PUBG Mobile 2 Parmak ve 4 Parmak Kontrol Ayarları

PUBG Mobile 2 Parmak ve 4 Parmak Kontrol Ayarları
Etkili bir PUBG Mobile maçı için en önemli faktörlerden birisi parmak hakimiyetidir diyebiliriz. Bu yazımızda iki parmak ve dört parmak kontrolün neden çok tercih edildiğini anlattık.

PUBG Mobile, battle royal türündeki oyunlar arasında en çok indirilen, dünya çapında en çok oynanan oyunlardan biri. Neden bu kadar popüler olduğunu anlamak zor değil. Oyunun başarılı bir şekilde optimize edilmiş grafikleri, oyunun düşük katmanlı işlemcilerle bile düzgün bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Oyun içerisine gömülü ses kanalı sayesinde oyuncular, takım arkadaşlarıyla kolaylıkla iletişim kurabiliyor. Hepsinden öte, oyunun oynanışı milyonlarca insanın son derecede ilgisini çekiyor.

Parmak Kontrol Ayarı Neden Önemlidir?

Etkili bir oyun oynamak için ayarlanması gereken pek çok faktör var. Ses, çevre ve strateji bu faktörlerden birkaçı. Ama oyuncuların oyun hakimiyetleri, bütün bu faktörlerden daha kritik diyebiliriz. İş PUBG kontrollerine geldiğinde unutulmaması gereken bir şey var ki, pratik yaptıkça alışamayacağınız şey yoktur.

───────────────────────────────────────────

► PUBG İsim Değiştirme Kartı Nasıl Alınır?

───────────────────────────────────────────

PUBG İki Parmak Hassasiyet Ayarı

PUBG Mobile’da en çok kullanılan oyun tarzı iki elli olanı. Kullanılan tuşların dizilimi tabii ki ayarlanabilir ama iki parmaklı oyun prensip olarak bir parmakla hareket edip diğer parmakla etrafa bakma şeklinde. Rakiple karşılaşıldığı takdirde oyuncu bir parmakla ateş ederken diğeriyle etrafa bakar. İki parmakla kullanmanın bariz dezavantajı, ikisini aynı anda yapamamak. İyi yanı ise yeni başlayan oyuncuların kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri. Rakiple çatışma genelde uzak menzilden yapıldığı için bu oyun şeklinde siper alıp hareket etmeden, yalnızca etrafa bakarak ateşe karşılık vermek en mantıklı seçenek olacaktır.

FOXNGAME

Dört Parmakla Pençe Kontrol Ayarı

FOXNGAME

Daha profesyonel oyuncuların yaygın olarak tercih ettiği dört parmakla kontrol bir hayli etkili bir teknik. İsminden de anlaşıldığı gibi iki elin de baş ve işaret parmaklarıyla yapılan bir teknik. Oynanış açısından bakıldığında üstünlük kurmak için kullanılabilecek en iyi yöntemlerden biri. Bunun ana sebeplerinden biri tabii ki oyuncuların aynı anda hem hareket edip etrafa bakabilmeleri, hem de ateş edebilmeleri. Bu ayarda pratik yapan oyuncuları avlamak her zaman biraz daha zor olmuştur. Örneğin 4 kişilik bir maçta ekibiniz başka bir ekiple yakın menzilden dövüş halinde. Dört parmakla kullanımda merdivenleri kullanıp rakibe karşı alan üstünlüğü elde edebilirsiniz. Uzak menzilden dövüşlerde de keza aynı şey uygulanabilir; vurulmaktan kaçınmak için aynı anda zıplayabilirsiniz.


 

İndirimli PUBG Mobile UC satın almak için tıklayınız!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.