New World Expedition Rehberi: "Amrine Excavation"

New World Expedition Rehberi: "Amrine Excavation"
New World Expedition’larından biri olan Amrine Excavation görevleri, hazırlanma süreci, boss fight’ları ile karşınızdayız.

New World içerisinde birbirinden farklı 6 adet expedition/dungeon bulunuyor ve bu dungeon’lardan ilki ise Amrine Excavation. Bu zindana 25 level olduğunuzda veya daha üst bir seviyede iseniz, Windsward bölgesinden giriş yapabilirsiniz. Girerken ise partinizde en az bir oyuncuda expedition ile uyumlu bir “tuning orb” bulunmalıdır. Bu eşyayı dilerseniz satın alabilir veya “stonecutting table” kullanarak kendiniz üretebilirsiniz. Eğer ana hikâyede yeteri kadar ilerlediyseniz ve dungeon’ın gereksinimlerini karşılıyorsanız bu iş tamam diye düşünebilirsiniz. Maalesef kötü bir haberimiz var. Expedition görevleri karşınıza zorlu testler düşmanlar ve boss’lar çıkaracak. Bu yazıda detaylı bir şekilde Amrine Excavation expedition görevine nasıl hazırlanmanız gerektiğini ve her bir kısmını nasıl geçeceğinizi anlatacağız. Hazırsanız başlayalım!

New World Amrine Excavation Hazırlıkları ve İpuçları

FOXNGAME

Takım Kompozisyonu

 • Takımınızda en az bir tane sağlam Tank oyuncusu bulunmalı. Bu sayede düşmanların toplu bir şekilde sizi ezip geçmelerini engelleyebilirsiniz. Sadece sürüyle gelen düşmanlarda değil aynı zamanda boss savaşlarında da büyük hasarları üstüne alabilir ve kırılgan takım üyelerini koruyabilirsiniz.
 • En az bir oyuncuda ise düşmanların dikkatini çekecek bir yetenek olması önemli. Tankınız ne kadar dayanıklı olursa olsun bazı spesifik durumlarda düşman sürüsünü hasar altında kalan tankınızdan uzaklaştırmak isteyeceksiniz. Kimse ölsün istemeyiz.
 • En az bir oyuncunun ise Life Staff silahını kullanmasını öneriyoruz. Tabi ki de takım arkadaşlarınıza iyileştirme sağlamak için. Eğer takımınızda Life Staff kullanan biri yoksa self-healing mekaniği olan silahlar, yetenekler veya consumables (can iksiri ve yemek gibi) alternatifleri de iş görecektir.

Yanınızda Getirmeniz Gereken Eşyalar

 • Rehbere girerken de bahsettiğimiz gibi bu zindana girerken “1x Amrine Tuning Orb” getirmelisiniz. Bütün takımın bu eşyaya sahip olmasına gerek yok. Sadece bir oyuncu bile sahipse maceraya başlayabilirsiniz. Unutmayın bu eşya expedition’a girerken kullanılır ve yok olur. Eşyayı ise expedition’ın görevlerinden tekrar elde edebilirsiniz veya “stonucutting table” kullanarak üretebilirsiniz.
 • İkinci eşya ise Azoth Staff. Bu eşyayı ise “Forge Your Azoth Staff” görevini yaparak elde edebilirsiniz. Ana hikâyede ilerlerken yapacağınız için bu expedition’a geldiğinizde elinizde olmuş olacak. “Forge Your Azoth Staff” görevinin nasıl yapıldığına buradan bakabilirsiniz: https://www.foxngame.com/new-world-azoth-staff-asa-nasil-elde-edilir

Düşman Tipleri

New World Amrine Excavation expedition’una girdiğinizde aşağıdaki zombi benzeri yaratıklar ile savaşacaksınız. Bazı yaratıklar büyük tehdit oluşturabilir.

