FOXNGAME

New World Ev Satın Alma Rehberi

New World Ev Satın Alma Rehberi
Ev sahibi olmak her açık dünya oyununda olduğu gibi New World oyuncuları içinde önemli. New World’de ev satın almak için gerekenler, ev sahibi olmanın faydaları nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

New World Housing sistemi ile ev sahibi olmak oyunculara sadece bir yuva vaat etmiyor, aynı zamanda müthiş faydalar sağlıyor. Evet doğru, New World’de ev sahibi de olabiliyorsunuz. Büyük savaşlardan veya ter dökerek yaptığınız farm’dan yoruldunuz mu? Yuvanız sizi bekliyor. Bir MMORPG özelliği olarak bakarsak ev sistemi oyuncular için bir yuva olmaktan fazlasını yapıyor. Bu sisteminin güzel özelliklerinden yararlanmak tabi ki de bedava değil. Ücretsiz olmadığı gibi kolay da değil. Aeternum’da bir yuvanız olsun istiyorsanız bazı şartları karşılamanız gerekiyor.

New World’de ev sahibi olmanın avantajlarını merak ediyorsanız rehberimize hoş geldiniz.

New World Ev Sisteminin Faydaları

FOXNGAME

New World’de ev sahibi olmak gerçekten çok önemli. Saatlerce uğraştığınız ganimetinizi deponuza koymak isteyebilir, evinize anında dönmeniz gerekebilir ve evinizin bulunduğu bölgede bazı avantajların tadını çıkarabilirsiniz.

Yeni “Fast Travel” noktanız

FOXNGAME

Sıcak bir yuva sahibi olmanın yanı sıra artık evinizi bir han gibi istediğiniz zaman geri dönebileceğiniz “Fast Travel” noktalarına benzer olarak kullanıma açabilirsiniz. Tek dezavantajı ise fast travel bekleme süresinin iki katı olması. Ama bu süreyi biraz Azoth vererek sıfırlayabilirsiniz. Merak etmeyin evinizin süresini sıfırlamak normal fast travel için vereceğiniz Azoth’tan daha az.

Trophy Buffs kullanarak güçlendirmeler alabilirsiniz

FOXNGAME

Evinize koyduğunuz ganimetlere göre farklı güçlendirmeleri aktive edebilirsiniz. Trophy’leri yeterli “furnishing” yeteneğiniz varsa “workshop station” yerinde üretebilir veya “trading post” bölgelerinden satın alabilirsiniz.

Daha fazla depolama

FOXNGAME

Evinizi aynı zamanda fazla eşyalarınızı depolamak için ekstra bir envanter gibi kullanabilirsiniz. Bu özelliği açmak için “storage chest” eşyasına ihtiyacınız var. Bu eşyayı kendiniz “workshop station” yerinde üretebilir veya tüccarlardan evinize yerleştirmek için satın alabilirsiniz.

Yerleşim güçlendirmelerine erişim imkanı

FOXNGAME

New World’de ev sahibi olduğunuz bölgede güçlendirmelere sahip olabilirsiniz. Güçlendirmelerin ne olacağını bölgenizde söz sahibi olan faction belirler. Kendi loncanızın üstün olduğu bölgelere ev kurmak güçlendirmelerden yararlanmak açısından önemlidir. Evinizin olduğu bölgeyi ne pahasına olursa olsun korumak istiyorsunuz artık değil mi?

Bölgedeki aktif güçlendirmeleri de yerleşim yerlerindeki “territory planning” tabelasına bakarak liste halinde görebilirsiniz.

New World’de Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Özelliklerden ve avantajlardan bahsettik. Şimdi sıra güzel mi güzel evimizi nasıl alacağız ona geldi. New World’de ev almak için ne yapmalısınız gelin beraber bakalım.

Ev satın almak için gerekenler

FOXNGAME

New World’de ev satın almak istiyorsanız için öncelikle karakterinizin 15 level olması gerekmektedir. Aynı zamanda “territory standing” seviyenizin 10 veya üstünde olması gerekir. Son olarak tabi ki de evinizi satın almaya yetecek kadar altın!

Bütün gereklilikleri tamamladığınızda bir yerleşim bölgesine giderek hangi evlerin satın alınmaya uygun olduğuna bakın. Evler kendi aralarında fiyat ve seviye olarak değişiklik gösterirler.

Seviye

Fiyatlar

İndirimli

Fast Travel Bekleme Süresi

Depolama Limiti

Standing Level

1

5.000 Altın

2.500 Altın

4 Saat

1

15

2

10.000

5.000

3 Saat

2

15

3

15.000

7.500

2.5 Saat

3

20

4

20.000

10.000

2 Saat

4

30

Eğer ilk kez New World’de ev alıyorsanız 50% indirimden yararlanabilirsiniz. Ev almadan önce property tax (mülkiyet vergisi) olduğunu da unutmayın.

