PUBG Mobile Taktik ve Gelişim Rehberi

PUBG Mobile Taktik ve Gelişim Rehberi
PUBG Mobile en gelişmiş mobil oyunlar listesinde en üst sıralarda yer alıyor. Oyunda kendinizi geliştirmek için bazı taktik ve gelişim uygulamalarını sağlamanız gerekiyor. Detaylar makalede yer almaktadır.
PUBG Mobile geliştiricileri, oyunun gelişmesi için düzenli olarak yeni güncellemeler getiriyor. Yapılan yenilikler ile 7’den 70’e milyonlarca oyuncunun beğenisini kazanmayı başaran ve mobil battle royale oyunlar arasında adını üst sırala taşıyan PUBG Mobile, tecrübesiz oyuncular için zaman zaman zorlayıcı olabiliyor. Başlangıçta acemiliğin verdiği durumdan ötürü mevcut potansiyelini ortaya çıkaramayan çoğu oyuncu belki de daha başlamadan pes etmekte. Bizde bu yazımızda PUBG Mobile’ı nasıl daha iyi oynayabileceğinize dair bilgileri derledik, gelin hep birlikte göz atalım.

───────────────────────────────────────────────────────────

► Erangel Haritasında Atlayabileceğiniz En İyi 5 Bölge

───────────────────────────────────────────────────────────

PUBG Mobile En İyi Taktikler Rehberi

PUBG Mobile'da kendinizi geliştirmek istiyorsanız uygulayabileceğiniz bazı ufak fakat önemli detaylar mevcuttur. Bu detaylara geçmeden önce PUBG Mobile veya diğer herhangi bir oyunda kendinizi geliştirebilmeniz için oyuna zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın. Herhangi bir oyunda ne kadar vakit geçirirseniz, doğru oranda aldığınız etkileşim ve tecrübe de o kadar artar. Bu sayede gelişiminiz yavaş olsa bile emin adımlarla ilerleyerek oyunlarınıza katkıda bulunabilirsiniz. Yeterli süreyi ayırdıktan sonra bilmeniz ve öğrenmeniz gereken bazı ufak ipuçları yer alıyor. Sürekli olarak araştırma sağlamalı ve kendinizi geliştirebilecek noktaları en ince detayına kadar öğrenmeye çalışmalısınız. Lafı daha fazla uzatmadan maddeler halinde yapabileceğiniz en basit taktikleri sizlerle paylaşalım.

Düşmanlarınızın Kafasına Nişan Alın

PUBG Mobile ve diğer birçok oyunda olduğu gibi bir oyuncuyu öldürebilmeniz için ona hasar vermelisiniz. Karşı tarafa veya karşı tarafın size vereceği hasarı en hızlı ve en fazla kim sağlarsa mücadeleyi o kazanmış sayılır. Bu noktada ise düşmanınıza ateş ederken ateş edeceğiniz bölgeleri ve o bölgelerin düşmanınıza vereceği hasarı bilmeniz işinize yarayacaktır. Her oyunda olduğu gibi rakiplerinize kafalarından isabetli atışlarda vereceğiniz hasar çok fazladır. Bu yüzden bir silah ile düşmanınıza ateş edeceğiniz zaman en iyi şey onu kafasından vurmak olacaktır. Bunu yapabilmeniz için seri atışlar yerine tek tek ve sık sık atışlar yapmalısınız bu sayede daha isabetli atışlar sağlayabilirsiniz.

♦ Uygun Silah Seçimi

PUBG Mobile'da silah seçimleri oldukça önemlidir. Oyunda hemen hemen her türden silah çeşidi bulunmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse pompalı tüfekler, keskin nişancı tüfekleri, tabancalar, patlayıcılar, makineli tüfekler gibi birçok seçenek yer alıyor. Ayrıca bu silahlar da kendi aralarında kullandıkları mühimmata göre 9mm, 7.62mm, 5.56mm gibi seçeneklerle ayrılmaktadır. Bir diğer seçenek ise yakın mesafeli silahlar ve uzak mesafeli silahlar olarak belirlenmektedir. Bu silahları kullanırken, silaha takacağınız eklentiler oyununuza oldukça olumlu sonuçlar sağlayabilir. Doğru eklenti seçimi ve silah, galibiyete giden yolda yapmanız gereken en etkili çözümlerin başında gelmektedir. Ayrıca gireceğiniz çatışmaların kapalı alanlarda veya uzak mesafelerde olması silah seçimlerinizi şekil vermelidir. Uzak mesafeden bir düşmanınızı öldürmek istediğinizde bunu bir pompalı tüfekle mi yapmak mantıklı olur yoksa keskin nişancı tüfeği ile mi? Aynı şekilde yakın mesafeli çatışmalarda veya kapalı dar alanlarda keskin nişancı tüfeklerini kullanmak isabet ve hız açısından etkisiz olacaktır. Aşağıdaki listeden yakın mesafeli en iyi silahları görebilirsiniz;
  • Mk14
  • UZi
  • Groza
  • M249
  • M416
Eğer yakın mesafeli bir çatışmada avantajlı olmak ve galip gelmek istiyorsanız, listede yer alan silahlar yakın mesafede oldukça etkili olan silahlardır. Tüm bu silahları kullanırken elbette hedef noktasınız rakibinizin kafa bölgesi olmalıdır.

♦ Sürekli Pratik ve Araştırma

Yazımızın ilk satırlarında da bahsettiğimiz üzere oyunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız bolca araştırma yapmalısınız. Nasıl daha iyi olabileceğiniz konusunda araştırmalarınız sizi geliştirecektir. Daha fazla bilgi sahibi olmanız durumunda da oyunda karşılaşacağınız durumlarda elde ettiğiniz bilgiler doğrultusunda daha hızlı kararlar ve sonuçlar alırsınız. Ayrıca tüm bu bilgileri edindikten sonra pratiğe dökmeli ve devamlı olarak kendinizi geliştirmelisiniz. Bunun için en iyi yol ise hızlı maçlar oynamanız olacaktır. Haritada en kalabalık bölgelere atlayın ve hızlıca ölün veya öldürün, zamanla çok daha iyi sonuçlar aldığınız göreceksiniz ve bu da size iyi hissettirecektir.


► Hemen indirimli PUBG Mobile UC satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.