PUBG Mobile vs PUBG Mobile Lite arasındaki 5 büyük fark

PUBG Mobile vs PUBG Mobile Lite arasındaki 5 büyük fark
PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite, mobil platformda yaygın olarak oynanan iki battle royale oyunudur. Bu yazıda oyunlar arasındaki 5 büyük farklılığa bir göz atacağız.

Battle royale türü mobil platformda öne çıkmaya başladı. PUBG Mobile ve düşük özellikli versiyonu PUBG Mobile Lite, en çok oynanan battle royale oyunlarından ikisidir. Her iki oyun da devasa oyuncu tabanlarına sahip ve inanılmaz derecede yüksek sayıda aktif kullanıcıya sahip. Ancak birçok oyuncu her iki oyun arasındaki farkları bilmiyor. Dolayısıyla bu yazıda PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite arasındaki beş önemli farkı inceliyor ve değerlendiriyoruz.

PUBG Mobile vs PUBG Mobile Lite: 5 büyük fark

Not: Bu makale, yazarın görüşlerinin bir yansımasıdır ve bir kişi için doğru görünen bir şey bir başkası için doğru olmayabilir.

Grafikler

Yukarıda belirtildiği gibi, PUBG Mobile Lite, PUBG Mobile'ın daha hafif sürümüdür ve alt uç cihazlara sahip oyunculara hitap etmek için yapılmıştır.

Kullanıcılar, her iki oyunun grafik kalitesi ve dokuları arasında kolaylıkla ayrım yapabilecekler. Ancak PUBG Mobile Lite'ın boyutu düşünüldüğünde kullanıcılara oldukça iyi grafikler sunuyor. Oyuncular, aşağıdaki videodaki grafikleri arasındaki farkı kontrol edebilirler.

Haritaların kullanılabilirliği
 

PUBG Mobile, kullanıcılara harita sayısı konusunda daha geniş bir çeşitlilik sağlıyor.

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki, PUBG Mobile Lite'daki haritalar, öncekine göre daha küçüktür. PUBG Mobile, kullanıcılara beş harita sunar:

Erangel,
Miramar,
Sanhok,
Vikendi,
Livik
.

Öte yandan PUBG Mobile Lite'ın iki haritası var:

Varenda,

Golden Woods

Oyun modları

Normal BR modunun yanı sıra, her iki oyun da oyunculara 4v4 TDM gibi çeşitli oyun modları ve çeşitli arcade modları sunar. Bununla birlikte, Lite sürümünde ana sürümde bulunan birkaç oyun modu yoktur.

Bir maç ve süresi içinde Oyuncu sayısı

PUBG Mobile Lite, daha hızlı tempolu aksiyon gerektirir ve normal 100 yerine bir battle royale maçında yalnızca 60 oyuncu içerir. PUBG Mobile'da bir oyun 40 dakikaya kadar sürerken, PUBG Mobile Lite'da bir maçın süresi yaklaşık 15'tir. -20 dakika.

Depolama alanı

Bu başlık, PUBG Mobile Lite'ın daha hafif sürüm olduğu için bariz olanı ifade ediyor olabilir. Bununla birlikte, PUBG Mobile'da Hafif Kurulum İşlevinin tanıtılmasından sonra bile, her iki önemli battle royale oyunu için gereken depolama alanını karşılaştırdığımızda büyük bir fark var. Daha düşük depolama alanı, PUBG Mobile lite'nin popülaritesinin arkasındaki temel nedenlerden biridir.

Yukarıda belirtilenlerin dışında, oyunlar arasında çok sayıda başka farklılıklar var.

(Bu makale oyunlar arasında bir karşılaştırma değildir ve oyunlar arasındaki en yaygın 5 farkı listeledik.)

PUBG MOBILE UC SATIN AL

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.