Outriders Geliştiricileri Oyun Hataları Üzerinde Çalışıyor

Outriders Geliştiricileri Oyun Hataları Üzerinde Çalışıyor
Outriders'ta yaşanan sorunlar nedeni ile gelen şikayetler üzerine geliştirici People Can Fly detaylı bir inceleme başlattı. Yaşanan sorunların farkında olduklarını ve çözümleri için çalışmalarını sağladıkları bildirdiler. Detaylar makalede yer almaktadır.

Çok kısa sayılabilecek bir süre önce çıkış yapan ve çok beklenen Outriders için yeni gelişmeler yaşandı. Yaşanan bu gelişmeler neticesinde geliştiriciler oyunla ve yaşanan hatalarla ilgili açıklama sağladı. Yayıncılığını Square Enix'in ve geliştiriciliğini ise People Can Fly'ın yaptığı Outriders, çıkış yaptıktan sonra bir süredir bazı hatalarla oyuncuları az da olsa hüsrana uğrattı. Yaşanan bu sorunların büyük bir kısmı oyuncular tarafından sosyal medya ve topluluk sayfalarında dile getirildi. Birçok oyuncu ise bu sorunların nedenini kendi başlarına araştırmayı denedi, ilginç kısım ise makalenin geri kalan kısmında açıklayacağız, şimdilik sadece genel detaylardan bahsedelim. Geliştirici People Can Fly yaşanan bu hataların farkında olduğunu ve konu üzerinde çalıştığını duyurdu.

──────────────────────────

► Outriders Yama Notları

──────────────────────────

Outriders Hatasını Tespit Eden Bir Oyuncu Oldu

Outriders cephesinde yaşanan sorunlar neticesinde bazı oyuncular sorunu kendi başlarına tespit etmeyi denedi. İlginçtir ki bir oyuncu bu hatayı tespit etmeyi başardı. Oyunda sıkça çökme sorunları yaşanması üzerine oyuncunun yaptığı araştırma sonucu çökme raporlarının gereğinden fazla depolama alanlarını doldurduğunu ve bu da daha fazla oyun hatasına yol açtığını iddia etti. Yaşanan hataların kaynağının kesin olarak bu olup olmadığı resmi olarak henüz doğrulanmadı. Outriders, 1 Nisan tarihinde çıkış yaptığından beri server çökmeleri, oyun çökmeleri, DirectX hataları gibi sorunlarla boğuşuyor.

Geliştiriciler tüm bu sorunlarla mücadele ederken bir yandan da resmi sosyal medya hesapları üzerinden oldukça net ve açık cevaplar sağladı. Bu da hataların farkında olduklarına ve bu sorunlara ait soruları dürüstçe cevapladıklarına net bir işarettir. Ayrıca en sık rastlanan hatalardan biri de, oyuncuların sağladığı ilerlemelerin silinmesi olan hatadır. Yaşanan bu sorun, Outriders'ın bazı sorunları düzeltmek için getirdiği güncellemeden sonra meydana geldi ve diğer hataların giderilmiş olmasına rağmen bu hata ile karşılaşıldı. Hatanın getirdiği negatif yön ise oyuncuların ilerlemeleri, envanterindeki eşyaların silinmesi gibi önemli bir detay.

Geliştiriciler tarafından bu dosya istifleme sorunu araştırılırken, oyuncu bu konuda yeni açıklamalar yaparak yardımcı olabilecek detayları paylaştı. Oyuncunun yazısında 20 GB'den fazla hata raporunun sürücüsünde istiflendiği belirtilmektedir. Biriken bu dosyaları toplayarak geliştiricilere ileten oyuncu, bu sorunun kaynağının dosyalar içerisinde olabileceğinden emin. Bu gelişme üzerine People Can Fly cephesinden henüz bir yanıt gelmedi ve oyuncular bu sorunun en kısa sürede çözümlenmesini umuyor.

► Hemen indirimli Outriders satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.