New World Expedition Rehberi: "Starstone Barrows"

New World Expedition Rehberi: "Starstone Barrows"
New World’ün ikinci Expedition’ı olan Starstone Barrows görevleri, hazırlanma süreci, boss fight’ları ve ipuçları ile karşınızdayız.

New World, oyuncuların üstesinden gelmesi için 6 adet zorlu expedition barındırıyor ve expedition rehberinde sıra Starstone Barrows’a geldi. Starstone Barrows macerasının bir parçası olmak istiyorsanız öncelikle 35. Seviyeye gelmiş olmalısınız. William Heron’un görev serisini tamamlamalı ve geçen sefer olduğu gibi “tuning orb” eşyasına sahip olmalısınız. Amrine Excavation maceranızdaki köpeği hatırlıyorsunuzdur. Barkimedes için kemikleri umarız toplamışsınızdır çünkü bu expedition’a başlamak için onun görevini de yapmış olmalısınız. Endişelenmeye gerek yok. Tekrardan dönüp bu görevi tamamlayabilirsiniz. “Starstone Tuning Orb” elde etmenin bu sefer kolay bir yolu var. Brightwood bölgesinde 33. Seviye görevi olan Reaper’s Locus’u Herbalist Lau’dan alın ve göreve başladığınızda size eşyayı vermiş olacak. İsterseniz bu expedition’ın bütün detaylarına rehberde değinelim. Başlayalım!

New World Starstone Barrows Hazırlıkları ve İpuçları

FOXNGAME

Takım Kompozisyonu

 • Geçen sefer önerdiğimiz gibi bu sefer de Starstone Barrows expedition’ına girerken takımınızda sağlam bir tank olmasını öneriyoruz. Tanklar kırılgan takım arkadaşlarının hasar almasını engellemeli ve gerektiğinde geri çekilerek kendini de korumalıdır.
 • Bu sefer takımınızda menzilli veya büyü kullanan bir DPS (Hasar Odaklı) oyuncusu olmasını öneriyoruz. Menzilli oyuncular kalabalığa bulaşmadan yüksek hasarlar çıkarabilir ve kendilerini koruyabilirler.
 • Son olarak her takımın olmazsa olmazı iyileştirme oyuncusu. Grubun en önemlisi ve parlayan cevheri. Bu macerada bol bol iyileştirmeye ihtiyaç duyacaksınız. Bir oyuncu en azından Life Staff kullanıyorsa oldu demektir.

Yanınızda Bulundurmanız Gereken Eşyalar

 • Bir adet “Starstone Tuning Orb”. Girerken kullanacaksınız ve yok olacak. Sadece bir oyuncunun sahip olması bütün grubu expedition’a sokmaya yeter. Ayrıca Reaper’s Locus görevini (33 Seviye) Herbalist Lau’dan alırsanız zaten sizi içeriye sokmak için gereken bu eşyayı verecektir.
 • Son olarak alışık olduğumuz Azoth Staff. Bu eşyayı en az bir oyuncu yanında getirmelidir. Nasıl elde edeceğini bilmiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

─────────────────────────────────────

► Azoth Staff (Asa) Nasıl Elde Edilir?

─────────────────────────────────────

Düşman Tipleri

Starstone Barrows expedition’ına girdiğinizde aşağıdaki düşman tipleri ile karşılaşacaksınız. Büyük tehdit oluşturabilecekleri gibi bu düşman tipleri “Ancient” düşmanlardır.

