PUBG Mobile'ın Yasaklarının Kaldırıldığı Ülkeler

PUBG Mobile'ın Yasaklarının Kaldırıldığı Ülkeler
Bu makalede daha önce yasaklanmış ve sonradan yasağın kaldırıldığı ülkeleri sizlerle paylaşmaktayız.
Hindistan'daki PUBG Mobile'ın rezil yasaklanmasından bu yana, battle royale oyununun hayranları en sevdikleri oyunun geri dönüşünü görmek için endişeliydi. PUBG Mobile, tüm battle royale oyun türünü yeniden tanımladığı ve tartışmasız en iyi mobil oyunlardan biriydi. Oyun yasaklanmışken şimdilik umut yitirilmedi. PUBG Corp'un oyunu kendisi için en büyük pazarlardan biri olan Hindistan'a geri götürmeye çalıştığına dair konuşmalar oldu. Bu yüzden, Chicken Dinners'ı menüye geri getirene kadar, başlangıçta PUBG Mobile'ı yasaklayan ancak sonra geri getirmeye karar veren diğer birkaç ülkeye bir göz atalım.

PUBG Mobile'ın Yasaklarının Kaldırıldığı Ülkeler

1) Pakistan

PUBG Mobile, Hindistan'ın komşu ülkesi Pakistan ile tartışmalardan adil pay aldı. Imran Khan'ın hükümeti Temmuz 2020'de PUBG Mobile'ın ülkenin gençliği üzerinde olumsuz bir etki olduğuna karar verdi. Hükümet, oyunun zaman kaybı olduğunu ve gençlerin zihinsel ve fiziksel refahı için bir tehdit oluşturduğunu belirtti. Ancak Pakistanlı gençler, oyunun hayatlarındaki önemini ve yaşıtlarıyla sosyalleşmek için oyunu kullandıklarını vurgulayarak ülkenin bazı bölgelerinde bu hareketi protesto etmeye başladı. 30 Temmuz'da yasak kaldırıldı ve PUBG Mobile Pakistan'a geri getirildi.

2) Nepal

Nisan 2019'da Nepal Telekomünikasyon Kurumu, PUBG Mobile'ı yasaklama kararı aldı. NTA, oyunun gençler üzerindeki olumsuz etkisiyle ilgili endişeleri dile getirdi. Hükümet, oyunun fazla bağımlılık yaptığını savundu. Dahası, oyunla ilgili şiddet konusunda da endişeleri vardı. Bununla birlikte, apeks mahkemesi PUBG Mobile üzerindeki yasağın gereksiz olduğuna karar verdi, çünkü oyun çocuklar için sosyalleşmek ve yaşlarındaki insanlarla eğlenmek için zararsız bir yoldu. Yakında bu ülkelerin listesine Hindistan'ın da eklenebileceğini umuyoruz.

Hemen PUBG Mobile UC satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.