FOXNGAME
Canlı Destek

LoL 2023 Worlds Turnuvasına Katılmaya Hak Kazanan Tüm Takımlar

LoL 2023 Worlds Turnuvasına Katılmaya Hak Kazanan Tüm Takımlar
Yılın en büyük ve en prestijli turnuvalarından biri olan League of Legends Worlds 2023 iki aydan kısa bir süre içinde gerçekleşecek.

LoL Dünya Şampiyonası yakında geliyor, ancak normalden biraz daha geç. Bu yıl hala heyecanla beklememiz gereken birçok League of Legends etkinliği var; Asya Oyunları yaklaşıyor ve ardından Worlds 2023 başlayacak.

Dünya genelindeki tüm bölgeler turnuvada mücadele etmek için yerlerini kazanmaya çalışıyorlar. Şimdiye kadar Worlds 2023’te yerlerini garantileyen birkaç takım var, geriye kalanlar ise hala mücadele ediyor.

─────────────────────────────────────────────────────────

► LoL 2024 Sezon Öncesi Değişikliklerinden Bazıları Yayınlandı

─────────────────────────────────────────────────────────

2023 Dünya Şampiyonasına Katılmaya Hak Kazanan Takımlar

Yılın en büyük ve en prestijli turnuvalarından biri olan League of Legends Dünya Şampiyonası iki aydan kısa bir süre içinde gerçekleşecek. 10 Ekim'den itibaren Güney Kore, 2023 Worlds turnuvasına ev sahipliği yapacak ve en iyi yirmi iki LoL takımı, çok arzu edilen Dünya Şampiyonu unvanı için yarışacak.

Ön eleme aşamasından başlayarak, en düşük sıralamaya sahip sekiz takım, İsviçre Aşaması'nın son iki sırasını belirlemek için çift eleme grubunda yarışacak. Dört büyük bölgeden on dört takıma katılacaklar: LCK, LPL, LEC ve LCS.

İşte 2023 Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanan tüm takımlar.

 1. JD Gaming (LPL #1 Sıra)
 2. Bilibili Gaming (LPL #2 Sıra)
 3. LNG Esports (LPL #3 Sıra)
 4. Weibo Gaming (LPL #4 Sıra)
 5. Gen.G Esports (LCK #1 Sıra)
 6. T1 (LCK #2 Sıra)
 7. KT Rolster (LCK #3 Sıra)
 8. Hanwha Life Esports (LCK #4 Sıra)
 9. G2 Esports (LEC #1/2/3 Sıra)
 10. MAD Lions (LEC #1/2/3 Sıra)
 11. Fnatic (LEC #1/2/3 Sıra)
 12. Team BDS (LEC #4 Sıra)
 13. NRG (LCS #1 Sıra)
 14. Cloud9 (LCS #2 Sıra)
 15. Team Liquid (LCS #3 Sıra)
 16. Golden Guardians (2023 Dünya Şampiyonası Eleme Serisine hak kazandı)
 17. PSG Talon (PCS #1/2 Sıra)
 18. CTBC Flying Oyster (PCS #1/2 Sıra)
 19. GAM Esports (VCS #1/2 Sıra)
 20. Team Whales (VCS #1/2 Sıra)
 21. Detonation FocusMe (LJL Temsilcisi)
 22. Movistar R7 (LLA Temsilcisi)

LPL

FOXNGAME

LPL, LoLEsports'un sona eren ilk liglerinden biriydi. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde JDG, LPL'nin galibi ve 1 numaralı seri başı oldu. BLG Yaz Finallerine çıkamadı ancak yine de ikinci sırayı almaya yetecek Şampiyona puanına sahipti. Bu arada LNG de bu duruma ayak uydurdu ve rakiplerini yenerek 3. sırayı aldı. Son olarak Weibo Gaming, yıldızlarla dolu bir kadroyla son sırayı aldı ve Ön Eleme Aşamasına yerleştirilecek.

JDG, BLG ve LNG, 2023 Dünya Şampiyonası İsviçre Aşamasında olacak, Weibo Gaming ise yeni Ön Eleme Aşamasında olacak.

LCK

FOXNGAME

Gen.G, T1'e karşı finallerde gerçekten hakim olduğu için LCK temsilcilerini aldı. Bu, Gen.G'nin ilk sırayı almasını sağlar ve T1, en yüksek şampiyona puanlarına ulaşmak için 2. sırayı alır. Daha sonra Dplus Kia ve HLE, zorlu mücadeleden sırasıyla 3. ve 4. yerleri aldı.

LEC

FOXNGAME

LEC, henüz playoff'larını tamamlayamayan birkaç ligden biri. Şu anda G2, MAD Lions ve Fnatic 1., 2. ve 3. sırayı almak için yarışıyor. Bu arada Team BDS, Fnatic'e yenildiği için 4. sırada yer alıyor.

İlk 3 seri, İsviçre etabında 2023 Dünya Şampiyonası'nda olacak ve BDS takımının Ön Elemelere katılmak için Ekim 2023 Worlds Eleme Serisine kadar beklemesi gerekecek.

LCS

FOXNGAME

LCS, NRG'nin ilk kez LCS'yi kazanmak için mücadele ettiği en şaşırtıcı playoff'lardan biri oldu. Cloud9, elemelerde ikinci sırada yer alıyor. Bu arada Team Liquid, NRG'ye yenildikten sonra 3. sıraya yerleşti. Son olarak Golden Guardians, LCS'nin 4. sırasına hak kazandı.

NRG, Cloud9 ve Team Liquid İsviçre sahnesine çıkacak, Golden Guardians ise 2023 Dünya Şampiyonası Ön Eleme Aşamasında yer almak için Team BDS ile karşılaşacak.

Diğer Ligler

Dünya çapındaki diğer liglere gelince, LJL ve LLA hariç hepsi yapım aşamasında. LJL bir kez daha Detonation FocusMe'yi gönderecek ve onları bir kez daha dünya sahnesinde göreceğiz. Bu arada LLA, MSI 2023 performansları için kendilerini biraz telafi etmeleri gerektiğinden Movistar R7'yi gönderecek.

Liglerin geri kalanı devam ediyor ve hem PCS hem de VCS finallerinin bitmesini bekliyor. PCS finalleri PSG Talon ve CTBC Flying Oyster arasında, VCS finalleri ise GAM Esports ve Team Whales arasında gerçekleşecek.

FOXNGAME FIRSATLARI
{{ product.name }}
{{ product.name }}
{{ product.price }}
{{ product.oldPrice }}
{{ product.discountRate }}
×

Alışveriş Sepeti

Sepetinizde toplam
{{ getTotalItemCount() }}
ürün bulunuyor
{{ item.productName }}
{{ item.productName }}
{{ item.categoryName }}
Adet -
{{ item.price * item.quantity | number:2 }}{{ currencyCode }}
SEPET TOPLAMI
{{ getTotalPrice() | currency: currencySymbol }}
SEPETE GİT
FOXNGAME
Ooppss!
Görünen o ki sepetine ürün eklemeyi unuttun.
ALIŞVERİŞE BAŞLA
>{{miniShoppingCart.totalItem}}