Riot Games Gizlilik Politikasını Güncelledi

Riot Games Gizlilik Politikasını Güncelledi
Riot Games, gözde oyunu Valorant için Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları'nı güncelledi. Sesli sohbet üzerinden toksik davranış sergileyen oyuncuların ses kayıtları incelenecek ve cezalandırılacak. Detaylar makalede yer almaktadır.
Riot Games, kısa bir süre önce Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları'nı güncellendiğini duyurdu. Bu duyuruyu Valorant'ta toksik davranış sergileyen, sesli sohbeti kötüye kullanan oyuncuları incelemek, kayıt altına almak ve gerekli görüldüğü takdirde cezalandırmak olduğu gerekçesiyle yayınladığını belirtti. Henüz geliştirme aşamasında olan sistemin ilk olarak sadece Valorant'ta kullanılacağı ve sistemin test edildikten sonra detaylı bir yazı ile bilgilendirme sağlayacakları yapılan açıklamalar arasındaydı. Uygulanacak bu sistem, oyuncuların konuşmalarını kayıt altına alacak ve raporlanan oyuncuların ses kayıtları incelenip, uygunsuz bir davranış sergilendiği öngörülürse hesabı kalıcı olarak yasaklanacak.

──────────────────────────────────

► Valorant Breeze Haritası Spray Hatası

──────────────────────────────────

Valorant Sesli Sohbet Kontrolü

Çoğu oyunda yer alan kötü niyetli toksik oyuncuların ne yazık önüne geçilememektedir. Son zamanlarda Valorant’ta da sık sık karşılaşılan bu toksik oyuncuların davranışlarından şikâyetçi olan birçok oyuncu var. Riot Games, kesin bir kanıt olmadığı için bu oyuncuları cezalandıramıyor veya kanıt toplama aşaması uzun sürdüğü için uygulamada gecikme yaşanabiliyor. Bu durum oyunun hem normal hem de rekabetçi ortamını olumsuz etkiliyor dolayısıyla oyuncularda elde olmayan sebeplerden ötürü performans düşüklüğü yaşayabiliyor. Tam olarak bu yüzden Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları'nı güncelleyen Riot, artık sesli sohbetleri kayıt altına alacak ve rapor edilen oyuncuların oyun içi ses kayıtları dinlenerek, herhangi bir uygunsuz durum olması halinde cezalandırılacak.
valorant gizlilik politikası değişikliği

Sesli sohbet verileri, ihlal edilen herhangi bir davranışın raporlanması üzerine dinlenecektir. Harici olarak ses kayıtlarınız kesin suretle dinlenilmeyecektir. Başlangıç olarak yalnızca belirli bir bölgede uygulanacak düzenleme için pilot bölge olarak Kuzey Amerika seçildi. Test aşaması başarılı geçerse diğer bölgelere de gelmesi yüksek ihtimaldir.

Eğer sesinizin dinlenmesini istemiyorsanız, oyun esnasında takım arkadaşlarınızı rahatsız etmeyin ve raporlanmanızı gerektirecek hareketlerde bulunmayın.


► Hemen indirimli Valorant VP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.