MK14 vs Groza: PUBG Mobile'da Hangi Silah Daha İyi?

MK14 vs Groza: PUBG Mobile'da Hangi Silah Daha İyi?
İki silahın karşılaştırması ve kullanıcıya özel avantajlarını inceledik, detaylar makalede.
Groza veya MK14 söz konusu olduğunda, maçlar sırasında kullanılacak en iyi tedarik silahları konusunda PUBG Mobile hayranları her zaman bir ikilem içinde olmuştur. Bir oyun sırasında, bir oyuncunun kazanma olasılığını etkilediğinden, her mermi ve her vuruş noktası ve verilen hasar önemlidir. Düşen silahlar, oyun içindeki oyuncular için bir kazan-kazan durumu oluşturmak ve galibiyet alma olasılıklarını artırmak için çok önemlidir! Bu yazıda, Groza veya MK14'ün yoğun bir mermi alışverişi sırasında bir oyuncuya üstünlük sağlayıp sağlamayacağını tartışıyoruz.

MK14 VS Groza: Hangisi Daha İyi?

MK14

Popüler olarak MK14 olarak bilinen Mark 14, PUBG Mobile'daki en güçlü, uygulanabilir ve çok yönlü silahlardan biridir. 7.62 mm mermi tüketen ve bir şarjörde on mermi bulunan DMR sınıfı bir silahdır. Kendine özgüdür ve inanılmaz hasar oranı, ateşleme hızı, otomatik ve tekli modlar arasında geçişteki çok yönlülüğü nedeniyle DMR sınıfındaki diğer tüm silahlara hakimdir. 60'lık çılgın vuruş hasarı, 853'lük ilk mermi hızı ve otomatik modu ile MK14, yakın ve orta menzilli savaşlarda mutlak bir canavardır. Bir DMR sevdalısı olan oyuncular, PUBG Mobile'da uzun mesafeli keskin nişancılık için de kullanabilirler. Genel olarak, MK14, rakibi cezalandırma söz konusu olduğunda tüm aralıklarda etkili olan sağlıklı tercihtir.

Groza

Aynı zamanda PUBG Mobile'da bir saldırı silahı olan Groza, önemli bir saldırı tüfeğidir ve muhtemelen bu kategorideki en iyisidir. Genişletilmiş bir  şarjör eki olmadan 30 mermi 7.62 mm mermi haznesine sahiptir. Hasar oranı 45, menzili ve kararlılığı sırasıyla 60 ve 63. Bu silah, 67'lik şaşırtıcı atış hızıyla en iyi AR'lerden biridir. Diğer tüm AR'lere hükmedebilir ve orta-yakın menzilli çatışmalar için en uygun olanı, düşmanları birkaç saniye içinde yere serer.

Büyük güçlerin daha büyük bir bedeli vardır. Hem Groza hem de MK14, kendi kategorilerinde mutlak canavar oldukları için, diğer silahlara göre dezavantajları da var. Her iki silahın geri tepme kontrolü, PUBG Mobile'da bulunan diğer tüm ateşli silahlardan çok daha yüksektir.

Bununla birlikte, bir bastırıcı ve Groza'daki uzatılmış bir hızlı çekme şarjörü ve MK14'te bir keskin nişancı dengeleyici, dikey ön tutuş, uzatılmış hızlı çekim şarjör ve inceliğe sahip stok gibi uygun eklentiler ile geri tepme her iki silahta da önemli ölçüde azaltılabilir ve kontrol edilebilir. MK14, uygun eklentilerle donatıldıktan sonra yakın mesafeli savaşta ayakta veya çömelirken otomatik ateşleme modunda kendini dengede tutmakta zorlanıyor. Bu arada Groza için eklentilerle uygun şekilde donatıldıktan sonra ADS geri tepmesini kontrol etme açısından biraz daha iyi bir konumda. Bir silahı diğerine tercih etmek kesinlikle bireyin tercihidir. Yine de, daha iyi geri tepme kontrolü ve bir rakibi yok etme kabiliyetinin bozulmasıyla, Groza, MK14'e göre biraz avantajlıdır.

Hemen PUBG Mobile UC satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.