 • Starstone Warrior - Tüm expedition içinde en çok karşılaşacağınız düşman tipi budur. Çok fazla hasar vermezler ve hızlı değillerdir. Sadece sürü halinde olduklarında dikkat etmekte fayda var.
 • Starstone Guardian Javelineer – Savaşçıların menzilli versiyonudur. Mesafelerini koruyup size hasar vereceklerdir. Erkenden kurtulunuz.
 • Starstone Guardian Shieldman – Bu düşmanlar sürü halinde dolaşırlar. Hem savaşçı hem de mızrak kullanan düşmanlardan oluşurlar. En son odaklanıp öldürmek daha mantıklıdır çünkü defansları yüksektir ve alt etmesi uzun sürebilir.
 • Starstone Guardian Sentry – Warrior'lara benzerler ama iki elli kılıç kullanırlar. Bu düşmanlar yakın temasa geçmeyi severler. Kılıçları menzil bakımından iyidir ve alan hasarı verebilirler. Bu düşmanlarla savaşırken safları ayrıştırmanızı öneriyoruz.
 • Starstone Archer - İsminden de anlayabileceğiniz üzere yine menzil avantajı olan düşmanlardır. Yay kullanırlar ve daha hızlı saldırırlar. Mesafenize dikkat edin.
 • Starstone Shambler - Bacakları olmayan ceset biçiminde zararsız görünen yaratıklardır. Ama bunun sizi kandırmasına izin vermeyin. Bacakları olmasa da bu düşmanlar en hızlı düşman tipidir. Oyuncuların üzerlerine atılırlar ve pençe saldırıları yaparlar. Baş etmenin en iyi yolu ise bir araya geldiklerinde alan hasarı vererek sorunu kökünden halletmektir.
 • Starstone Spearman - Mızrak kullanan ve menzilli saldıran düşmanların yakın dövüş versiyonudur. Yine de saldırı menzilleri uzundur ve alan hasarı verebilirler. Ancak çok yavaş oldukları için size daha ulaşamadan ölmeleri muhtemeldir.
 • Starstone Soldier – Warrior düşmanlarına benzerlerdir ama topuz veya sopa kullanırlar. Oyunculara silahlarını savurmaktan başka bir zarar veremezler ve kolayca ölürler.
 • Starstone Guardian Reaver – Bu düşmanlar da aynı şekilde Warrior’lara benzerler fakat çift kılıç kullanırlar. Hızlı ve ardı arkası kesilmeyen saldırılar yaparlar. Bu saldırıları ağır saldırılar ile bölebilir ve üstesinden gelebilirsiniz.
 • Centimas – Elite bir düşman tipidir. İki adet kılıç kullanır. Tank eritmek için vardır. Canı biraz yüksektir. Kalabalıktan ayırıp işini bitirmenizi öneriyoruz.
 • Ioane – Elite bir menzilli mızrak kullanıcısıdır. Mesafesini korur ve ağır hasarlar verir. Odaklanırsanız kolayca kurtulabilirsiniz.
 • Starstone Guardian Mage – Arcane büyüleri kullanan güçlü bir büyücüdür. Bu yaratıkların hasarı oyuncuların korkulu rüyası olabilir. Bütün grup üzerine odaklanırsanız kolayca kurtulabilirsiniz.
 • Limos - Başka bir elit mızrakçıdır. Diğer türlerinden daha güçlüdür.
 • Erebas – Elite bir büyücüdür. Limos ve diğerleri ile grup haline gelmeyi sever. Önce bu düşmana odaklanın. Savaşta kaldığı sürece minyon çıkarabilir ve baş belası haline gelebilir.
 • Sangarion – Centimas'a benzer elite bir reaver’dır.

Görevler

 • Starstone of Shattering (Expedition): Greundgul the Regent için Starstone Diadem eşyasını toplayın. Görev bittiğinde Everfall yerleşkesine gidin ve William Heron’a rapor verin.
 • Reaper's Locus (Expedition): Starstone Reaper öldürün ve içinde Reaper’s Locus eşyasını düşürün. Brightwood’da bulunan Herbalist Lau’ya geri dönerek görevi tamamlayın. (Bu görevi alarak tuning orb elde edebilirsiniz.)
 • More Bones for Barkimedes (Expedition): Simon Grey’in köpeği Barkimedes, artık daha üst seviye bir kemik kemirme deneyimi istiyor. İçeride toplayabildiğiniz kadar kemik toplayın ve Barkimedes’e verin. (Bone for Barkimedes görevini yapmış olmalısınız.)

