New World Trade Skills Rehberi

New World Trade Skills Rehberi
New World Trade Skills, oyuncunun yatırım yapabileceği ve ustalaşabileceği çeşitli savaş dışı becerilerdir; Crafting, Gathering ve Refining olmak üzere üç kategoriye ayrılır.

Crafting, New World’ün önemli bir parçasıdır. Çoğu silah, zırh ve alet oyuncu tarafından üretilmelidir. Itemleri kendileri yapmayan oyuncular bile donanımları için bu eşyaları yapan diğer oyunculara güvenir. Bir item (eşya) üretme süreci Trade Skills (Ticaret Becerileri) gerektiren birkaç adımdan oluşur.

New World Trade Skills, oyuncunun yatırım yapabileceği ve ustalaşabileceği çeşitli savaş dışı becerilerdir. Karakter ilerlemesinin temel bir bileşenidir ve oyunun oyuncu merkezli ekonomisini yönlendirmeye yardımcı olur. New World Trade Skills üç kategoriye ayrılır: Crafting, Gathering ve Refining. Her biri oyuncunun kendini geliştireceği çeşitli skill’lere sahiptir. Oyuncular herhangi bir sayıda ticaret becerisine yatırım yapabilir ve her biri hem oyuncu hem de ticaret yapabilecekleri diğer oyuncular için belirli açıdan faydalı olacaktır.

Unutmayın! Her Trade Skills bir karakterde en üst düzeye çıkarılabilir.

───────────────────────────────────

 Tüm New World Rehber İçerikleri 

───────────────────────────────────

New World Trade Skills: Gathering | Refining | Crafting

Flint (çakmaktaşı), Aeternum’un her yerinde, ancak özellikle sahillerde bulunabilir. Aletlere ihtiyaç duymadan çalılardan az miktarda wood (odun) toplayabilirsiniz. Hindiler bıçak kullanmadan et ve tüy için hasat edilebilir. Her Gathering Tool’un basit bir 1. Aşama versiyonu kampınızda üretilebilir. Sadece alet kullanmadan toplanabilen ve craft yapmak için herhangi bir beceri gerektirmeyen Flint ve wood’a ihtiyacınız olacaktır.

Gathering Trade Skills


Crafting her zaman malzeme gerektirir, bu nedenle Raw Resources (Ham Kaynaklar) toplamalısınız. Raw, Aeternum’un çevresinden toplanabilir ve genellikle gathering tool kullanılmasını gerektirir.

New World’de kaynak toplamak için gereken Trade Skill’ler; Logging, Mining, Harvesting, Tracking & Skining, Fishing olmak üzere 5 çeşittir. Aynı şekilde 5 çeşit gathering tool vardır; Logging Axes (tomruk baltaları), Pickaxes (kazmalar), Sickles (oraklar), Skinning Knives (deri bıçağı) ve Fishing rod (olta).

Logging (Kerestecilik)

 • Logging Tools: Logging Axe
 • Obtained Resources (elde edilen kaynaklar): Young Trees, Mature Trees, Wyrdwood, Ironwood

Odun toplamak veya ağaç kesmek için bir Logging Axe (Tomruk Baltası) veya Hatchet (Balta) kullanılabilir. Ağaçlar, Aeternum’un hemen hemen her yerinde bulunabilir, ancak daha bozuk alanlarda solmuş olabilirler ve kullanılamaz odun sağlayabilirler. Wyrdwood ağaçları nadirdir ve tehlikeli Lawless Areas’ta (Kanunsuz Bölgeler) büyümeye eğilimlidir ancak sağladıkları Wyrdwood en yüksek seviyedeki itemler için gereklidir.

Mining (Madencilik)

 • Mining Tools: Pickaxe
 • Obtained Resources: Stone, Iron, Silver, Oil, Gold, Alchemy Stones, Starmetal, Lodestone, Platinium, Orichalcum

Pickaxe veya Pick, Boulders (kayalar) ve Ore (cevher) toplamak için kullanılır. Boulders yaygındır, ancak en yoğun olarak Highlands bölgelerinde bulunur. Ore Veins daha az yaygındır ve ayrıca Highlands bölgelerinde bulunma olasılığı daha yüksektir. Bu değerli taşları aramak için haritayı kullanabilirsiniz. Starmetal ve Orichalcum, yalnızca tehlikeli ve Lawless Areas’ta ortaya çıkan nadir metallerdir.

