Riot, LoL 2023 Sezon Öncesinde XP ve Altını Değiştiriyor

Riot, LoL 2023 Sezon Öncesinde XP ve Altını Değiştiriyor
League of Legends için Sezon Öncesi güncellemesi, XP ve Altın değişiklikleri yapılır yapılmaz çok yakında geliyor.

Yeni 2023 Sezon Öncesi güncellemesi, League of Legends'a birçok değişiklik ve ekleme getirecek. Büyük eklemeler, Kimya Ejderi değişiklikleri, yeni Ping sistemi, oylama özelliği, yeni öğeler, orman vb. Bu değişiklikler, 2023 için League of Legends'ın manzarasını değiştireceği için çok önemli.

Aynı şekilde, League of Legends'ın sezon öncesi döneme girip yeni değişiklikleri denemek ve oyunun tadını çıkarmak da heyecan verici bir parçası. Yeni sezon 13 değişikliklerinin bir diğer parçası da, farklı rollerden kazanılan genel XP ve Altın.

──────────────────────────────────────────────────────────

► LoL 13. Sezon Tüm Değişiklikler: Kimya Ejderi | Üst Koridor

──────────────────────────────────────────────────────────

LoL Sezon 2023 XP ve Altın Güncellemeleri

Oyunun bazı bölümleri altın ve XP değişiklikleri alıyor. Değişiklikler farklı roller olduğu için, koridorlardan başlayalım ve ardından orman değişikliklerine geçelim.

XP ve Altın, orta ve üst koridorda değiştiriliyor. Altın açısından esas olarak orta koridor olurken, XP değişikliği hem orta hem de üst koridoru etkiliyor.

FOXNGAME

Koridor XP ve Altın

Üst koridor oyuncularının orta ve alt koridor oyuncularına kıyasla daha çabuk güçlenmesi ve önemli eşyalarla seviye eşiklerine daha kısa sürede ulaşması için de bazı düzenlemeler yapıyoruz. Özetlersek artık orta ve üst koridorlar daha çok XP, alt koridor ikilisi daha az XP ve orta koridor daha az altın kazanıyor.

♦ Orta Koridor

  • Tüm orta koridor minyonları, oyunun ilk 14 dakikasında 1 altın eksiltecek. -1 altın, orta şeritteki üst minyonlarından zaten mevcut olan -10 altına eklenir.
  • Orta koridor, %93 XP yerine %95 XP alacak.

Toplam sayı büyük bir kayıp anlamına gelmediğinden, orta şerit altın değişiklikleri çok büyük değildir. Orta koridor hafif bir XP güçlendirmesi alıyor olsa da, oyuncularının daha erken atak yapmasını doğal olarak durdurur. XP açısından da hafif bir artış var, bu nedenle altın düşüşü ve XP artışı orta şerit için birbirini dengelemelidir.

♦ Üst Koridor

  • Üst koridor, %93 XP yerine %95 XP alacak.

Üst koridor, orta koridor XP'yi yansıtır, çünkü liderlik biraz daha fazladır ve üst koridor kırılma noktalarının daha erken vurulmasına yardımcı olmalıdır.

──────────────────────────────────────────────────────

LoL 2023 Sezon Öncesi: Tüm Yeni Orman Değişiklikleri

──────────────────────────────────────────────────────

Orman XP ve Altın

Orman, azaltılmış tasma menzili, evcil hayvanlar ve benzeri dahil olmak üzere birçok değişiklik alıyor. Hepsiyle tek tek başlayalım.

♦ Evcil Hayvanlar ve Orman Eşyası Nedeniyle Altın ve XP Değişiklikleri

  • Oyunda 2:30 dakikada ve bu noktadan itibaren her bir dakikalık aralıkta, oyuncu orman için bir ikramiye kazanır (ikramlar yığılır). Büyük bir canavar (kamptaki büyük canavar) her öldürüldüğünde, evcil hayvana ödül başına 50 altın kazandıran bir ödül verilir. En yüksek orman öğesi seviyesinde, 1 dakika yerine her 1:30 dakikada bir ödül verilir.
  • Orman eşyalarından ve evcil hayvanlardan kazanılan Bonus XP, 60 XP'den 75 XP'ye yükseltildi.

Ormancılar, oyun boyunca doğal olarak daha fazla altın alacaklar. Ancak, tek bir kazanç örneğinde çok fazla değildir. Ancak örneğin 30 dakikalık bir oyunda önemli miktarda altındır.

♦ Kamp Değişiklikleri

  • Krugs, Wolves ve Raptors daha az altın ve XP değerindedir.
  • Genel olarak, orman kampları, orman eşyaları nedeniyle kazanılan 15 Bonus DP'yi telafi etmek için daha az DP'ye sahiptir.
  • Evcil hayvan ikramlarından kazanılan altını telafi etmek için tüm kamplarda altın azaltılıyor.

Tüm kamp değişiklikleri, orman öğesi ve evcil hayvanlardan verilen XP ve altın artışıyla uyumlu. Ancak, değişiklikler canlı sunucuları etkilediğinden ince ayar yapılması gerekecektir. Umarız dengeleme sezon öncesi bitene kadar yapılır.

Toplamda, orman değişiklikleri dışında epeyce küçük değişiklik yapılıyor. Orman altını daha istikrarlı bir gelir olurken, çoğu hızlı tempolu oyunlara yönelecek. Bunların çoğu zaman içinde dengelenmeye ve ince ayara indirgenecektir. LoL 2023 sezon öncesi dönem yakında başlayacak, haberleri kaçırmamak için sosyal medya hesaplarımızı takip edin.


► LoL Riot Points (RP) %16 indirim +Bonus RP ile Foxngame stoklarında. İndirimli RP satın almak için tıklayınız: https://www.foxngame.com/league-of-legends

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.