────────────────────────────────────────────────────────

► New World Expedition Rehberi: "Amrine Excavation"

────────────────────────────────────────────────────────

Starstone Barrows Location

FOXNGAME

Starstone Barrows expedition’ının yeri ise Amrine Excavation’ın kuzeyinde kalıyor. Haritayı inceleyerek ulaşabileceğiniz gibi yukarıdaki görsel yardımı ile de bulabilirsiniz. Mekân aynı zamanda Value Tempus’un da kuzeybatısında kalıyor.

Starstone Barrows haritası

FOXNGAME

İçerida 6 farklı bölge var. Bu bölgeler ise şöyledir;

 • Ancient Hall
 • Sealed Chamber
 • The Forbidden Passage
 • The Amphitheatre
 • Shattered Obelisk
 • Hall Of The Crypt

New World: Starstone Barrows Expedition Görev Tam Çözümü


Ancient Hall

 • Görev: Explore the halls for a path to the Shattered Obelisk. (Odaları inceleyin ve Shattered Obelisk’e giden bir yol bulun.)

Starstone expedition’ına Ancient Hall bölgesinden başlıyorsunuz. Koridordan aşağıya doğru ilerleyin ve sol tarafınızda Nakashima’s Frustratons isimli bir not bulacaksınız. Bahsi geçen Nakashima Amrine Excavation’daki mini boss’un ta kendisi. Hazır olduğunuzda sağa dönün ve ilk düşman grubuyla savaşın. Önce Warrior ve Javelineers düşmanlarını sonra da Shieldman düşmanını alt edin. Bu sıralamayı expedition boyunca kullanabilir kolayca düşmanları aşabilirsiniz.

Koridorun sonunda ise aşağıya doğru bir merdiveni olan oda bulacaksınız. Aşağıda birçok düşman sizi bekliyor dikkat olun. Düşmanlar 2 grup halinde oldukları için teker teker savaşın ve sonraki koridora geçin. Düşmanları çekerken dikkatli olun gereğinden fazla düşman agrosunu üzerinize çekerseniz ölürsünüz.

Sonraki bölümde ise büyük taş kapıya giden bir köprü var. Tabi ki bu kapıyı Centimas isimli düşman korumakta. Yanında ise sıradan düşmanlar var. Önce mızrak atan düşmanı ve Centimas’ı öldürün. Shieldman defansı yüksek bir yaratık olduğundan zamanınızı çalacaktır. Centimas bir düşman canlandırabilir. Frost Aura ismindeki bu canavar savaşın zorluğunu arttırabilir. Yaratıkların üstesinden geldiğinizde Azoth Staff’ınızı kullanın ve taş kapının mührünü kırın.

Sealed Chamber

 • Görev: Continue to explore the Ancient complex. (Antik bölgeyi keşfetmeye devam edin.)

Açtığınız kapının arkasında yukarıya yolu olan bir oda var. Burada birçok düşman ile karşılaşacaksınız. Sağdaki odada Iron Vein ve Lore Book bulacaksınız. Soldaki yer ise gitmeniz gereken asıl yer. Bu odada lazerler var. Lazerlerden eğilerek kaçınmalı ve Sealed Chamber bölgesinden çıkmalısınız. Lazer mekaniği bir sonraki expedition’da bol bol var. Bunu bir önizleme olarak düşünebilirsiniz. Lazerleri geçtikten sonra ilk kontrol noktasına ulaşmış olacaksınız. Kontrol noktasının sağ tarafında bir Expedition Chest olacak. İçindeki eşyaları alın. İlerleyin ve düşmanları yok edin. Ardından aşağı ve yukarı hareket eden lazerleri geçin. Karşınıza çıkan rakipleri alt edin ve Forbidden Passage’a gitmek için sağa ilerleyin.

