New World Expedition Rehberi: "The Depths"

New World Expedition Rehberi: "The Depths"
New World’ün üçüncü expedition’ı The Depths görevlerini, hazırlanma sürecini, boss savaşlarını ve ipuçlarını bir rehber haline getirdik.

New World expedition rehberinde sıra üçüncü macera The Depths’e geldi. Bu sefer yine arkadaşlarınızla bir takım olacak ve üçüncü expedition’ın üstesinden geleceksiniz. Expedition’a giriş yapmak için her zamanki gibi bir adet “tuning orb” sahibi olmalısınız. Sadece tuning orb değil aynı zamanda karakterinizin seviyesi 45 veya daha üstü olmalıdır. İçeri girmeden önce şelalenin önünde bekleyen küçük timsah Nekumanesh ile konuşmayı unutmayın. Size “Meat for Nekumanesh” görevini verecektir. Görevde ise küçük timsah için yığınla et getireceğiz ve etleri expedition içinde savaştığımız düşmanlardan elde edeceğiz. İsterseniz The Depths expedition rehberine geçelim.

New World Expedition The Depths Hazırlık ve İpuçları

FOXNGAME

Takım Kompozisyonu

 • İçeriye girerken yanınızda düşman tehlikesini azaltabilecek iyi bir tank oyuncu bulunmasını öneriyoruz. Tanklar gelen hasarı engeller ve kırılgan hasarcılar için boşluklar yaratırlar. Tank olmak ölümsüz olmak demek değildir. Dikkatli olun ve gerektiğinde savaştan uzaklaşıp can yenileyin.
 • Yanınıza bir adet Life Staff kullanan New World oyuncusu da almalısınız. Bütün hasarı tank oyuncunuz kaldıramayacağı için bütün takıma can sağlayan birinin olması kalabalık savaşlarda büyük bir avantajdır.

Yanınızda Bulunması Gereken Eşyalar

 • Bir adet Depths Tuning Orb eşyasına ihtiyacınız var. Takım üyelerinden sadece birinin bu eşyaya sahip olması yeterlidir.
 • The Depths expedition’ını tamamlamak için takımınızda en az 3 kişinin Azoth Staff eşyasına sahip olması gerekiyor. Detaylarına birazdan rehberde değineceğiz.

Düşman Tipleri

 • Skerryshiv Axeman – Bu düşmanlar balta kullanırlar ve çok fazla tehlike teşkil etmezler. Kolayca saldırılarını bölebilir ve öldürebilirsiniz.
 • Skerryshiv Miner – Kazma ile saldırırlar. Az hasar verirler ve kendi canları da azdır. Diğer düşmanların arasında kaynayıp giderler.
 • Skerryshiv Hunter – Balta kullanan düşmanın menzilli versiyonudur. Takımınızdaki menzilli oyunculara odaklanırlar. Yakınıza gelip vurabilirler.
 • Skerryshiv Mercenary – Bu düşman tipleri standart tank düşmanlardır. Kılıç kullanırlar. Diğer düşmanları hallettikten sonra bu düşmanlara odaklanmanız daha iyidir.
 • Skerryshiv Artisan – Miner düşmanının neredeyse aynısıdır. Sadece çekiç kullanırlar.
 • Skerryshiv Impaler – Bu düşmanlar sırtlarından diken çıkarır ve oyunculara fırlatırlar. Grup haline olduklarında öncelik vermelisiniz. Saldırıları kanama etkisi yapar.
 • Skerryshiv Cultist - Yakın dövüşte bıçak uzun menzilde ise büyü kullanırlar. Güçlendirme alabilir ve kendilerini iyileştirebilirler.
 • Skerryshiv Entity – Az canlı yaratıklardır. Pençe saldırıları yaparlar.
 • Skerryshiv Grunt – Yarasa benzeri bir yaratıktır. Periyodik olarak havaya zıplarlar ve oyuncuları sersemleten sonik bir saldırı yaparlar.
 • Benat - Mızrak kullanan elit bir düşmandır. Hızlı koşarlar ve element etkileri ile doğarlar.
 • Skerryshiv Butcher - Miner ve Artisan düşmanlarına benzerdir. Kasap bıçağı kullanırlar.
 • Skerryshiv Acolyte – Asa kullanırlar ve yıkım büyüleri yaparlar.
 • Skerryshiv Archer – Ok ve yay kullanırlar. Mesafelerini koruyarak hasar verirler.
 • Skerryshiv Swarmer – Starstone Barrows expedition’ındaki crawler yaratıklarına benzer olarak vücutları yarımdır. Oyuncuların etrafını sararlar ve üzerlerine atlarlar.
 • Skerryshiv Tendril – Alan hasarı verirler ve çok hızlıdırlar. Yakınlarında bir oyuncu yoksa uzaktan bir şeyler fırlatırlar.
 • Boor - Elit bir düşmandır. Brüt sayılır. Oyuncuları kendine çeker ve yıkıcı hasarlar verir.
 • Skerryshiv Legionaire – Great Axe kullanırlar. Geniş bir alana savurma saldırıları yaparlar ve ezici saldırısı vardır.
 • Skerryshiv Heavy - İsminden de anlaşıldığı üzere devasa bir kılıç kullanan düşman tipidir. Saldırıları kolayca yarıda kesilebilir.
 • Archibald – Expedition'ın son bölgesini koruyan ayıdır. Kombo saldırıları yapar. Bu saldırılardan kolayca kaçabilirsiniz. Bir kere saldırmaya başladığında saldırısını yarıda kesmez. Mesafenizi açın ve işini bitirin.