 • Star Excavation Punisher – Expedition boyunca en çok karşılaşacağınız düşman tipidir. Agresiflerdir, rastgele oyunculara saldırırlar ve hızlı saldırılar yaparlar. Gruplaştıklarında dikkatlerini dağıtmak için “taunt” kullanın. Kolay ölseler de bir araya geldiklerinde oyuncuların işini hızlıca bitirebilirler.
 • Star Excavation Retcher – Punisher'lar ile beraber hareket ederler. Menzillidirler. Oyunculara belirli bir mesafeden zehirli asit saldırıları yaparlar. Canları azaldıklarında kaçmak için ileri atılırlar (dash) ve oyuncularla aralarına mesafe koyarlar. Kaçarken başka düşmanların arkasına da kaçabilirler.
 • Star Excavation Plaguegeist (Altın) & Star Excavation Faminegeist (Mavi) - İnanılmaz agresif olan iki hayalet. Altın renkli olanın canı daha fazladır. Çok hızlı oldukları için dikkat edilmelidir.
 • Star Excavation Withered Nest - Yaşayan sabit bir yaratıktır. Zaman içerisinde devamlı olarak Punisher doğmasını sağlarlar. Gördüğünüzde bu yaratığa yönelin. Sürekli doğan yaratıklar etrafınızı sarabilir.
 • Star Excavation Scavenger – Bu zombiler Punisher’ların daha yavaş olan versiyonudur. Farkı ise grup halinde değil, diğer düşmanların arasında birer tane veya yalnız başlarına bulunmalarıdır.
 • Star Excavation Abomination – Bu yaratıklar diğerlerine göre daha büyüklerdir. Yerden bitme yarasalara benzeyen bu yaratıklar yüksek hasar veren pençe saldırıları yaparlar. Bazen ise havaya zıplayarak bir sonar saldırısı yaparlar ve oyuncuların sarsılmasına yol açarlar.
 • Star Excavation Ravager – Bu düşmanlar ise brüt yapılıdırlar. Oyuncuları ağır saldırılarla yere yığarlar ve oyuncuların üzerine doğru koşarlar (charge). Yüksek dayanıklılıkları yüzünden öldürmesi güç yaratıklardır. Hareket kısıtlamalası uygulayabilir, ağır saldırılar ile stamina’sını bitirebilirsiniz. Böylece zayıflar ve hasar almaya başlarlar. Zehirli saldırısına da dikkat etmenizi öneriyoruz.

Görevler

 • Destiny Unearthed: Soulwarden olmak için Heartgem’e ihtiyacınız var. Amrine Excavation’ın derinliklerinde bulabilirsiniz. (Yonas’ın görevlerinden biridir. Ana hikâye görevi olduğu için siz zindanı tamamlarken aktif olacaktır.)
 • Foreman's Ledger (Expedition): Amrine Excavation sırasında Foreman’s Ledger eşyasını bulacaksınız. William Heron’a götürün. (Everfall’da bulabilirsiniz.)
 • Seeing Clearly (Expedition): Antiquarian's Eyepiece eşyasını Amrine Excavation sırasında Simon Grey’den edinin ve Windsward’daki Antiquarian Pajitnova’ya götürün.
 • Bones for Barkimedes (Expedition): Simon Grey’in köpeği sahibinin dönmesini bekliyor ve karnı bir hayli aç. O yüzden kemirebileceği Ravager kemiklerinden ona verebilirsiniz. Görevi ise Amrine Excavation’ın girişinden edinebilirsiniz. Not: Bu görevin iki versiyonu var. İkinci versiyonu ise eviniz için bir aksesuar görevidir. İlk versiyonu tamamlayarak ikincisini açabilir ve ev eşyası olan Barkimede’s Puppy’yi edinebilirsiniz. Birinci versiyon ise tekrarlanabilen bir görevdir ve ödül olarak Level 25 Armor Case verir.

Amrine Excavation Location

FOXNGAME

New World’de Amrine Excavation’a görevleri ve indikatörleri takip ederek ulaşmanız gayet basit. Ama ne olur ne olmaz diye yukarıda haritadaki konumunu da veriyoruz. Girerken kapıdaki köpek (Barkimedes) ile konuşup görevinizi almayı unutmayın.

Amrine Excavation haritası

FOXNGAME

İçeride ise 6 tane bölge bulunuyor;

 • Excavation
 • Grand Traverse
 • Broken Vestibule
 • Excavated Caverns
 • Star Shrine
 • Bölüm Sonu Canavarı Alanı (Obelisk Cavern)

New World: Amrine Excavation Görev Tam Çözüm: Aşama 1


İlk Görev: Azoth Mührünü kaldırmak için Azoth Staff’ı kullanın.