New World Ev Rehberi | Property Tax

FOXNGAME

Evinizi alıp yerleştikten sonra haftalık olarak property tax yani konut vergisi ödemeye başlarsınız. Evinizdeyken “N” tuşuna bastığınızda ödeme yapmanız için gerekli ekran önünüze gelecektir. Vereceğiniz vergi aldığınız evin seviyesine, bölgedeki “standing” durumunuza ve klanınızın bölgede hakimiyet halinde olup olmadığına göre değişiklik gösterir.

Verginizi ödeyemezseniz evden atılmazsınız. Ama verginizi ödeyene kadar evinizin yukarıda sayılı fast travel veya depolama gibi özelliklerinden mahrum kalırsınız.

Mülkiyet Vergisini Nasıl Azaltırsınız?

FOXNGAME

Vergi miktarınızı “Territory Standing” bonusu ekranından “property tax” kutusunu seçerek azaltabilirsiniz. Bölgede üstün olan faction’ın bir üyesiyseniz de vergi miktarınız düşecektir. İlk defa ev alıyorsanız da ilk seferiniz yine 50% indirimli olacaktır.

Daha Fazla Eve Sahip Olmak

FOXNGAME

Bir ev size yetmedi mi? Yetmeyebilir tabi ki. Aeternum’da daha fazla eve sahip olabilirsiniz.  Karakteriniz level atladıkça aldığınız ödüller doğrultusunda başka evler alabilir hale gelirsiniz. Şimdiden söyleyelim sahip olabileceğiniz maksimum ev sayısı 3’tür.

Seviye 15

İlk Ev

Seviye 35

İkinci Ev

Seviye 55

Üçüncü Ev

Unutmayın, her ev için ayrı vergi ödemek zorundasınız. Bu yüzden vergilerinizi karşılayabilecek kadar paranız olup olmadığına dikkat edin.

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

► New World Gemstone Rehberi: Nerede Bulunur? Nasıl Kullanılır?

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

New World Furnishing Skills: Mobilya Satın Alma

Evinize mobilya yerleştirmenin iki adet yolu var. New World furnishing skills, eviniz için çok çeşitli mobilya, depolama öğeleri ve kullanılacak eşya yapma yeteneği verir. Temelde Crafting skills'e dayanır. Bu eşyaları oluşturmak için kullanacağınız kaynaklar çoğunlukla gathering and refining becerilerinizden gelecek.

Furnishing (Döşeme), yerleşim yerinizdeki herhangi bir Workshop (Atölyede) yapılabilir. Bu Atölyelerin her birinin kendi seviyesi vardır.

Workshop Station Kullanın

FOXNGAME

Yeteri kadar “furnishing” yeteneğiniz varsa evinizin eşyalarını kendi ellerinizle üretebilirsiniz. Daha yüksek seviyelere çıktığınızda yeni eşyalar da üretebilir hale geleceksiniz. Her öğenin ayrıca oyuncu için bir Donanım seviyesi ön koşulu vardır. Bir eşyayı üretebilmek için Teçhizat seviyesi gereksiniminde olmanız gerekir.

Furnishing skills yükseltmek o kadar da zor bir süreç değil. Mobilya öğeleri ürettikçe seviye atlar. Ancak New World'de hızlı level atlamak istiyorsanız üretilecek mükemmel eşyaları bulmanız gerekir.

Trading Post’lardan Satın Alın

FOXNGAME

Eğer kendiniz üretmekle uğraşmak istemiyorsanız veya yeteri kadar “furnishing” kasmadıysanız mobilyalarınızı trading post (ticaret noktaları)’ndan da alabilirsiniz. Bunlara “Trophy” eşyaları da dahildir.

New World Ev Rehberi: Evinizden Nasıl Ayrılırsınız?

FOXNGAME

New World’de evinizden ayrılmak ve yeni bir eve geçmek istiyorsanız evinizi terk etme bir nevi kiradan çıkma seçeneğiniz mevcut. Vergi öderken olduğu gibi evinizdeyken “N” tuşuna basarak görseldeki “Abandon This House” butonu yardımı ile evinizden çıkışınızı yapabilirsiniz. Eviniz için aldığınız bütün mobilyalar kasabada bir depoya gider. Yani eşyalarınıza verdiğiniz paranın iadesini alamazsınız.

New World’de ev sahibi olmak ve müthiş avantajları ile ilgili her şeyi anlattık. Bizce artık bir ev sahibi olmanın ve faydalarından yararlanmanın tam zamanı. Daha fazla New World Rehberi için takipte kalın!


► Linke tıklayarak indirimli New World satın alabilirsiniz: https://www.foxngame.com/new-world

×

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde toplam
{{ getTotalItemCount() }}
ürün bulunuyor
{{ item.productName }}
{{ item.productName }}
{{ item.categoryName }}
Adet -
{{ item.price * item.quantity | number:2 }}{{ currencyCode }}
SEPET TOPLAMI
{{ getTotalPrice() | currency: currencySymbol }}
SEPETE GİT
FOXNGAME
Ooppss!
Görünen o ki sepetine ürün eklemeyi unuttun.
ALIŞVERİŞE BAŞLA
>{{miniShoppingCart.totalItem}}