Görevler

 • Into the Depths
 • Arcdeacon Azamela (Expedition) Mini-boss görevi.
 • Meat for Nekumanesh (Expedition)
 • Faction Görevi - Picked up in Restless Shores

The Depths Location

FOXNGAME

New World The Depths expedition’ın yeri Shiresad Beach’in güneyinde, Solitude bölgesinin ise kuzeybatısındadır. Görsele bakarak tam noktayı bulabilirsiniz.

New World The Depths Expedition Tam Çözüm

Corrupted Retreat

 • Görev: Find the Azoth Seal locking the Ancient Mechana. (Kadim mekanizmayı kilitleyen Azoth mührünü bulun.)

The Depths’e girdiniz. Dar bir patikadan ilerlediğinizde içerisinde üzerinde Ancient Artifacts olan büyük bir sütun göreceksiniz. Etraftaki düşmanları spawn olmayı bırakıncaya kadar öldürün. Yaratıkları öldürdükten sonra güney tarafındaki büyük taş kapıya ilerleyin. Kapının açılması için iki adet platformun üstüne çıkmalı ve kapıyı açmalısınız. Yolunuza çıkan düşmanları alt ettikten sonra odanın ortasındaki yapıyı inceleyin ve odanın arka tarafındaki Azoth mührünü kaldırın.

Şimdi ise ilk odadaki sütuna gidin ve 3 tane Azoth Stave kullanarak aktive edin. Sütunun yanında yeni düşmanlar doğmuş olacak. Düşmanları temizledikten sonra 3 oyuncu birden Azoth Staff kullanarak sütun üzerindeki mühürleri kaldırın.

Yeni Görev: Fight through Commander Thorpe's defenses. (Commander Thorpe’nin defans hattını savaşarak geçin.)

Şimdi batıdaki kapıya ilerleyin ve Benat düşmanını yenin. Yolunuza çıkan düşmanları da yok ettikten sonra “Myrkgard” isimli bir hikâye notu bulacaksınız. Okuyun. Yola devam edin ve düşmanları temizleyin. Vardığınız yerde Supply Stockpile sandığı bulacaksınız. İçerisinde çeşitli kaynaklar ve ganimet barındırıyor. Merdivenlerden yukarı çıkın ve bir başka düşman grubu ile savaşın. Bu grubun içerisinde Acolyte isimli tehlikeli bir düşman var. Yaratıkları temizledikten sonra kapı açılmış olacak.

Nadir Bridge

 • Görev: Restore the Ancient Bridge. (Kadim köprüyü tamir edin.)

Kapıyı geçtikten sonra çizgisel bir yolda ilerleyin. Bu yolda düşmanlar olacak. Mühürlü kapıya giden merdivenleri bulun. Bütün yaratıkları hallettikten sonra mühürlü kapıyı açın. Kapının arkasında ilk checkpoint noktanız bulunuyor. İlerledikçe düşmanlarla karşılaşacaksınız. Sonrasında ise Nadir Bridge karşınızda duruyor olacak.