Forbidden Passage

 • Görev: Navigate through the Forbidden Passage. Gain Arcane Protection to pass through the barriers. (Forbidden Passage içerisinde yolunuzu bulun ve bariyerleri geçmek için Arcane Protection kazanın.)

Bu bölge değdiğinizde sizi direkt olarak ölmenize yol açan lazerler barındırıyor. Bu bölge biraz puzzle biraz da platforming öğeleri içeriyor. Bulmaca çözmeli ve parkur yapmalısınız. Bu bölgede ilerlemenin birkaç yolu var ama biz en kolay yolunu anlatacağız. Sağ tarafa inen rampaya gidin. Lazerlerin içinden geçmeye çalışmayın çünkü geçmenin bir yolu yok. Onun yerine sütun üzerinde bulunan çıkıntıya tutunun ve çıkıntı boyunca ilerleyin. Ardından kendinizi aşağıya bırakabilirsiniz. İndikten sonra ana patikayı takip etmeyin. Kızartma olursunuz. Bunun yerine indiğiniz çıkıntının sağından gidin ve lazerlerin altından geçin. Çıkıntılara tırmanın ve diğer tarafı geçin. Duvar boyunca ilerleyin ve hareketli lazerlerden kaçın.

Köşeyi döndüğünüzde tahtadan bir yol göreceksiniz. Yolu takip edin ve karşı tarafa atlayın. Artık ulaşmanız gereken kapıya ulaştınız. Başka bir checkpoint görüş alanınıza girecek ama lazerler yüzünden ulaşamayacaksınız. Kapının solundan ilerleyin ve boşluktan karşıya zıplayın. Düşmanları yok edin ve yukarı giden rampaya çıkın. Karşıya zıplayın. Mor bir havuzun olduğu üzerinde monolit olan alana vardınız. Bir oyuncu monolit ile etkileşime geçmeli ve Arcane Protection özelliğini almalı. Bu koruma lazerlerin içinden geçmenizi sağlar ve lazerlerde bir boşluk oluşturur. Bu sayede grubun diğer üyeleri de güvenli bir şekilde lazerleri geçebilir. Checkpoint’in olduğu yere geri dönün ve lazerleri geçerek kontrol noktasını aktive edin. Yolunuza çıkan düşmanları öldürün ve River Cress node’u odanın köşesinden alın. Yolunuza devam edin.

The Ampitheatre

 • Görev: Continue to explore for a path to the Shattered Obelisk. (Shattered Obelisk’e giden bir yol aramaya devam edin.)

Artık ortasında büyük bir düşman topluluğu ve arka tarafta merdivenler olan bir odadasınız. Düşmanları yok ettikten sonra merdivenleri çıkın ve tekrar düşmanları alt edin. İlerleyince bir koridorda olacaksınız. Karşınıza taştan bir kapı ve düşmanlar olacak. Düşmanları öldürün ve Azoth Staff’ınızla kapının kilidini açın. Yeni kontrol noktası açıldı.

Shattered Obelisk

 • Görev: Defeat the Obelisk's guardians and then approach the Shattered Obelisk. (Obelisk gardiyanlarını yenin ve Shattered Obelisk’e yaklaşın.)

Bu bölgede düşmanlar bir merdiveni koruyorlar. Merdivenin altında iki adet ancient bulunuyor. Teker teker işlerini bitirebilirsiniz. Merdivenlerde çıktığınızda yol ikiye ayrılıyor. Sağdaki yolda lazerler olduğu için sol taraftaki yoldan gitmelisiniz. Yoldan devam edin ve karşınıza çıkan düşmanları yok edin. Kapının mührünü açın ve dördüncü checkpoint’e ulaşın. Büyük bir odaya ulaşana kadar ilerleyin. Arkada büyük bir kapı göreceksiniz. Bu kapıyı henüz açamazsınız o yüzden sağdaki taş kapıya gidin.