Amrine Excavation’a bir maden kuyusuna giriş yapıyorsunuz. Karşınıza ilk düşmanlar olan Plaguegeist ve Scavenger çıkana kadar düz bir çizgide ilerleyin. Bu düşmanlar ile baş etmek pek zor değil, işlerini bitirin ve devam edin. Tahta yoldan aşağıya inin ve sağa döndüğünüzde karşınıza iki adet düşman daha çıkacak. Yolun çatallanmaya başladığını göreceksiniz iki yola da girin. Çünkü iki yol da aynı yere çıkıyor. Yol üzerindeki zombilere dikkat etmekte fayda var.

İki heykelin yuvarlak objeler tuttuğu odaya geldiğinizde tekrardan ana kata gitmeniz gerekiyor. Kenardan atlayarak tahta yola tekrardan varabilirsiniz. Vardığınız yerde birkaç zombi ve Abomination olacak. Bu noktadan sonra düşmanların sayısı da artacaktır. Abomination’ın olduğu köşede sürekli düşman spawnlayan bir Withered Nest bulunuyor. Yok edin. Elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz çünkü grubunuzun gereğinden fazla hasar almasını istemezsiniz. İpucu: Diğer takım arkadaşlarınız düşmanlarla savaşırken ağır silah taşıyan biri düşman yuvasını kolayca yok edebilir.

Heykellerin olduğu odaya geri dönün ve üstünüze dalgalar halinde gelecek olan düşmanlara hazırlıklı olun. Odanın arkasında bir tane kapı var. Hedefiniz orası. Kapı için verilen savaşta yukarıda bahsedilen neredeyse bütün yaratıklardan olacak. Bir adet yalnız Abomination da buna dahil. İster öldürmeye uğraşın ister bırakın. Düşmanların dikkatini dağıtın ve en çok hasar veren düşmanları öldürmeye odaklanın. Savaş bittiğinde ise hedefiniz olan kapıyı Azoth Staff ile açabilirsiniz.

Yeni Görev: Find Simon Grey’s investigation on Ancient’s Technology

Kapıdan geçtiğinizde ilerleyin ve sola dönün. Karşınıza bir adet Plaguegeist çıkacak. Öldürün. Basamaklardan aşağıya indiğinizde ise karşınıza Ravager brute çıkacak. Aynı şekilde mağlup edin. Önce etrafındaki 2 adet düşmanı kendinize çekin. İşlerini bitirdikten sonra Ravager’ı kolayca alt edebilirsiniz. Charge saldırılarına dikkat edin ve ona göre saldırın. İyileştirme gücünüzü hazırda tutun. Takımınızdan birisi Ravager’in kombolarına yakalanabilir. Bölgede bulunan ışıklı cihazı aklınızda tutun. Şimdilik kilitli olsa da buraya tekrardan döneceksiniz. Merdivenlerden yukarı çıkın ve odun platformun üstünde bulunan “Breakthrough” notlarını inceleyin. İnceledikten sonra yeni bir görev açılmış olacak.

Yeni Görev: Use the Azoth Staff to translate the Azoth Scripts in the Excavated Caverns. Hidden within the Azoth Scripts is a clue to unlocking the Bridge Mechana.

Rampadan aşağıya inin ve tahta yapının etrafındaki koridora girin. Koridorun sonunda bir Ravager daha var. Ek olarak Faminegeist ve Retcher düşmanları da var. İlk önce Ravager’ı kendinize çekip işini bitirebilirsiniz. Bu sayede diğer yaratıkların dikkatini çekmemiş olursunuz ve işiniz kolaylaşır. Burada bir tane ışıklı cihaz daha var. Şu anlık yanından geçip gidiyoruz. Sonraki bölgede yine bir hayalet ile Punisher karşınıza çıkacak. Üstesinden geldikten sonra kaynaklarınız için Soulspire kazabilirsiniz. İlerleyin ve üzerinde rünler kazınmış bir monolit bulacaksınız. Bu aradığımız Azoth yazıtı. Ancak önce karşınıza çıkan düşmanları halletmeniz lazım. Düşmanlar gittikten sonra yazıtı tercüme edip yeni görevinizi açmış olacaksınız.

Yeni Görev: Find the Broken Vestibule. The Azoth Script indicates a power source is located in the chamber.

Önünüzdeki patikadan devam edin ve bir sonraki odaya varın. Odada düşmanlar sizi karşılayacak. İster teker teker ister hepsiyle birden savaşın. Ama ne olursa olsun önce odadaki Nest (Yuva) yok edilmeli. İlerleyin ve ışıklı sütunların olduğu büyük bir odaya varın.