Mining, Stonecutting (taş kesme) ve Smelting (eritme) becerileri, Boulders ve Ore Veins gibi daha nadir kaynakları toplamanıza olanak tanır.

────────────────────────────────────────────────────

► New World Trade (Ticaret) Rehberi: Item Nasıl Satılır?

────────────────────────────────────────────────────

Harvesting 

 • Harvesting Tools: Sickle
 • Obtained Resources: Farm Plants, Hemp, Fungi, Magical Creatures, Magical Plants, Silkweed, Wirefiber

Sickle (orak) hem sıradan hem de simya gibi çeşitli bitkileri hasat etmek için kullanılır. Aeternum boyunca, Kenevir, Sebzeler, Otlar ve Simyasal Malzemeler gibi bitkiler vahşi doğada büyürken bulunabilir. Kenevir, kumaş ve giysi oluşturmak için önemli olan Lifleri sağlar. Sebzeler ve Otlar, birçok tedarik tarifinde yemek oluşturmak için kullanılır ve Şirketler tarafından kendi bölgelerinde yetiştirilebilir. Simyasal Malzemeler Aeternum'a özgüdür ve İksirler ve Sihirli Eldivenleri oluşturmak için gereken gücü sağlar.

Hasat ve Dokuma Ticaret Becerisi, bitkilerden daha fazla toplamanıza izin verir, size bitkilerden daha yüksek Nadir kaynaklar toplama şansı verir ve Lifleri kumaşa dokumanıza olanak tanır.

Tracking & Skinning

 • Skinning Tools: Skinning Knife
 • Obtained resources: Rawhide, Meat, Animal Horn, Animal Fangs.
 • Hayvanlar: Small Prey, Medium Prey, Large Prey, Small Predator, Large Predator.

Ölü hayvanlardan Ham Deri kesmek ve etlerini toplamak için bir Deri Soyma Bıçağı kullanılır. Aeternum'da birçok vahşi yaşam türü bulunabilir. Çoğu, Ham Deri hasadına izin verir, ancak Elk gibi bazı türlerin Animal Horn sağlama şansı vardır ve Wolves gibi diğerleri Animal Fang sağlayabilir.

Tracking (Takip), Deri Açma ve Bronzlaşma Ticaret Becerisi, hayvanlardan daha fazla kaynak toplamanıza, bu kaynaklardan daha yüksek Nadirlik toplamanıza, Ham Deriyi deriye bronzlaştırmanıza ve pusulanızda hayvanları istediğiniz anda izlemenize olanak tanır.

Fishing

 • Harvesting Tools: Fishing Pole (olta kamışı)
 • Obtained resources: Fish

Balıkçılık, New World'de bağımsız bir mini oyundur.

Refining Trade Skills


New World’de çoğu tarif, Refining (işlenmiş) malzeme gerektirir. Refining Station’larda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Refining Station’lar kendileriyle ilişkili katmanlara sahiptir ve yalnızca o katmana kadar olan malzemeleri rafine edebilir.

New World Refining Trade Skills: Smelting, Woodworking, Leatherworking, Weaving, Stonecutting.

Smelting

 • Smelting Refining Station: Smelter (dökümhane)

Dökümhane, değerli metalleri külçe haline getirmek ve ayrıca ahşaptan kömür üretmek için kullanılır. Külçeleri eritmek için Madencilik, Taş Kesme ve Eritme Ticaret Becerisinde rütbeler gereklidir, ancak herkes Kömür yaratabilir. Daha yüksek seviye külçeler üretmek için daha yüksek bir rütbe gereklidir.

Woodworking

 • Woodworking Refining Station: Woodshop

Woodshop, Ahşabı Kereste, Kereste ve Kalaslara dönüştürmek için kullanılır. Kullanmak için Ağaç Kesme ve Marangozluk Ticaret Becerisinde dereceler gerektirir ve daha yüksek kademe arıtma, daha yüksek düzeyde beceri gerektirir.

