LoL: Mahvolmuş Kral Viego'nun Hikayesi ve Fragmanı

LoL: Mahvolmuş Kral Viego'nun Hikayesi ve Fragmanı
League of Legends'ın son şampiyonu Viego'nun 1000 yıldan fazla süren geçmişinin ardında yatan öykü ve derin aşkının bedeli Afet'in başlamasına neden oldu.
Riot Games her geçen gün geniş hikâye tabanı ve şampiyon seçenekleri ile League of Legends'a yenilik getiriyor. Son şampiyon Mahvolmuş Kral: Viego ile merakları üzerinde toplayan popüler oyun, mevcut oyuncu kitlesine olabildiğince en iyi şekilde yenilik ve hizmet sunabilmek için sadece şampiyonları eklemekle yetinmiyor aynı zamanda onları oyunda daha kanlı ve canlı hissedebilmemiz ve karakteri daha iyi anlayabilmemiz için karakterlerin hikâyelerini de bizlere sunuyor. Bu sayede oyun içerisinde bir şampiyonu oynadığınızda onun hakkında bildiğiniz hikâyeler ve detaylar karakteri daha iyi analiz edip oynamamıza yarıyor. Bizde bu konuda tüm müşterilerimize %15 indirimli LoL RP satın alma şansı sunarak, daha indirimli bir şekilde sahip olmalarını sağlıyoruz. Şampiyonların bulunduğu köken, düşman olduğu kökenler, dost olduğu kökenler gibi bilgiler oyun hakkında bize genel bilginin yanı sıra taktik ve strateji konusunda da önemli ölçüde fayda sağlayabiliyor.

LoL 11.2 Yaması ve Yeni Kostümler

Mahvolmuş Kral Viego'nun Hikayesi

League of Legends tarihindeki en sembolik şampiyon olarak yer alan Viego, daha çok Mahvolmuş Kral adıyla tanınmaktadır. Ana hikâyesinin tabanında Lucian, Senna ve Tresh gibi önemli şampiyonlar bulunmaktadır ve hikâyenin 1000 yıldan fazla süren bir geçmişi olduğu söylenmektedir. Camavor Kralı’nın ikinci oğlu olan Viego, Runeterra’nın doğusunda yer alan uzak bir kıtada yaşıyordu. Bağlı olduğu uygarlık fethetmeyi seven, saldırgan yöneticilerle dolu bir imparatorluktu öyle ki Viego ’da ailesi tarafından bir savaşçı olarak yetiştirilmişti. Kalista’nın babası yani abisi savaşta öldüğünde, Viego çok genç yaşta krallığa hükmetmek zorunda kaldı. Henüz tecrübesiz olduğundan bu role hiç hazır değildi, hata yapması kaçınılmazdı ve beklenen oldu. Isolde adında güzel bir kadına âşık olan Viego, krallık görevlerini ihmal etti ve hayatının aşkıyla yaşamının keyfini sürmeye odaklandı. LoL hikâye ekibi lideri Jared ‘Carnival Knights’ Rosen konuyla alakalı şu söylemlerde bulunuyor. "Viego bencil, benmerkezci, genç ve toy. Üstelik çok büyük bir güce sahip. Dolayısıyla, Isolde isimli güzel kadını görünce ona sahip olması gerektiğini düşünüyor. Halktan biri olan Isolde de teklifini kabul ediyor."

Berbat bir imparatorluğun kralı olan Viego zamanla çok sayıda düşman edindi ve tahttan indirilmesi için zehirli bir bıçakla suikaste uğradı. Fakat bıçak Camavor ’un kralına değilde Isolde ’ye saplandı ve böylelikle dünya yıkıma giden yola doğru sürüklenmeye başladı. Sevdiği kadını kurtarmak için çaresiz bir girişimde bulunan Viego, Isolde’yi Kutlu Adalar’da bulunan Can Suları’na götürdü. Ne yazık ki Isolde kalbinde sevgiyle değil; acı, korku ve öfkeyle geri döndü. Viego ‘nun göğsüne kendi kılıcını sapladı ve bir patlama toprağın kendisi dâhil orada bulunan her şeyi canavara çevirdi. Böylelikle Afet’i başlatmış oldu. Şampiyon tasarımcısı August ‘August’ Browning konuyla alakalı şu söylemlerde bulunuyor. "Viego aklını eşiyle bozmuş ama sadece motivasyonu bu, gücünün kaynağı değil. Gücü genç, aksi bir kral ve Gölge Adalar’ın ve Kara Sis’in efendisi olmasından geliyor."
 

► Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!

FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.