Karşıya geçebilmeniz için köprüyü tamir etmeniz lazım. Sağdaki merdivenlerden gidin ve aşağıdaki düşmanlarla savaşın. Aşağıda plakanın üstünde durmanız ve kapıları açmanız gerekiyor. Sağdaki kapı içerisinde biraz düşman ve bir Lifejewel Node bulunuyor. Soldakinde ise sadece düşmanlar var. Bu bölgedeki ana kapıda bir adet sandık var. Buradan ilerleyin ve ışınlanma paltformunu koruyan düşmanları yok edin. Yaratıklar gittikten sonra yeni bölge olan The Core’a ışınlanın.

The Core

Core’a vardıktan sonra arka tarafta başka bir Supply Stockpile olacak. Kapı tarafına geri dönün. Düşmanları temizleyin ardından bir portal göreceksiniz. Ring of Rot’a götürün. Bu bölge rünlerle çevrili bir çemberdir. Çemberin ortasında durarak saat yönünde rünleri etkinleştirin ve gelen düşmanları yok edin. Bütün rünler etkinleştiğinde kapının mührünü kırın ve asıl girişe varan yolu gidin. Azoth seal cihazı boyunca ilerleyin. Yoldaki düşmanları yok edin. Yeni checkpoint noktasına varacaksınız ardından Archdecon Azamela boss savaşı başlayacak.

New World: Archdecon Azamela Boss Savaşı & İpuçları

FOXNGAME

Asıl düşman Thorpe’un hizmetkârı ve ordularının komutanıdır.

Yetenekleri

Summon Hounds - Savaş süresi boyunca 2 adet hound çıkarır. Bu yaratıklar yakından savaşırlar ve hasar verirler.

Corrupted Entity – Azemela bir büyü yapar ve yozlaşmış bir yaratık ortaya çıkarır. Bu yaratık orta seviyede hasar verir ve canı biraz fazladır.

Corrupted Barrage – Azamela 3 tane yıldırım fırlatır. Yıldırımlar yavaştırlar ve tek bir hedefe giderler. Kolayca kaçınabilirsiniz.

Invulnerable Phase - Azamela canı %50’nin altına indiğinde odanın ortasında durur ve asasını havaya kaldırır. Monolitleri aktive eder ve üzerinize mayınlar yağdırır. Bu durumda kalmasına izin vermek mayınların patlamasına yol açar ve inanılmaz hasar alırsınız.

Gönderdiği düşmanları öncelikle alt etmelisiniz. Saldırılarda kaçınmak çok zor değildir. Canı azaldığında geçtiği durumda fazla kalmasına izin vermeyin ve sersemletin. Monolitleri kırarak bu durumdan çıkarabilirsiniz.

Boss Ödülleri

 • +114.00 Coin
 • +1650 XP
 • +660 Weapon Mastery

Yeni Görev: Return to Thorpe's Chamber with the key. (Thorpe’un Çemberine anahtarla gidin.)

Azamela’yı yendikten sonra merdivenlerden yukarı çıkın ve sandıkları açın. Sandıklardan biri Thorpe’s Key isimli eşyayı barındırıyor. Yol boyunca ilerleyin ve mayınlara dikkat edin. Yolun sonundaki ışınlayıcıya gidin ve The Core bölgesine geri dönün. Corrupted Shrine’a ulaşmak için yolu takip edin. Anahtarı kapıyı açmak için kullanın. Carapace’ı yok edin ve arkasındaki ışınlayıcıyı ortaya çıkarın. Bu ışınlayıcı sizi Crucible of Corruption bölgesine yani expedition’ın son kısmına götürecek.

Crucible bölgesinin girişini ise Archibald isimli bir ayı korumakta. Düşmanlardan bahsederken bu ayıyla nasıl baş edebileceğinizi söylemiştik. Saldırılarını yemleyin ve hasar verin. Yol boyunca ilerleyin girebileceğiniz her yere girin ve expedition içindeki son yağmanızı gerçekleştirin. Karşınıza çıkan monoliti yok etmek için yine 3 tane Azoth Stave kullanacaksınız. Monolit yok olurken geriye kaçın. Yıkılırken hasar verir. Arkadaki kapıya doğru ilerleyin ve son checkpoint noktanızda kaydınızı alın. Şimdi sıra New World The Depths son boss savaşı olan Commander Thorpe’a geldi.

New World: Commander Thorpe Boss Savaşı & İpuçları

FOXNGAME

New World’de Aeternum’un iyiliği için yok edilmesi gereken Commander Thorpe, yozlaşmışlığın en büyük kanıtıdır ve yeteneklerini oyunculara hasar vermek için kullanmaktan çekinmez.

