Orman Bölgesinde Morgana Seçimi

Orman Bölgesinde Morgana Seçimi
League of Legends geliştiricilerinin son zamanlarda oyunun orman bölgesinde güncellemeler sağlandığı bilinmektedir. Bu güncellemelerin en etkili olduğu şampiyon ise Morgana oldu. Detaylar makalede yer almaktadır.
Geçtiğimiz günlerde yayınlanan LoL 11.9 yama notlarında, vadinin orman şampiyonu Morgana üzerinde önemli değişiklikler sağlandı. 11.9 haricindeki son iki yama, oyunun orman bölgesine ve orman bölgesine adapte edilebilecek yan koridor şampiyonlarına güncellemeler, iyileştirmeler getirmişti. Bazı oyuncular alışık olduğu şampiyon seçimlerinden vazgeçmeyi adeta reddediyor, Riot Games'te bundan yola çıkarak orman bölgesinin bu şampiyonlarla oynanabilmesini uygun hale getirmeyi hedefledi. Yama ile birlikte belirli şampiyonlar artık ormanda da rahatlıkla oynanabilmektedir. Riot Games’in LoL’de yaptığı orman bölgesi güncellemeleri şampiyon seçimlerini oldukça etkiledi. Gerek firma gerek ise oyuncular bu konuda ki memnuniyetlerini sosyal medya ve topluluk sayfalarında dile getirdiler.

─────────────────────────────────────────────

TFT Set 5 Mortdog Madness Turnuvası Nasıl İzlenir?

─────────────────────────────────────────────

League of Legends Orman Morgana

Uzun zamandır üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmayan Morgana, son yama notları ile eskisinden de güçlü hale getirildi. Yetenek gücü taşıyıcısı, destek rolünün haricinde orman bölgesinde etkili kılınan şampiyon, aldığı güçlendirmeler sayesinde orman bölgesinde en çok tercih edilen şampiyonlar arasına girmeyi başardı. Öyle ki çeşitli istatistik sitelerinden elde edilen bilgiler doğrultusunda Morgana, sihirdar vadisinde destek rolü ve yetenek taşıyıcısı olarak, orta koridor gibi seçimlerine nazaran orman bölgesinde çok daha fazla tercih edilmektedir.

Hatta Riot Games, 11.9 yaması ile birlikte Morgana'yı elde ettiği fazla güç nedeni ile biraz da olsa zayıflattı, buna rağmen en çok tercih edilen orman bölgesi şampiyonu olmayı başardı. Aşağıdan şampiyonun zayıflatmasına ait güncellemeyi görebilirsiniz;

♦ W - Zulüm Gölgesi: Destansı Olmayan Canavarlara Verilen Hasar: %200 ⇒ %185

Morgana'nın sahip olduğu mevcut yetenek kiti, onu orman bölgesinde canavar kamplarını oldukça hızlı bir şekilde temizlemesine olanak sağlıyor. Aynı şekilde orman bölgesi temizliğini tamamladıktan sonra yan koridorlara düzenleyeceğiniz baskınlar, yetenek kiti sayesinde oldukça rahat ve etkili konuma sahip. Bu yüzden son zamanlarda Morgana tercihlerini sıkça görürseniz şaşırmamanız gerekir. Hatta orman bölgesinde oynuyorsanız en doğru seçimler arasında Morgana listenin başında diyebiliriz.


► Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.