Riot, LoL MSI 2021'i Geri Getiriyor

Riot, LoL MSI 2021'i Geri Getiriyor
Geçtiğimiz yıl COVID-19 pandemisi nedeni ile iptal edilen MSI 2020 alınan bir karar ile MSI 2021 olarak geri geliyor. İzlanda’nın Reykjavík kentinde yapılacak olan etkinlik, MSI 2021 haricinde bir başka turnuvaya daha ev sahipliği yapacak. Detaylar makalede yer almaktadır.

Geçtiğimiz yıl yaşanan pandemi (COVID-19) ve karantina dönemi nedeni ile League of Legends MSI 2020 turnuvası iptal edilmişti. Son dakika alınan bir karar ile Riot Games, League of Legends Sezon Ortası Davetini (MSI) şahsen rekabet edebilecek oyuncularla geri getiriyor. Geçtiğimiz yıl espor alanında birçok turnuva; alan güvenliği, seyahat güvenliği ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilecek olaylar neticesinde iptal edildi veya askıya alındı. Sadece League of Legends değil, offline olarak belirli bir bölgede gerçekleştirilecek olan ve seyahat gerektiren tüm turnuvalar iptal edilmişti. LoL MSI turnuvasının geri getirilmesi ile birlikte bu durum sonlandırılacak gibi duruyor.

Riot Games'in MSI 2020'yi ve diğer düzenlenecek turnuvaları iptal etmesine rağmen Worlds olarak bilinen yıllık Dünya Şampiyonası etkinliği, Çin’in Şangay kentinde gerçekleştirilmişti. Pilot bir etkinlik olarak gerçekleştirilen Worlds 2020 Dünya Şampiyonasında, turnuvanın gerçekleştirileceği bölgeler sterilize edildi ve oyuncuların mücadele ettiği bölgelerin kullanımının sınırlandırılması gibi önlemler alındı. Turnuva bölgesine herhangi bir izleyici alınmadı ve hatta aile fertlerinin bulunmasına bile izin verilmedi.

────────────────────────────────────────────────

► Riot Games Yeni MMORPG Oyununu Onayladı

────────────────────────────────────────────────

LoL MSI 2021 Turnuva Detayları

Stüdyonun Pazartesi günü yaptığı açıklamaya göre Riot Games, İzlanda’nın Reykjavík kentinde iki büyük espor turnuvasına ev sahipliği yapmayı planlıyor. Riot'un küresel e-spor başkanı John Needham'ın İzlanda hakkındaki sözleri şunlar oldu; "İzlanda kadar çarpıcı ve benzersiz bir ülkeye üst düzey Riot espor yarışmasını sergilemekten heyecan duyuyoruz ve bu da esporlarımıza duyulan tutkunun dünyanın her köşesinde bulunabileceğinin altını çiziyor"

Turnuvalardan ilki COVID-19 nedeniyle iptal edilen League of Legends Sezon Ortası Daveti (MSI) olacak. MSI, dünyanın en iyi orta sezon takımını bulmak için kendi bölgelerinden Bahar Mevsimi şampiyonlarını birbiriyle karşılaştıran yıllık bir turnuvadır ve aynı zamanda yıllık Lig espor takvimindeki en büyük etkinliklerden biridir.
 


♦ MSI: Turnuva Formatı

Resmi LoL Esport sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, LoL MSI 2021 turnuvasının 6 - 23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceği duyuruldu. İzlanda’nın Reykjavík kentinde yapılacak turnuva da toplam da 12 takım, dört kişilik gruplar halinde üç grup şeklinde mücadele edecek. Karşılaşmalar çift tur üzerinden gerçekleştirilecek ve her grupta ilk iki takım, bir sonraki aşamada mücadele etmek için yarışacak. İkinci turda mücadele etmeye hak kazanan en iyi dört takım Bo5 (Best of Five) şeklinde eleme maçı oynayacak ve yarı final, final olmak üzere devam edecek. Turnuvaya katılacak takımların isimleri ise ilerleyen tarihlerde resmi bir duyuru ile paylaşılması beklenmektedir.

İkinci turnuva ise MSI’ın sona ermesiyle 24 Mayıs’ta başlayacak olan Valorant Champions Tour (VCT) Masters olacak. Valorant espor sezonunu sona erdiren küresel turnuvada, Valorant Champions 2021’e katılma hakkı kazanmak için on takım kıyasıya mücadele edecek.

Bu bilgilere ek olarak Riot Games, Verizon ile ortaklığının uzatıldığını da duyurdu. Bu ortaklık LCS’de zaten mevcuttu ve orijinal video içeriği, yayın içi sponsorlu segmentler aracılığıyla NA ligine destek sağlıyordu. Verizon desteği şimdi ligdeki en büyük küresel etkinliklere ve Riot’un "resmi 5G ortağı" haline gelmesiyle Valorant takvimlerine kadar uzanacak. Verizon ortaklığı; 2022’de Kuzey Amerika’ya dönüşünü yapan Lig dünya şampiyonasını, All-Star etkinliğini, üç Valorant Champions Tour Masters etkinliğini, Valorant Champions ve Valorant North America Challengers etkinliğini içerecek.


► Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.