───────────────────────────────────────

► New World Hızlı Level Kasma Teknikleri

───────────────────────────────────────

Leatherworking

 • Leatherworking Refining Station: Tannery

Tabaklama İstasyonu, Ham Deriyi Deriye dönüştürmek için kullanılır. Kullanmak için Takip, Deri Oluşturma ve Bronzlaşma Ticaret Becerisinde dereceler gerektirir ve daha yüksek Deri Katmanları oluşturmak için daha fazla derece gerektirir.

Weaving

 • Weaving Refining Station: Loom

Weaving, Lifleri Keten, Saten ve İpek gibi kumaşlara dokumak için kullanılır. Kumaş oluşturmak için Hasat ve Dokuma Ticaret Becerisinde rütbeler gerektirir, daha yüksek Seviyeler daha fazla rütbe gerektirir.

Stonecutting

 • Stonecutting Refining Station: Stonecutting Table

Taş kesiciler, Taşları Bloklar halinde arıtır ve Değerli Taşları keser.

Crafting Trade Skills


New World Crafting, silahlar ve sarf malzemelerden mühimmat ve mobilyalara kadar çok çeşitli itemler oluşturmaya odaklanır. Crafiting seviyeniz arttıkça mevcut tariflerin daha güçlü versiyonlarının yanı sıra daha fazla tarifin kilidini açar.

Crafting Station'lar crafting yapılabilen yapılardır. Her biri belirli bir türde tariflerin işlenmesine izin verir ve kullanmak için farklı bir Ticaret Becerisi gerektirir. Üretim İstasyonları yerleşim yerlerinde bulunabilir.

New World Crafting Trade Skills: Weaponsmithing, Armoring, Engineering, Jewelcrafting, Arcana, Cooking, Furnishing.

Weaponsmithing

 • Weaponsmithing Station: Forge (Demirhane)
 • Recipes Type: Longswords, Rapiers, War Hammers, Great Axes, Shields

Weaponsmithing, genellikle settlement bölgelerinde bulunan demirhanelerde gerçekleşir. Her silahın craft yapmak için bir level gereksinimi olduğunu unutmayın. Bu kademe seviyesi Forge'un kademe seviyesine karşılık gelir. Yerleşiminizin Demirhane seviyesi gereksinimi karşılamıyorsa, yükseltmeniz veya daha üst düzey bir Demirhaneye sahip başka bir yerleşim bulmanız gerekir. Crafting weapons (silah işçiliği) oyuncunun da uygun Weaponsmithing seviyesine sahip olmasını gerektirir. Weaponsmithing’te level atlamak basit bir işlemdir. Oyuncular sadece sürekli olarak silah üretmeli, beceri seviyelerini yükseltmelidir. Bununla birlikte, kaynak toplamak daha fazla karmaşıktır ve daha zor olabilir.

Weaponsmithing, kaynaklar ve materyaller için aşağıdaki becerilere büyük ölçüde ihtiyaç duyan bir beceridir:

 • Smelting
 • Woodworking
 • Leatherworking
 • Mining
 • Logging
 • Skinning

Herhangi bir Crafting becerisine yönelik materyallerin diğer oyunculardan ticaret yoluyla da elde edilebileceğini unutmayın, bu nedenle oyuncular diğer becerilere yatırım yapsalar bile silah yapımında başarılı olabilirler, ancak bunun için oyunun ekonomi sistemini oynamanız gerekir.

─────────────────────────────────────────────

► New World Azoth Staff (Asa) Nasıl Elde Edilir?

─────────────────────────────────────────────

Armoring

 • Armoring Stations: Outfitting Station, Forge
 • Recipes Type: Head Armor, Chest Armor, Hand Armor, Leg Armor, Foot Armor, Storage Bags

Armoring, gathering ve refining hatlarındaki becerilerden elde edilen kaynakları ve malzemeleri kullanarak Zırh oluşturmaya odaklanan bir üretim becerisidir. Zırhlamada daha yüksek bir seviye, oyuncuların daha iyi, daha güçlü Zırhlar oluşturmasına ve ayrıca işlenebilir silahların Gear Score’unu geliştirmesine olanak tanır.

