PUBG Mobile Global Şampiyona'nın (PMGC) Duyurusunu Açıkladı

PUBG Mobile Global Şampiyona'nın (PMGC) Duyurusunu Açıkladı
Çığır açan 2021 PUBG Mobile E-Sports programı 24 Kasım'da başlayacak, detaylar makalede.
PUBG Mobile e-spor ekosistemi, 2018'de dünya çapında etkinlikleriyle başladı. 2020, PUBG Mobile Pro League'in (PMPL) tanıtımıyla amatörden profesyonele devrenin tamamlandığını gördük. Yarı profesyonel PUBG Mobile Club Open (PMCO) bu yıl geliştirildi, tüm takımların 5 milyon ABD doları tutarında bir ödül havuzu için yarıştığını gördük. Bugüne kadar yaklaşık 100 milyon saat izlenen, bir milyondan fazla eşzamanlı izleyicinin rekabete ayak uydurduğu ve 120.000'den fazla takımın yarışmak için kaydolduğu başarılı bir yılın ardından James Yang, 2021 için devasa planlar açıkladı:

Giriş

Zaten dünyanın en büyük espor topluluğu olan 2021 programı, BDT, Türkiye, Batı Avrupa, Arabistan, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Brezilya'da yedi yeni PMPL bölgesi görebiliriz. Bunlar, Güney Asya ve Güneydoğu Asya'daki mevcut PMPL'leri tamamlayacak. PMCO ayrıca İngiltere, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Afrika, Bangladeş, Nepal ve Meksika gibi ek bölgeler ve daha fazlasını açıklayacak.

Gelişme

2020'ye benzer şekilde, PMCO'lar ve PMPL'ler, PMGC ile yıl sonunda iki sezona bölünecek. PMCO Spring Split için kayıtlar 1 Ocak 2021'de açılacak ve 24 Ocak'ta sona erecek. Oldukça genişletilmiş küresel bir program, yeni PMPL ve PMCO bölgelerinin yanı sıra ekosistem, yaz aylarında ev sahipliğinde gerçekleşecek heyecan verici PUBG Mobile davetiyeleri de sunacak en iyi profesyonel takımlar.

Sonuç

2020 yılında, PUBG Mobile espor popülaritesinin batıda önemli ölçüde büyüdüğünü gördük ve PMPL Americas 2. Sezonunun izlenme sayısı, Sezon 1'in iki katı kadar yüksek olsa da, bölgede hala atılması gereken büyük adımlar var. Batıdaki yeni PMPL'ler ve PMCO'ların yanı sıra PUBG Mobile, ESL ve VSPN ile daha fazla stüdyo inşa etmeye ve dünyanın önde gelen ülkelerinde uydu stüdyoları inşa etmeye odaklanacak. 2020 yılında, Polonya'nın Katowice kentinde inşa edilen ilk PUBG Mobie espor stüdyosunu örnek gösterebiliriz. PUBG Mobile'ın batılı izleyicileri büyütme stratejisi hakkında daha fazla ayrıntı, 1. kademe esport olma iddialı planının bir parçası olarak yakında açıklanacak.

PMGC 24 Kasım saat 11:00 UTC'de başlayacak ve dünyanın dört bir yanından 24 profesyonel takımın inanılmaz büyük bir ödül olan 2.000.000 USD için yarıştığını ve PMGC Finalleri'nde dünyanın en iyi takımı seçilecek. Hayranlar, PUBG Mobile Esports YouTube kanalını canlı olarak izleyebilir. Lig 24 Kasım'dan 20 Aralık'a kadar sürecek ve PMGC Finalleri 2021'in başlarında gerçekleşecek. 24 Kasım'da, PMGC'yi başlatmak için James Yang, mobil espor tarihinin en büyük ödül havuzu olacak 2021 için ödül havuzunu açıklayacak.

Hemen PUBG Mobile UC satın al!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.