New World Faction: PvP ve PvE Görev Rehberi

New World Faction: PvP ve PvE Görev Rehberi
New World rehberinin bu bölümünde faction görevlerine değiniyoruz. PvP ve PvE görevleri ve ödülleri. Reputation Cap nedir? Faction Rank Up görevleri nelerdir? Detaylar makalede.

New World’de her ne kadar kendi gelişiminiz için var olsanız da bir faction üyesi olup diğer oyuncular ile güçlerinizi birleştirmeli, “reputation” ve “ranking” kazanarak klanınız içindeki etkinizi arttırmalısınız. New World Faction görevleri, oyuncuların seçtikleri loncada yer almak için üstlenebilecekleri özel görevlerdir. Bu görevler bir oyuncunun “faction rank”ını iyileştirmesinin yanı sıra, savaş mekaniğine bağlanan bölgedeki faction’lar içinde etki yaratmaya yardımcı olur. Faction görevleri ayrıca, silah ve zırh gibi her faction’a özgü özel ödüllerle değiştirilebilen “faction tokens” (jeton) da verir.

New World’de katılabileceğiniz üç farklı faction bulunuyor. Faction seçimini nasıl yapacağınızı bir önceki makalemizde anlatmıştık. Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

────────────────────────────────────────────────

New World Rehberi: Faction Seçimi Nasıl Yapılır?

────────────────────────────────────────────────

New World Faction Görevleri

FOXNGAME

New World’de bir faction’a katıldığınız zaman görevlerini almaya başlayabilirsiniz. En yakın settlement’a (yerleşke) gidin ve faction temsilcinizi bulup konuşun. Tek seferde alabileceğiniz görev sayısı altıdır. Üç tanesi PvE, Üç tanesi PvP olmak üzere ayrılırlar. İki görev tipi de size “faction standing” verir. PvP görevlerinde başarısız olma ihtimaliniz daha yüksektir ama ödülü daha fazladır. Eğer faction seviyenizi hızlıca arttırmak istiyorsanız yapabildiğiniz kadar görev tamamlayın. PvE görevleri de iyi bir alternatiftir ama PvP görevleri kadar fazla ödül vermezler.

Faction PvE Görevleri

FOXNGAME

New World PvE faction görevleri sizi bir eşyayı geri getirme, birisini öldürme, bir bölgeyi ele geçirme veya bir eşya üretme gibi içerikler ile sınar. Bu görevleri başaramama ihtimaliniz veya süre limitiniz olmadığından istediğiniz zaman yapabilirsiniz. PvE görevleri settlement bölgelerindeki tabeladan aldığınız görevlerden daha fazla XP verir fakat birçok yan görevden alacağınız ödül daha fazladır. Bu görevleri yan görev yapmaya karar verdiğiniz zaman yapılacaklar listesine ekleyip hepsini bir arada yapabilir bu sayede XP kazanımınızı maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Faction PvE görevleri 200-300 arası “reputation” sağlar. Bu sayede faction içindeki standing’iniz artar.

───────────────────────────────

► New World: En İyi PvE Silahları

───────────────────────────────

Faction PvP Görevleri

FOXNGAME

Faction PvP görevleri ise sizden bir bölgeyi korumanızı, kaynak toplamanızı veya spesifik lokasyonlarda bulunan eşyaları geri getirmenizi ister. Herhangi bir PvP görevi almak siz görevi terk edene kadar PvP’nizin yani oyuncular arası savaş özelliğinizin açık olmasına yol açar. PvE görevlerin aksine PvP görevi almışken ölürseniz göreviniz başarısızlıkla sonuçlanır. Bu görevler sizi başka faction bölgelerine yollayabileceğinden dikkatli olmalısınız. Bir noktada düşman oyuncular karşınıza çıkacaktır.

Risk ne kadar fazlaysa ödül de o kadar çok olur. New World PvP görevleri 400+ reputation points sağlarlar. Bu görevlerden olabildiğince fazla tamamlayıp faction level’inizi yükseltebilirsiniz.

─────────────────────────────────

► New World: En İyi PvP Build’leri

─────────────────────────────────

New World Faction | Reputation Cap (Saygınlık Sınırı)

FOXNGAME

Faction görevlerinizi yaparken reputation points kazanırsınız. Bir noktada bu puanların 3000’in üstüne çıkmadığını fark edeceksiniz. Sınırı geçmek ve seviye atlamak için bir görev yapmalısınız. Bu görevlerin isimleri seviyelerine göre değişir. Örnek vermek gerekirse "Trial of the [Faction Rütbesi]."

  • Marauder: Trial of the Gladiator
  • Syndicate: Trial of the Scrivener
  • Covenant: Trial of the Templar

Lazım olduğunda faction görevlisinden bu görevleri alabilirsiniz. Her sınıra geldiğinizde bu görevlerden alabileceksiniz. Reputation Cap’e dikkat edin.

Faction Rank (Klan Rütbesi) İsimleri

Rank (Rütbe)MarauderSyndicateCovenant
1SoldierAdeptInitiate
2GladiatorScrivenerTemplar
3RavagerChroniclerExcubitor
4DestroyerCabalistLumen
5CommanderAlchemist*Alchemist*

*Beşinci seviye rütbeler Syndicate ve Covenant faction’larında aynı isimle geçerler.

New World Faction Rank Reputation Level Gereksinimleri

Rank (Rütbe)ReputationSeviye
1Fark Etmiyor
23.000 25
311.000 40
426.000 50
549.00060

New World faction görevlerini yaparken izlemeniz gereken yol haritası bu şekilde. Siz de klanınızda iyi bir yere gelmek istiyorsanız artık işlerin nasıl olduğunu biliyorsunuz. Bu seviyelerin oyunculara daha iyi ekipmanlar sağladığını da eklemeden geçmeyelim. Bir sonraki New World Rehberinde görüşmek üzere, bizi takipte kalın! 


► Hızlı ve güvenilir New World satın almanın tek adresi Foxngame! Linke tıklayarak indirimli New World satın alabilirsiniz: https://www.foxngame.com/new-world

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.