Armoring, zırh tipine bağlı olarak bir Demirhane (Forge) veya Teçhizat İstasyonunda (Outfitting Station) gerçekleştirilebilir ve bu istasyonlar genellikle Yerleşim Yerlerinde (Settlement) bulunabilir. Zırhçılar ayrıca oyuncunun envanter alanını artırmak için Storage Bags (Saklama Torbaları) üretebilir.

Zırhlama, kaynaklar ve materyaller için büyük ölçüde aşağıdaki becerilere dayanan bir beceridir:

 • Leatherworking
 • Skinning
 • Smelting
 • Mining
 • Weaving
 • Harvesting

Engineering

 • Engineering Stations: Workshop, Forge
 • Recipes Type: Bows & Muskets, Arrows & Ammunition, Hatchets, Spears, Gathering Tools

Mühendislik, Bows (Yaylar) ve Muskets (Tüfekler) gibi menzilli savaşlarda kullanılan Ranged Weapons (Menzilli Silahlar) üretilmesine olanak tanır. Ayrıca bu menzilli silahlar için Ammunition (Mühimmat) üretimine de izin verir.

Mühendislikte daha yüksek bir seviye, oyuncuların daha iyi, daha güçlü silahlar oluşturmasına ve ayrıca Gear Score işlenebilir silah yelpazesini geliştirmesine olanak tanır. Ek olarak, Mühimmat durumunda, Mühendisler aynı miktarda kaynak için daha fazla mühimmat üretebilecekler.

Engineering, menzilli silahlar (ranged weapon), mühimmat (ammunition) ve gathering tool için bir Workshop’ta ve yakın dövüş silahları (melee weapons) için bir demirhane’de (Forge) gerçekleştirilir ve bu istasyonlar genellikle yerleşim yerlerinde bulunabilir.

Jewelcrafting

 • Jewelcrafting Station: Outfitting Station
 • Recipes Type: Amulets, Rings, Earrings

Mücevher işçiliği, oyuncu karakterlerine pasif bonuslar sağlayan Amulets (Tılsımlar), Rings (Yüzükler) ve Earrings (Küpeler) gibi ziynetlerin işlenmesine olanak tanır. Mücevheratçılar ayrıca soketli ekipmanlara takılabilen Gems (Mücevherler) de yapabilirler.

──────────────────────────

New World Gem Rehberi 

──────────────────────────

Trinkets (Biblolar), oyuncunun niteliklerine bonus sağlayan tılsımlar, yüzükler ve küpelerden oluşan takılardır. Biblolar, sağladıkları bonusların türünü belirleyen gümüş (silver) ve gömülü taşlar (embedded gems) gibi değerli metaller kullanılarak oluşturulur. Jewelcrafting, Yerleşim Yerlerinde bulunabilen bir Teçhizat İstasyonunda (Outfitting Station) gerçekleştirilir.

Arcana

 • Arcana Station: Arcane Repository
 • Recipes Type: Magical Weapons, Consumables, Elemental Infusions

Arcana, Staves gibi Magical Weapons (Sihirli Silahlar) yapmaya odaklanan bir Crafting becerisidir. Ek olarak, Arkanistler, sağlık ve mana restorasyonu, güçlendirmeler ve Zehir gibi zararlı etkilerin kaldırılması gibi çeşitli etkiler sağlayabilen sarf malzemeleri olan Potions (İksirler) ve Tinctures (Tentürler) üretebilirler.  

Arcana, Fire Staves (Ateş Asaları) ve Ice Gauntlets (Buz Eldivenleri), İksirler, Silah Kaplamaları ve Tentürler gibi büyülü silahlar da dahil olmak üzere çok çeşitli öğeleri kapsayan kapsamlı bir Crafting becerisidir. Arkanistler, Elemental Özleri daha güçlü olanlarla birleştirerek Element İnfüzyonları da yapabilirler. Arcana, gathering ve refining hatlarındaki becerilerden elde edilen kaynakları ve malzemeleri kullanır.