Halls of the Crypt

 • Görev: Search for a way to navigate through the arcane barriers. (Arcane bariyerler arasından geçmek için bir yol bulun.)

Çizgisel bir yolda düşmanlarla savaşırken ilerleyin. Buradaki düşman sayısı çok fazla olduğundan dikkat etmelisiniz. En sonunda size Arcane Protection veren başka bir monolit bulacaksınız. Limos ve Erebas düşmanları sizi bekliyor olacak. Önce Erebas’ı öldürün. Savaşınız bittiğinde ise takım arkadaşlarınızdan biri güçlendirmeyi almalıdır.

 • Görev: Search for the key to gain entry to the Crypt of the Regent. (Crypt of the Regent’e girmek için gereken anahtarı arayın.)

Lazerlerden korumanız sayesinde geçin ve koridor boyunca düşmanlarla savaşın. Hareketli lazerleri geçin ve beşinci checkpoint’e ulaşın. Biraz ilerledikten sonra expedition’ın ilk boss’u olan Alectos the Relentless ile karşılaşacaksınız. Saldırmadan önce etraftaki düşmanları temizlemeyi unutmayın.

─────────────────────────────────────────

► New World Ana Hikaye Görev Rehberi

─────────────────────────────────────────

New World: Alectos the Relentless Boss Savaşı & İpuçları

FOXNGAME

Starstone Barrow expedition’ının ik boss’u Alectos büyü gücünü ve obelisk’in enerjisini kullanarak oyunculara zorlu bir mücadele haline geliyor.

Yetenekleri:

Summon Minions - Alectos 3 minyon çağırır. Minyonlar havaya zıplayabilir ve oyunculara hasar verebilirler. Canları azdır ve tek başların güçsüzlerdir. Beraber olduklarında oyuncualrı öldürebilirler. Minyonlara dikkat edin.

Empower -  Alectos rastgele bir minyonu güçlendirerek daha dayanıklı ve ölümcül olmasını sağlar.

Arcane Orbs -  Alectos 5 tane küreyi baktığı yönde doğru ateşler. Tanklar tarafından hasarı kaldırılabilse de diğer oyuncular için hasar büyük olacaktır.

Arcane Blast -  Alectos asasıyla hızlı patlamalar yaratır. Bu patlamaların hasarı ortalamadır.

Arcane Nova -  Alectos asasını döndürür ve yere vurur. Etrafındaki küçük bir alana Arcane dalgaları gönderir ve hasar verir. Nova’nın menzili göz yanıltıcı olabilir. Tanklar dışındaki oyuncuların kesinlikle kaçmaları gerekir.

Savaş boyunca Alectos minyonlarını üzerinize gönderecek ve güçlendirecek. Menzilli hasarınız ile minyonları yok edin. Saldırıların animasyonlarını takip edin ve yeteneklerden kaçının. Alectos’u ağır saldırılar ile sersemletebilirsiniz. Sersemlediğinde daha çok hasar alır ve boşluk oluşturur. Oyuncular Arcane Nova yeteneğinden kaçınmalıdır. Bu yetenek inanılmaz yüksek hasarlar verebilir. Bunun dışında saldırılardan kaçıp boş anlarda saldırmak bu savaşı zaferle kutlamanız için yeterli olacaktır.

Boss Ödülleri

 • +99.00 Coin
 • +1350 XP
 • +270 Weapon Mastery

Yeni Görev: Savaşı kazandıktan sonra ilerleyin ve bir not bulacaksınız. Geri döneceğiniz için bu notu yanınıza alın. Merdivenlerden aşağı inin ve monoliti kullanarak korumanızı alın. Düşmanları temizleyin ve sonraki bölgeye doğru ilerleyin. Lazerleri korumanızla geçin. Daha önceden geçtiğiniz lazerli bölge burası. İlerleyin ve düşmanları öldürüp büyük kapının anahtarını alın.