Yeni Görev: Activate the Vestibule seal to restore the Bridge Mechana.

Bu odada her yerden akın akın düşmanlar gelecek. Bütün düşmanları öldürüp yaratık yuvalarını temizledikten sonra odanın dış kenarından ilerleyin. Ortada bir kapı göreceksiniz. Ortadaki mekanizmayı çalıştırmadıysanız bu kapı kapalı kalır. Kapıdan geçtiğinizde ise büyük ışıklı odaya geri çıkan bir yol ve Checkpoint Shrine karşınıza çıkacak. Bu ışıklı oda çok fazla düşman barındırmıyor.

Yeni Görev: Activate the Bridge Mechana.

Işıklı platformun ilerisinde kırık bir köprü göreceksiniz. Üzerine çıkıldığında platformun aktif hale geldiğini ve ışıkların yandığını fark edeceksiniz. Grubunuzdan 2 kişiyi önceden bulduğunuz platformlara yollayın ve hepsini aktive edin. Hepsi aktive olduğunda büyülü bir köprü geçmeniz için oluşacak. Köprüyü hızla geçmeye özen gösterin. Karşınızda düşmanlar olacak.

Yeni Görev: Defeat the Abomination and find the Hallowed Candle.

İşiniz bittiğinde köprüye geri dönün ve karşınıza çıkan yaratıklarla savaşın. Savaş bittiğinde arkadaki kapı açılmış olacak. Bu kapı Shrine Area’ya gidiyor. Kapıdan geçmeden önce bölgeyi biraz araştırın ve Foreman Nakashima’s Toolbox eşyasını, Hallowed Candle ve Foreman’s Ledger eşyalarını bulun. Foreman's Ledger (Expedition) görevini tamamlamak için Ledger’a ihtiyacınız olacak.

Yeni Görev: Place the Hallowed Candle on the Spectral Shrine.

Sonraki odada bir sürü düşman sizleri karşılayacak. Teker teker kendinize çekebilir daha kolay üstesinden gelebilirsiniz. Düşmanlar bittiğinde merdivenlerden yukarı çıkın ve zombileri alt edin. Orada Elite Supply Chest bulacaksınız. İçerisinde kaynaklar ve loot var. Ana hole geri dönün ve ilk boss savaşına hazır olun.

♦ New World Amrine Excavation Boss Savaşı: Foreman Nakashima

FOXNGAME

Bu boss yarı hayalet formundadır. Görünüş olarak Plaguegeists ve Faminegeists yaratıklarına benzer. Foreman boss’u hızlı pençe darbeleri kullanır ve oyuncuları büyüden bir alana hapsederek üzerlerine dalgalar gönderir.

Yetenekleri:

Spectral Walls – Nakashima ruhlardan oluşan bir duvar örer. Duvar hızlı bir şekilde genişler ve çarptığı her şeye hasar verir. Oyuncuların güvende olması için her saldırıdan sonra kısa bir süre bulunuyor.

Magical Trap – Nakashima oyuncuların etrafına büyüler yollar ve yavaşlatır. Büyünün dönen kenarlarına dokunmak ise oyuncuları sersemletir.

Spectral Scream – Nakashima yukarıya doğru bakar ve bir saldırıya yoğunlaşır. Saldırdığında ise art arda dalgalar göndererek hasar verir.

Gelen dalgaların menzilinden çıkın veya kaçının. Magical Trap yeteneğinin kenarlarına değmemeye çalışın. İyileştirme gücünüzü bol bol kullanın. Kanama etkisi yapan silahlarınızı kullanın. Öldürdüğünüzde ise bir sandığa artı olarak şu ödülleri kazanırsınız:

 • +84.00 Altın
 •  +2100 XP
 • +210 Weapon Mastery (Silah Ustalığı)

New World: Amrine Excavation Görev Tam Çözüm: Aşama 2


Kalan Son Görev: Find what remains of Simon Grey.

Nakashima’yı alt ettikten sonra tapınağın sağ tarafına doğru ilerleyin. Orada bir kapı var içeride tehlikeli düşmanlar sizi bekliyor. Önce Withered Nest’leri yok edin ve kalan düşmanlarla savaşın. Yuvanın karşısındaki koridora girin ve düşmanları yok edin. Büyük kapıyı açın.