Arcana, Yerleşim Yerlerinde bulunabilen bir Arcane Deposunda gerçekleştirilir. Arcane Depoları, Kasaba Projelerini üstlenerek artırılabilen bir Kademe seviyesine sahiptir. Her silahın zanaat yapmak için bir seviye seviyesi gereksinimi olduğunu unutmayın.

Cooking

 • Cooking Station: Kitchen
 • Recipes Type: Food, Dyes

Aşçılık, oyuncunun sağlık ve mana restorasyonu, güçlendirmeler ve diğer Crafting becerilerine bonuslar gibi özel efektler vermek için tüketebileceği Yiyeceklerin hazırlanmasına olanak tanır. Aşçılar, Zırhın parçalarını renklendirmek için kullanılabilecek Boyalar da oluşturabilir.

Aşçılık, gathering skills’ten elde edilen kaynakları ve malzemeleri kullanarak yiyecek ve Boya oluşturmaya odaklanan ustalık becerisidir. Aşçılık'taki daha yüksek seviyeler, oyuncuların aynı miktarda kaynak için daha fazla ürün üreterek daha verimli yiyecek ve boya yapmalarını sağlayacak. Yemek pişirme genellikle Yerleşim Yerlerinde bulunabilen bir Mutfakta yapılır.

Furnishing

 • Furnishing Station: Workshop
 • Recipes Type: Furniture, Storage Chests, Trophies

Furnishing (Mobilyacılar), oyuncu Konutları için furniture (mobilya) ve storage chests (depolama tesisleri) işlenmesine izin verir.

Döşemede daha yüksek bir seviye, oyuncuların daha geniş bir dizi mobilya ve depolama sandıklarının yanı sıra, oyuncu konutuna yerleştirilebilen özel nesneler olan Trophies (Kupalar) oluşturmasına olanak tanıyacak ve oyuncuya diğer Trade Skill’lerini kullanırken bonuslar sağlamak veya belirli düşman türlerine karşı savaş yeteneklerini geliştirmek gibi çeşitli avantajlar sağlayacaktır.

Furnishing, genellikle Yerleşim Yerlerinde bulunabilen bir Workshop’ta gerçekleştirilir.

──────────────────────────────────────────────

 New World Faction: PvP ve PvE Görev Rehberi

──────────────────────────────────────────────

Refining Stations

Hammaddeden malzeme ürettiğiniz Rafinasyon İstasyonu. Rafineri İstasyonu Yerleşimlerde bulunur, oyuncular Kademelerini 1'den 5'e yükseltir, bu da daha kaliteli ürünler üretmelerini sağlar.

New World Refining Stations:

 • Stonecutting Table
 • Woodshop, Smelter
 • Loom
 • Tannery

Crafting Stations

Crafting Station, işlerin yapıldığı yerdir. Crafting İstasyonları Yerleşimlerde bulunur, oyuncular Kademelerini 1'den 5'e yükselterek daha kaliteli ürünler üretmelerini sağlar.

New World Crafting Stations:

 • Forge
 • Workshop
 • Arcane Repository
 • Kitchen
 • Outfitting Station

Kişisel yetenekler;

Bu beceriler, Yerleşim Yerlerinin dışında kullanılabilecek bir dizi yeteneği kapsayabilir. Bunlar:

 • Wilderness Survival: Bu, Kampınızın Seviyesini geliştirir ve orada daha fazla tarif hazırlama yeteneğinin kilidini açar.
 • Onarım: Bu, öğeleri daha az kaynak pahasına ve maksimum dayanıklılık kaybının azalmasıyla onarmanıza olanak tanır.

New World Trade Skills rehberini olabildiğince detaylı anlatmaya çalıştık. Artık karakterinizi istediğiniz alanlarla yüksek levellere çıkararak bu açık dünyanın en donanımlı karakterini oluşturabilirsiniz. Bir başka rehberde görüşmek üzere!


► İndirimli New World satın almak için tıklayınız: https://www.foxngame.com/new-world

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.