 • Yeni Görev: Disconnect the power lock on the Ancient Shrine and use the shrine to bless the Obelisk Key. (Ancient Shrine’a güç verin ve anahtarı kutsayın.)

Monolit üzerinden güçlendirmeyi alın ve lazerleri geçin. Bu sefer büyük kapıya giden merdivenleri kullanacaksınız. Koruması olan oyuncuyu lazerlere gönderin ve Ancient Shrine’a güç veren monolitin yanına gidin. Ancient Shrine’a güç verdikten sonra Alectos ile savaştığınız yere dönüp Blessed Obelisk Key eşyasını yapın. Bölgeye döndüğünüzde ise son boss savaşı Greundgul the Regent ile savaşınız başlayacak.

New World: Greundgul the Regent Boss Savaşı & İpuçları

FOXNGAME

Altın zırhı ile obelisk’in hazinelerini akılsız yabancılardan ve hırsızlardan korumaya ant içmiş Greundgul oyuncuları bekliyor.

Yetenekleri:

Greundgul’s Bone -  Rastgele bir yere kemik atar ve orada düşmanlar oluşturur. Bu düşmanları öldürmesi kolaydır ama arı sürüsü gibi oyuncuların etrafını sararlar. Kemiğin kendi can barı vardır ve siz yok edene kadar sürüler halinde düşmanlar yollamaya devam eder.

Leaping Smash - Greundgul rastgele bir yere zıplar ve kılıcını yere saplar. Saplanan kılıç bütün alanı kapsayan bir şok dalgası yaratır. Bu hareket sadece ikinci aşamada yaptığı bir saldırıdır.

Boss iki aşamadan oluşuyor. İlk aşama gayet basit ve anlaşılır. Greundgul kılıcıyla saldırılar yapar. Yaptığı saldırılar belirli bir sırada olur. Bu saldırıları ezberlemeniz ve ona göre kaçınmanız gerekiyor. Saldırılar sizi itebilir, havaya savurabilir veya sersemletebilir. Periyodik olarak kemik fırlatır ve üzerinize düşmanlar gönderir. Kemiği yok etmekte fayda var.

Greundgul’ın canını bitirdiğinizde ise kendisi tekrardan dirilerek Leaping Smash saldırısını yapar ve savaşa geri döner. Bu saldırıyı sadece 5 kere yapar. Saldırı şok dalgası yaydığı için kaçınmanız gerekiyor. Zamanlamanızı iyi yapın. Bu detayların dışında ikinci aşama da birinci aşama gibi geçecektir. Saldırılardan kaçının ve zamanlamanızı iyi yapın.

Greundgul öldüğünde ise expedition tamamlanmış olacak. Ganimetinizi almayı unutmayın. Aynı zamanda Starstone Diadem eşyasını da Starstone of Shattering görevini tamamlamak için almalısınız.

Boss Ödülleri

 • +99.00 Coin
 • +1350 XP
 • +540 Weapon Mastery

Expedition Ödülleri

 • Graveguard's Seal
 • Staff of the Immolated Veil
 • Obsidian Rapier
 • Creeping Cold
 • Fleeting Reality

Bu ödülleri Starstone Barrows expedition’ı boyunca savaştığınız düşmanlardan elde edebilirsiniz.

New World Starstone Barrows rehberinin sonuna geldik. Bu yazıda dungeon’ı geçebilmeniz için gereken her şeyden bahsettik. Artık öğrendiğinize göre bu maceraya atılabilirsiniz. Ödüllerinizi almayı ve kapıdaki köpeği (Barkimedes) beslemeyi unutmayın. Görüşmek üzere!


► Güvenilir ve indirimli New World satın almanın tek adresi Foxngame: https://www.foxngame.com/new-world

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.