Artık oyunun son boss’una geldiniz. İçeride Simon Grey dışında küçük canavarlar da bulunuyor. Dikkatlice düşmanları kendinize çekin ve boss’un etrafını boşaltın. Bunu yaparken dikkatli olun Simon’ı üzerinize çekmek istemezsiniz.

♦ New World Amrine Excavation Boss Savaşı: Simon Grey

FOXNGAME

Simon Grey, Ravager düşmanlarına benzer ama daha büyüktür. Yetenekleri ile oyuncuları sersemletebilir. Aynı zamanda savaş sırasında sürekli küçük yaratıkları çıkartır ve onları güçlendirir.

Yetenekleri:

Charge – Standart ravager saldırısına benzer bir saldırıdır. Simon bir oyuncuya doğru atılır ve yoluna çıkan her şeye hasar verir. Saldırının son saniyesinde kaçınmak (Dodge) daha az hasar almanızı veya hiç hasar almamanızı sağlar.

Bash – Simon kükremeye başlar ve iki elini birden yere vurur. Kaçamazsanız sersemletilirsiniz ve büyük oranda hasar alırsınız.

Summon Workers - Savaşta kendisine yardım etmesi için “Star Excavation Workers” yaratıklarından çıkartır. Çıkan yaratıkların saldırıları hızlıdır ve Simon’un püskürttüğü zehirden içerek güçlendirme kazanırlar.

Corrupted Sludge – Simon bir oyuncunun üstüne zehir püskürterek zaman içinde hasar veren bir etki oluşturur. Aynı zamanda bu saldırı yerde küçük bir gölet halinde durarak üzerinden geçen oyunculara aynı etkiyi uygular.

Empower – Simon'ın bu gücü 2 aşamadan oluşur. Simon güçlendirdiği “Star Excavation Workers” yaratıklarını tüketerek kendisine birkaç saniyeliğine saldırı gücü kazandırır.

Bu savaşta çoklu hedefleri birbirinden ayırmanız gerekiyor. Doğan yaratıkları olabildiğince hızlı öldürmelisiniz. Ardından Simon’ın kendisine odaklanabilirsiniz. Takımınızdaki iyileştirmeci ise mesafesini çok iyi ayarlamalı ve araya kaynamamalıdır. Tank’ınız ise burada devreye girerek alması gereken hasarı almalı ve takıma boşluk kazandırmalıdır. İyileştirmeci takım arkadaşınız üzerinizdeki zehir etkisini kaldırabilir. Simon Grey yenildikten sonra expedition’ı tamamlamış olacaksınız. Ödülünüz olan Antiquarian's Eyepiece eşyasını Seeing Clearly (Expedition) görevini tamamlamak için almayı da unutmayın. Odanın içini keşfedin ve Destiny Unearthed görevini tamamlamak için gereken Heartgem eşyasını bulun. İşiniz bittikten sonra New World’ün ilk expedition’ı olan Amrine Excavation’ı tamamlamış olacaksınız.

 • +84.00 Coin
 • +2100 XP
 • +210 Weapon Mastery

Ödülleri de size verilmiş olacak.

Görev Kontrol Listesi:

 • Collect Foreman's Ledger from Foreman Nakashima's Toolbox in the small hallway leading up to the Nakashima Boss Room.
 • Collect Antiquarian's Eyepiece from Simon's corpse.
 • Collect Heartgem from the back of the Simon Grey boss room.

Üç adet eşyayı ilerledikçe görevleri tamamlamak için toplamanız gerekiyor. Kapıdaki köpeğe dungeon boyunca bulduğunuz kemik götürmeyi de unutmayın.

Ödüller:

Bu ödülleri expedition boyunca savaştığınız düşmanlardan elde edebilirsiniz:

 • Simon Grey's Toothpick
 • Flare Spark
 • Darkness Defined
 • Simon's Hacksilver Ring
 • Nakashima's Keepsake
 • The Space Between
 • Cavern Lurker's Defense

New World’ün ilk dungeon’ı “Amrine Excavation” rehberinin sonuna geldik. Artık takımınızla güzelce hazırlık yapabilir ve maceraya koyulabilirsiniz. Bir başka New World Rehberinde görüşmek üzere!


► Güvenilir ve indirimli New World satın almanın tek adresi Foxngame: https://www.foxngame.com/new-world

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.