Yetenekleri

Pull – Thorpe kılıcını kafasının arkasına kaldırır ve diğer kolunu oyunculardan birine doğrultur. Küçük bir gecikmeden sonra hedef aldığı oyuncuyu kendine çeker ve vurmaya başlar.

Somersault – Thorpe parende atarak bir oyuncuya doğru gider. Bu sayede hem mesafesini kapatır hem de yere indiğinde küçük bir alana hasar verebilir.

Summon Behemoth – Thorpe havaya yükselir ve 2 adet düşman çıkartır. Bu düşmanlar çok hasar verirler. Tankınızı kullanarak dikkatlerini dağıtmalısınız.

Corrupted Beam – Thorpe sol kolunu açar ve arenanın en köşesine kadar ulaşan bir ışın gönderir. Bu ışını saat yönünün tersinde döndürerek ölümcül hasar verir. Ne olursa olsun kaçınmaya özen gösterin.

Fire Storm – Thorpe kılıcını havaya kaldırır ve kılıç turuncu parlamaya başlar. Bir oyuncuya doğru ateş çemberi yollar. Çemberin içi güvenlidir. Dışarıda kalan oyuncular zaman içerisinde yanarak çok fazla hasar alırlar. Hasarın süresi boyunca ölmeniz mümkündür.

Corrupted Blast – Thorpe kılıcını yere saplar ve etrafa yozlaşmış enerji yayar. Bu yetenek çok hasar verir.

Shoulder Charge – Thorpe oyunculara doğru kilitlenir ve üzerlerine atılarak sersemleten bir saldırı yapar. Eğer oyuncular sersemlemeden kaçamazlarsa yüksek hasar vuran bir saldırı daha gelir.

Bu savaş iki aşamadan oluşur ve ikinci aşama Thorpe %25 cana indiğinde başlar.

♦ Aşama 1

Bu aşama gayet net ve kolaydır. Thorpe standart saldırılar ve kombolar yapar. Takımınızın tankı bütün agroyu üstüne çekeceği ve saldırı için boşluk yaratacağından hızlı bir şekilde aşamayı bitirebilirsiniz. Canı %20-25 sularındayken bir anda canını tamamen doldurur ve ikinci aşama başlar.

♦ Aşama 2

Bu aşamada Thorpe, bahsettiğimiz yetenekleri kullanarak oyunculara saldırır. Hangi yeteneğin geleceğini ise bağırdığı replikten anlayabilir ve ona göre kısa bir süre için de olsa hazırlığınızı yapabilirsiniz.

 • Summon Behemoths - "This will be the last time we meet".
 • Corrupted Beam - "Prepare to have your soul crushed"
 • Fire Storm - "I will crush you beneath my heel, ant!"
 • Corrupted Blast - "Time to taste Corrupted steel!"
 • Shoulder Charge - "Ha! Pathetic!"

Replikleri dinleyin ve ona göre cevabınızı hazırlayın. Behemoth’lar için önceden yerleştirilmiş alan etkili hasar tuzakları kullanabilirsiniz. Corrupted Beam için yapmanız gereken şey ise doğru zamanda kaçınmaktır. Fire Storm için ise eğer hedef sizseniz fırtınanın merkezinde kalarak hasar almaktan kaçınabilirsiniz. Corrupted Blast yapacağı zaman kesinlikle uzak durmalısınız. Bu yetenek çok yüksek hasarlar verir ve tanklar için bile tehlikelidir. Shoulder Charge yeteneğini karşılamak için repliği dinleyin ve sağa sola kaçınma hareketinizi yapın. Savaş boyunca replikleri dinler ve ona göre saldırılara karşılık verirseniz çok büyük sorun yaşamadan Thorpe’u alt edebilirsiniz.

Boss Ödülleri

 • +114.00 Coin
 • +1650
 • +330 Weapon Mastery

Expedition Ödülleri

 • Tundra Warden's Rifle
 • Duplicitous Intent
 • Willing Sacrifice
 • Holy Pledger's Band
 • Corruption Infused Longbow

Bu ödülleri expedition boyunca kazanabilirsiniz.

New World The Depths Expedition rehberinin sonuna geldik. Bu rehberde adım adım nasıl ilerleyeceğinizi, düşman türlerini ve boss savaşlarını anlattık. Şelale girişindeki timsaha bol bol et götürüp görevinizi tamamlamayı unutmayın. Şimdilik hoşça kalın!


► Güvenilir ve indirimli New World satın almanın tek adresi Foxngame: https://www.foxngame.com/new-world

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.