New World Azoth Staff (Asa) Nasıl Elde Edilir?

New World Azoth Staff (Asa) Nasıl Elde Edilir?
New World’ün değerli para birimi Azoth ile ilgili oyuncuların kafalarındaki soru işaretlerini bu yazımızda gideriyor ve Azoth Staff’ın gizemini aydınlatıyoruz.

New World’de ticaret yaparken, fast travel yaparken ve eşya üretirken Azoth adındaki para birimini kullanıyorsunuz ancak New World’e yeni başladıysanız Azoth nedir? Ne işe yarar? ve Nasıl Farmlanır? Gibi soruların cevabını bilmiyor olabilirsiniz. New World kocaman haritası ve dopdolu aktiviteleriyle devasa bir oyun. Sadece altın para birimi olarak yetmemiş olacak ki oyunda bazı işlerimizi sadece Azoth ile görebiliyoruz. Kendisini kullanarak fast travel özelliğini de kullanabiliyoruz. Eşya yaparken gelecek olan oranların etkisini arttıyoruz. Hatta bu eşyalara özel nitelikler bile kazandırabiliyoruz. Biz de New World’de bu kadar önemli olan Azoth’u oyunculara açıklamak istedik. Hazırsanız oyunda farklı işlevleri olan gizemli mineral Azoth’u ve kullanım alanlarını yakından tanıyalım.

Azoth Nedir? & Ne İşe Yarar?

FOXNGAME

New World’ün para birimlerinden biri olan Azoth, elde etmenin farklı yolları olan parlayan mavi bir cisimdir. Oyunda fast travel özelliğini kullanabilmeniz ve gidebileceğiniz uzaklık açısından büyük bir önem taşır. Aynı zamanda crafting ve forging işlemleri sırasında biraz kullanıldığında nadir eşyalar üretebilmenizi sağlar. Bu da silahınızda ekstra perk slotları açabilmeniz veya silahınıza yeni özellikler sağlayabilmeniz anlamına gelir. Trading Post bölgelerinde iyi bir fiyata da satılabilir. 

Sonuç olarak New World’de karakterinizi geliştirmek ve güçlenmek için bolca miktarda Azoth’a ihtiyacınız var.

Azoth’u Nasıl Elde Edebilirsiniz?

New World’de Azoth elde etmenin en kolay yolu ana hikâye görevlerini tamamlamaktır. Daha fazla ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız -ki kesinlikle olacaktır- Azoth, 20. Seviye ve üstü canavarlardan ganimet olarak düşebilir. Bazı oyuncular mavi parlayan oyuncuların daha fazla düşürdüğüne inansa da aslında böyle bir şey olmadığını, herkesin canavarlardan Azoth düşürme oranının aynı olduğunu söyleyelim.

FOXNGAME

Üçüncü yöntemin ise biraz zorlayıcı ve uğraştırıcı olduğunu belirtelim. Bizce uğraştığınıza değecek. Bazı canavarlar üzerinde “Azoth Extraction” özelliği olan aletler düşürebilirler. Bu aletleri kullanmak yaptığınız bazı işler sırasında 30% Azoth elde etme şansı verir. Örneğin; odun kırmak, madencilik yapmak ve hayvan derisi yüzmek. Tabi eğer aletinizde bahsi geçen “perk” var ise.

Bu eşyaları düşürmesi zorlayıcı olabilir. Yüksek seviyeli canavarların ganimetleri size üzerinde “perk” olan aletler verebilir. Fakat bu her zaman “Azoth Extraction Perk” olmayabilir.

──────────────────────────────────

► New World: En İyi PvP Build’leri

──────────────────────────────────

New World Azoth Staff’ı Nasıl Edinebilirsiniz?

Azoth Staff (Azoth Asası) isminde Azoth geçmesine rağmen bambaşka bir konu. Merak etmeyin ismi Azoth diye uğraşıp kastığınız değerli Azoth’larınızı harcamak zorunda değilsiniz. Tam tersine size daha fazla Azoth bile kazandırabilir!

Azoth Staff elde etmek için yapmanız gerekenler: Yonas’ı bulun

FOXNGAME

New World’de Azoth Staff (Asa) elde etmek istiyorsanız "The Old Man Who Cried Corruption" görevini almalısınız. Öncelikle Windward’ın batısındaki Fisherman’s Bend bölgesine gidin ve Yonas the Hermit ile konuşun. O size asanın dağılmış parçalarını verecek.

The Shattered Obelisk

FOXNGAME

Ardından, Yonas size asaya güç sağlamanız için gitmeniz yer hakkında bazı bilgiler sunacak. Verdiği konum ise; Everfall bölgesinin altındaki Valle Tempus’ta bulunan The Shattered Obelisk. Gideceğiniz yere ulaşmak için ister yürüyün ister bölgenin kuzeyindeki bir hana fast travel kullanın. Mekâna vardığınızı ışık saçan ve etrafında taşlar uçan bir heykel gördüğünüzde anlayacaksınız.

Azoth Staff (Asa) yapımı

Son olarak eski tabutların bulunduğu arka odaya girin. Yerden mavi ateşlerin yükseldiği alana vardığınızda zaten "Create The Azoth Staff" ibaresi karşınıza çıkacak. Tuşa bastığınızda asayı tamamlamış ve görevinizi bitirmiş olacaksınız. Ödülünüzü almak için Yonas’ı iskelede tekrardan ziyaret etmeyi unutmayın.

Yonas’a geri döndüğünüzde sizi geri döndüğünüz için tebrik edecek ve ödülünüz olan 23. Seviye silah kutusunu, 3.540 XP’yi, 79.50 altını ve 120 Azoth’u size verecek. Oyuncuların asayı tam potansiyelinde kullanması için beş aşama daha olsa da artık Corruption ile hiç olmadıkları kadar iyi savaşacaklarından eminiz.

New World’ün değerli para birimi Azoth’un kullanım alanlarından, nasıl edinebileceğinizden ve gizemli Azoth Staff’ı nasıl alacağınızdan bahsettik. New World ile ilgili daha fazla rehber ve ipuçları için takipte kalın!


► Güvenilir ve indirimli New World satın almak için Foxngame: https://www.foxngame.com/new-world

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.