Resident Evil Village Demo İncelemesi ve Detaylar

Resident Evil Village Demo İncelemesi ve Detaylar
Resident Evil Village Maiden demosu PS5 mağazalarında hayranlarını bekliyor. İlk bakışta kısa gelebilecek oyunun bazı ufak ayrıntılarını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız makalemize göz atın.

Resident Evil serisinin sekizinci büyük oyunu Resident Evil: Village ‘’Maiden’’ demosu oyuncularla buluştu. Maiden adının oyunla direkt olarak bağlı olup olmadığını veya bu adın arkasında yatan derin bir anlamın olup olmadığı henüz bilinmemektedir. RE Engine tarafından desteklenen hayatta kalma – korku oyunu; kan donduran dövüşler, her köşede pusuda bekleyen tehlikeler ve ultra gerçekçi grafiklerle oyunculara gerilimi doruklarına kadar yaşatmayı hedefliyor. Lansman tarihi 7 Mayıs 2021 olarak açıklanan oyunun demo versiyonu şu an da PS4 ve PS5 mağazasında erişilebilir durumda. Ayrıca oyunu demo olarak test ettikten sonra sitemiz üzerinden indirimli Resident Evil Village satın alabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki oynatıcıdan demo görüntülerini izleyebilirsiniz;Zindan

Gözlerinizi açtığınızda etrafın karanlık olduğunu ve eski bir zindana ait hücrede olduğunuzu göreceksiniz. Etrafınıza baktığınızda inceleyebileceğiniz bazı detayları görebilirsiniz, duvara saklanmış eski bir parşömen, not gibi. Bu tarz bilgileri fark edip detaylı bir şekilde incelemeniz, zindandan kurtulmak için size yapmanız gereken önemli ipuçlarını sağlayacaktır. Bulduğunuz şeyler size anlamsız gibi gelebilir ancak bu noktada daha dikkatli davranmanız gerekmektedir. Hücreden çıkabilmeniz için öncelikle yatağınızın yaslandığı duvarı incelemelisiniz. Yatağınızın hemen altında zindan duvarının oyuk olduğunu göreceksiniz.

Yerde sürünerek buradan çıkmayı deneyin, dışarı çıkmayı başardıysanız yeni keşifler yapabilirsiniz. Etrafta birkaç tane daha hücre var ve bu hücrelerin içerisinde cesetler, işkence aletleri vb. şeyler görebilirsiniz. Hücreleri gezerken işinize yarayabilecek bazı aletler olduğunu göreceksiniz. Bu aletler ilerlemenizde size yardımcı olacaktır.

Mahzen

Buraya kadar gelebildiyseniz her şey yolunda gidiyor demektir. Bu odayı keşfettiğinizde biraz şaşırabilirsiniz çünkü az önce geldiğiniz hücrelerin içerisinde bu oda her ne kadar kötü olsa da diğer bulunduğunuz bölgeye göre daha iyi ve bir o kadar da ilginç duruyor. Unutmadan duvarlardaki çeşitli insan figürlerinin ürkütücü olduğunu söylemekte fayda var. Zindandaki hücrelerin birinde bulduğunuz not sizden ışığı takip etmenizi isteyecek. Bu ışıklar sizi bir odaya ulaştıracak, odaya ulaşana kadar yürüyün. Odayı bulduğunuzda oradaki kapıyı kullanamadığınız fark edeceksiniz ve oradan ilerleyebilmek için etrafınıza dikkatlice bakmalısınız. Bir dolap ve dolap kapısının arasından süzülen bir ışık görebilirsiniz.

Dolabı açtığınız da geçebileceğiniz bir geçit olacak, sürünerek oradan geçmelisiniz. Karşıya geçtiğinizde etrafınızı biraz inceleyin ve size yardımcı olabilecek bir şeyler olması ihtimaline karşı etrafta gezinin. Mumların içinde bulunduğu gömme bir şömine göreceksiniz, oraya doğru eğilip yakınlaştığınızda bir tuğla parçasının diğer tuğlalardan daha fazla dışarda olduğunu göreceksiniz. O tuğlayı itin, size ilerlemenizi sağlayan bir kısmı açacaktır. Yukarıya doğru mumları, yani ışıkları takip ettiğinizde ufak bir odaya doğru gideceksiniz ve orada işinize yarayabilecek bir şeyler olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Burada bir merdiven göreceksiniz, o merdivenden yukarıya doğru çıkarak ilerleyin.

Kale

Bu kısma geldiğinizde kendinizi gerçekten de zengin dekora sahip bir evin içinde bulacaksınız. Evin içinde gezerek işinize yarayacak bir şey bulmaya çalışın, bir not vb. şeyler. Koridorda ilerlerken bir kapı ve bir heykel göreceksiniz. Bu heykelin bir gözünün eksik olduğunu fark ettiyseniz yapmanız gerekeni anlamış olmanız gerekir. Bilgiyi öğrenebildiyseniz aklınızın bir köşesinde tutun çünkü daha sonradan lazım olacak. Biraz daha ilerleyip şöminenin yanındaki masanın üzerinde bir not göreceksiniz. Bu notta adayların isimleri yer almaktadır fakat bu isimlerin ne için olduğu veya ne işinize yarayacağı konusunda henüz bilgimiz yok. Diğer odaya geçtiğinizde penceresi açık ve karlı bir avluya bakan bir oda göreceksiniz.

Arkanızı döndüğünüzde bir masa fark edeceksiniz ve masanın üzerinde göz simgesi olan bir yüzük bulacaksınız. Bu göz simgesini gerilerde bulduğunuz gözü eksik olan heykel üzerinde kullanmanız gerekecek. Yüzüğün üzerindeki gözü çıkarabilmeniz için yakından incelemelisiniz. Daha sonrasında büstün yer aldığı kapının kilidinde bunu kullanarak kapıyı açabilirsiniz. Kapının kilidini açtıktan sonra odada gezindiğinizde bir anahtar bulacaksınız. Bu anahtar avlunun kilitli kapısına aittir ve anahtarı kullanarak kapının kilidini açabilirsiniz.


► Hemen indirimli Resident Evil Village satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.