Riot, Valorant’ın LP kazanç / kayıp sistemini rekabetçi eşleştirmede daha dengeli hale getirmek için değiştirmeli mi?

Riot, Valorant’ın LP kazanç / kayıp sistemini rekabetçi eşleştirmede daha dengeli hale getirmek için değiştirmeli mi?
Valorant, düşük rütbeler için daha dengeli hale getirmek adına LP sisteminde bazı değişikliklere ihtiyaç duyabilir. Smurfing, alt sıralarındaki LP kazanç / kayıp sistemini mahvetti ve oyuncular bu konudan hiç memnun değil.

Valorant, bir süredir sunucularında Smurf hesaplarla ilgili yoğun bir sorun yaşıyor. Ve Vanguard, hile yapanların çoğunu kontrol altında tutabilmiş olsa da, smurfing sorunu, Riot Games'in hala uygulanabilir bir çözüme ihtiyaç duyduğu gösteriyor.

Smurf hesaplar, oyunun rekabetçi bütünlüğünü birden fazla şekilde mahvediyor. Bununla birlikte, Valorant topluluğunu rahatsız eden şey, bir smurf tarafından kayıp yaşadıklarında aldıkları LP'deki inanılmaz kayıptır.

Valorant'ın LP kaybı / kazancı veya her rekabetçi maçtan sonra görüntülenen yukarı ve aşağı ok özelliği her oyun için sabit değildir. Riot’un LP kazanç ve kayıp rakamının her kademede sabit olduğu diğer oyunu, League of Legends’ın aksine, Valorant kimin ne kadar iyi oynadığına bakıyor.

Yakın tarihli bir Reddit gönderisinde, Valorant oyuncusu HanzoOneTrick, şirinlerin ve LP kaybındaki eşitsizliğin ve maçlar arasındaki kazancın atıcının rekabetçi bütünlüğünü nasıl bozduğuna dair bazı bilgiler paylaştı.

Gönderi, Valorant alt dizininde muazzam miktarda destek aldı ve topluluğun büyük bir kısmının oyundaki mevcut LP kayıp / kazanç sisteminden memnun olmadığı görülüyor.

Valorant’ın mevcut LP kayıp / kazanç sistemi bir ince ayar gerektiriyor

Valorant'ta Smurfing esas olarak daha düşük seviyeli kademeleri etkiledi ve bu nedenle tutarsız LP sistemi en çok Gümüş, Bronz ve Demir sıralamalarını etkiliyor.

HanzoOneTrick Şunları yazdı:

"Topluluğun yüksek rütbelerinin, smurfing sorununun o kadar da büyük olmadığını söyleyeceğini biliyorum ve biz düşük rütbeler her 20+ cinayeti smurfingle suçluyoruz, ki bu kesinlikle doğru değil, asıl mesele bu."

İfadeler biraz kafa karıştırıcı gelmiş olabilir o yüzden şöyle bir açalım:

Valorant’ın rekabetçi eşleştirmedeki mevcut LP sistemi, hem kazançlar hem de mağlubiyetler sırasında bireysel performansları dikkate alır. Sistem, oyuncuların beceri seviyelerinin hak ettiği rütbeyi kazanmalarına yardımcı olmak için yerleştirilmiş olsa da, smurfleme sorunu bunu tamamen mahvediyor.

Daha fazla ayrıntı için takipte kalın.
 

VALORANT VP SATIN AL

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.