LoL - Sezon 11'de Kullanılacak En İyi 5 Üst Koridor Şampiyonu

LoL - Sezon 11'de Kullanılacak En İyi 5 Üst Koridor Şampiyonu
Sezon 10'un tamamlanması ile birlikte League of Legends yeni sezonu Sezon 11 başladı! Yeni sezonda yeni başlayan oyuncular için üst koridorda oynayabilecekleri en iyi beş şampiyonu sizler için derledik.
En iyi koridor uzmanlarını League of Legends'a yeni gelenlerden ayıran en önemli faktör, bir rakibi geride bırakma becerisidir. Üst koridor uzun bir koridordur ve yanınızda koridorda ilerleyebileceğiniz ikinci bir şampiyon olmadığı için, üst koridorlar genellikle tanklar veya yüksek hasar şampiyonlarıdır. Düşmanlarını ezmek için League of Legends haritasının uzun yan koridorlarını etkili bir şekilde kullanabilirler. Üst koridorun genel olarak 1v1oyun doğası, oyundaki diğer tüm rolden daha fazla şampiyon seçeneğine hazırlıklı olmak anlamına gelir. League of Legends'da genellikle üç tip üst koridor şampiyonu vardır. Genel olarak sıralamak gerekirse hiper taşıyıcılar, destek tarzı şampiyonlar ve ayrık ittirme yapabilen şampiyonlar.

Üst koridor hiper-taşıyıcıları, bir saniyede düşmanlara büyük hasar verir ve genellikle kitle kontrol alan hasarı ile birden fazla hedefe hasar verebilir. Ayrık ittirmede etkili olan şampiyonlar, birkaç eşya alıp etkili olana kadar zayıf bir koridor aşamasına sahiptir fakat sonrasında durdurulması güçtür. Son olarak, destek tarzı üst koridorlar, League of Legends'daki sağlam tanklardır. Etkili üst koridor, uzmanlık ve mantıklı şampiyon seçimleri gerektirir. Yeni League of Legends oyuncularına yardımcı olmak için bu listede, 11. sezondaki en iyi üst koridor şampiyonlarından bazılarını sizler için derledik.

LoL 11. Sezonda En İyi Beş Üst Koridor Şampiyonu
 
  1. Camille
  2. Malphite
  3. Pantheon
  4. Aatrox
  5. Darius

Yukarıda belirtilen yazılar ve şampiyonlar tamamen kişisel bilgi ve tecrübelerden yola çıkarak belirlenmiştir. Yer alan bilgiler göreceli olduğundan dolayı bize göre iyi ve doğru olan bilgiler, bazı oyunculara göre hatalı veya farklı bir stratejiden dolayı gerekli olmayabilir. Belirtilen tüm bilgiler yeni başlayan oyunculara göre belirtilmiştir.

Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.