PUBG Mobile App Store'da 4. Sıraya Yükseldi

PUBG Mobile App Store'da 4. Sıraya Yükseldi
Uzunca bir süredir en çok kazanan ve kazandıran mobil oyunlar arasında yer almayı başaran Pubg Mobile, çeşitli istatistik sitelerinden elde edilen verilere göre Ocak 2021'de App Store'da 4. sıraya yükselmeyi başardı.
PUBG Mobile kalabalık nüfuslu ülkelerde yasak olmasına rağmen 232 milyondan fazla indirme ile App Store'dan 2020'nin en iyi beş "genel uygulama indirmesi" sayısına ulaştı ve aynı zamanda 2.7 milyar dolarlık gelirle 2020'nin en çok kazanan ve kazandıran oyunu oldu. Ancak oyun, 2021'in ilk ayında en çok indirilen 10 oyun arasına girmeyi ne yazık ki başaramadı. Bu bilgiye ek olarak, 2020'nin en çok indirilen ikinci oyunu olan Free Fire da 2021’in ilk 10 listesine giremedi.

PUBG Mobile App Store'da 4. Sıraya Yükseldi

Ocak 2021'de toplam indirme sayısı bakımından "en iyi 10 mobil oyun"un bir listesi istatistik sitelerinin oluşturduğu veriler doğrultusunda yayınladı. İstatistikler, popüler battle royale oyunu PUBG Mobile’ın App Store’da "ayın uygulaması" kategorisinde üç sıra yükselerek dördüncü sıraya yerleştiğini gösteriyor. Ayrıca PUBG Mobile, 259 milyon dolardan fazla brüt gelirle, Ocak 2021'de en çok kazanan ve kazandıran ikinci mobil oyun olarak, hayatta kalma oyunları arasındaki popülerliğini korumaya devam ediyor.​


FOXNGAME

──────────────────────────────────────────────────────────

► PMCO Spring Split 2021 Endonezya Büyük Finalleri

──────────────────────────────────────────────────────────

PUBG Mobile, Ağustos ayındaki "en iyi oyun" tacını, Ocak 2021’de 27 milyon yüklenme sayısına ulaşan Join Clash 3D'ye kaptırmıştı. Toplam indirmelerinin yaklaşık yarısı; %38,3'ü Hindistan ve %6,4 ile Endonezya olmak üzere iki ülkenden geldi. Bu rakam Supersonic Studios tarafından yayınlanan oyunun Ocak 2020 indirme sayısından 3.300 kat daha fazladır.

Innersloth tarafından yayınlanan Among Us ise, Ocak 2021'de 26 milyon indirmeyle ikinci sıraya gerilerken, bu rakam 2020 Aralık ayına göre %37 daha az, Ocak 2020'ye ise göre 20 kat artış gösterdi. ABD, toplam yüklemelerin %15'inden fazlasını alarak en fazla indirmeye katkıda bulunurken; Brezilya, toplam indirmelerin %8'ini oluşturarak 2. Sıraya yerleşti. Eylül ayında yaklaşık 83 milyonluk zirveden bu yana indirmelerde ciddi bir düşüş görülse de, oyun oldukça popüler olmaya devam ediyor.
Ocak 2021 Dünya İndirmelere Göre En İyi 10 Mobil Oyun

  • Join Clash 3D
  • Among Us
  • DOP 2
  • Sushi Roll 3D
  • Project Makeover
  • Roof Rails
  • Phone Case DIY
  • Oh God
  • Hit Master 3D
  • Stacky Dash

DOP 2 ve Project Makeover gibi birçok yeni oyun listeye daha ilk kez girmeyi başarırken; Bubblegum Games'in Kasım 2020'de başlattığı bir bulmaca oyunu olan Project Makeover, Ocak 2021'de 22 milyondan fazla indirmeyle Aralık 2020'den %57 daha fazla indirme ile "en çok indirilenler listesi"ne adını yazdırdı. Bir diğer popüler battle royale oyunu olan Call of Duty Mobile’da, App Store'un "en çok indirilen ilk 10 listesi"nde üçüncü sıraya yükseldi.


► Hemen indirimli PUBG Mobile UC satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.