bir rakip yapmayabilir. Yine de durum analizi yapıp taşıyıcılarınızın potansiyeline göre seçimler yapmanızı öneriyoruz. Bunların dışında listeleyeceğimiz kompozisyonlar hangi geliştirmeleri aldığınızı pek gözetmiyor. İsterseniz teker teker hepsine bir bakalım.

TFT Set 6: Yama 11.23’ün En İyi Meta Kompları

TFT’nin en güçlü kompozisyonları her yamada değişiyor. Bu yamada sizi ilk 4’ten indirmeyen dizilim, sonraki yamada 8. olmanıza yol açabilir. Takımınızı oluştururken ekonominize dikkat ettiğinizden emin olmalısınız. Ne kadar güçlü olursanız olun zorlama ile gittiğiniz dizilimler sonunuz olabilir. İçerisinde olduğunuz aşamayı, panayır sıranızı ve canınızı sürekli kontrol ederek yapacağınız hamlelere yoğunlaşmalısınız.

TFT Set 6: Katarina Taşıyıcı Komp

FOXNGAME

Eğer TFT Set 6’da her oyun yapmak istediğiniz bir komp arıyorsanız Katarina taşıyıcı dizilimi tam size göre. Yeni gelen yamada zayıflatmalara maruz kalmış olsa da yeni eşya build’i ile gücünü korumaya devam ediyor. Atik katil artık manasına güvenmiyor.

Kendisine vermeniz gereken eşyalar belirli. Bu eşyalar dışında koyduğunuz diğerleri sonunuz olabilir. Katarina’ya İon Kıvılcımı, Ebedi Kılıç ve Adaletin Eli eşyalarını vermelisiniz. Hem tek yemesin hem de tek atsın mantalitesini ancak bu kombinasyon ile yakalayabilirsiniz.

Kompozisyonun kalan üyeleri 4 Akademi, 4 Suikastçi açacak şekilde olmalıdır. Katarina’nın hasarını bu şekilde yükseltebilirsiniz. Seviyeniz 7’ye ulaştığında Ekko veya Shaco’yu takıma dahil edebilirsiniz. Garen veya Blitzcrank yerine Akali ve Braum ikilisini tercih edebileceğinizi unutmayın. Akali eşya taşıma konusunda oldukça esnek.

TFT Set 6 Komp: Mucit Esnek Dizilimi

FOXNGAME

TFT Mucit dizilimi her oyun başvurabileceğiniz bir kompozisyon. Takımın dinamiği sadece Mucit şampiyonları kullanmakta yatıyor. Eğer oyunun 2-1 aşamasında 3 Mucit açabilirseniz oyun sonuna kadar rahat edebilirsiniz. Oyun ilerledikçe 5 Mucide çıkmak isteyeceksiniz. Eğer Mucit geliştirmesi kazanırsanız takıma nefes aldırmak için Ezreal’ı çıkartabilirsiniz. Janna ve Taric gibi destek birimleri onun yerine geçtiğinde takımınıza yeterli gücü sağlayacaktır. Bu komp taşıyıcı şampiyon adayları Fiora ve Yone. Seviyeniz 8 olduğunda bu iki birimi tahtanıza eklemek size büyük bir güç patlaması yaşatabilir. Jayce ön saflarda tank eşyaları ile iyi idare edecektir. İsterseniz taşıyıcınızı Jhin, Orianna veya Lux olarak belirleyebilirsiniz. Dediğimiz gibi esnek bir dizilim olduğundan nasıl uygun görüyorsanız o şekilde oynayın.

TFT Set 6: Urgot Taşıyıcı Dizilimi

FOXNGAME

Urgot, Taktik Savaşları Set 6’nın en rahat taşıyıcılarından biri. Çifte atış özelliğiniz 2 olduğunda tek başına idare edebilecek potansiyele sahip. Rakip oyuncuların tank birimlerini parçalayıp geçmekte üstüne yok. Mutant komplarında ikinci taşıyıcı olarak boy gösterse de biraz ilgilendiğinizde tek başına gayet iyi duruma geliyor. Runaan’ın Kasırgası, Ebedi Kılıç eşyaları ile durdurulamaz oluyor. Bir de üstüne Dev Katilini eklerseniz yüksek canlı birimlerin hiç şansı kalmıyor. Yanına dövüşçü de açabilirsiniz. Seviyeniz 7-8 olduğunda takıma Jinx’i ekleyerek ilk 4’e yerleşmenizi kolaylaştırın. Ön saflarda Mundo, Zac ve Vi olduğunda hem takım dayanıklılığı artıyor hem de Kız Kardeş özelliği açılıyor.

TFT Set 6: Mutant Malzahar Komp

FOXNGAME

Mortdog’ın favorisi Malzahar TFT Set 6’da güçlü olması kaçınılmaz karakterlerden biri. İsterseniz geliştirici torpili olarak nitelendirin ama Mutant özelliği ile Malzahar oyundaki en iyi taşıyıcılardan biri. Mutant özelliklerinin size ne verdiğinin neredeyse önemi yok. Malzahar tek başına gerçekten çok güçlü. Bir de takıma Mundo, Cho’Gath, Kog’Maw ve ileri seviyelerde Kai’Sa eklediğinizde harika bir takım çıkartmış olacaksınız. Dizilime isterseniz Viktor’u da ekleyebilirsiniz. Kendisi Sihir Üstadı özelliğini açmanızı sağlayacak güçlü bir birim. Malzahar’a bir şans vermekten çekinmeyin!

TFT Set 6 11.23 yamasının en güçlü meta kompozisyonları bu kadardı. Verilen dizilimleri harfi harfine uygulamanıza gerek yok. İstediğiniz gibi oynamalar yapabilir, maçın gidişatına ve rakiplerinize göre şekil alabilirsiniz. Sonuçta Cihazlar ve Buluşlar setini oynuyorsunuz. Ortaya nasıl bir takım çıkaracağınızı siz bile bilemeyebilirsiniz. Şimdilik görüşmek üzere!


► Güvenilir ve indirimli LoL RP Riot Points satın almak için linke tıklayınız: https://www.foxngame.com/league-of-legends

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.