LoL 2021 Şampiyon Rework Oylaması Başladı

LoL 2021 Şampiyon Rework Oylaması Başladı
Riot Games geliştiricileri LoL istemcisi üzerinden bir oylama başlatarak, bizden rework çalışması yapılacak beş şampiyonu seçmememizi istiyor.
Riot Games geçtiğimiz yıl bir League of Legends istemcisi üzerinden oylama yapmıştı ve bu oylamada dilediğiniz şampiyonu rework (yeniden tasarlama) yapılması için seçebiliyordunuz. Bu durum sihirdarlar arasında oldukça ilgi ve merak uyandırdı fakat oylama 2020 yılına yetişemedi. Riot Games yine de müjdeli bir haber vererek yeni bir oylamanın başladığını duyurdu. Peki bu oylamanın nedeni nedir? Oylama sonucunda neler yapılacak? Oylama hangi şampiyonları kapsıyor? Oylama ne kadar süre boyunca devam edecek? Hangi şampiyonlar oylamaya sunulacak?

League of Legends, Yeni Şampiyonu Viego'yu Gösterime SunduRework Yapılması Muhtemel Beş Şampiyon


Bu yıl oylama için Riot Games beş adet şampiyon belirledi. Bunlar sırasıyla Udyr, Shyvana, Nocturne, Skarner ve Quinn'dir. Tüm bu geliştirme ve düzenleme süreci tahmin edebileceğiniz gibi zaman alan bir işlemdir. Riot Games diğer şampiyonlarda olduğu gibi oylama bittikten sonra seçilen yeni şampiyon için bilgilendirme sağlayacak. Yapılan tüm güncellemeler, elde edilen sonuçlar ve düzenlemeler ana hatları ile birlikte zaman zaman Riot tarafından bizlerle paylaşılacak. Geliştiriciler yapılan geri bildirimleri dikkate alarak bu değişikliklerin tam anlamı ile oyuncuların isteği yönünde geliştirilmesini hedefliyor. Bu sayede hem doğru bir gelişim süreci sağlanmış olacak hem de süreç olabildiğince en iyi şekilde tamamlanacak.

Riot Games'in oylamaya sunulan her şampiyon için nasıl bir güncelleme ve yol haritası izleyeceğini gelin birlikte göz atalım. 

1) Udyr

Bildiğiniz üzere Udyr oldukça eski ve uzun süre üzerinde çalışılmamış diyebileceğimiz şampiyonlardan biridir. Her ne kadar Uzak Doğu şaman konsepti League of Legends için muhtemel bir tema olsa da karakterin eski gözüken tasarımı ve kostümleri artık LoL'e göre geri kaldığını söyleyebiliriz. Yapılacak rework çalışmaları görsel iyileştirmeler ve karakterin temasının günümüz oyununa adapte edilmesi şeklinde olacak. Udyr aslında bakacak olursanız oldukça ilginç bir şampiyondur; zira kullandığı yetenek setinin biçim değiştirme üzerine kurulu olduğu düşünüldüğünde, bu onu oyunda eşi benzeri olmayan bir şampiyon haline getiriyor. Riot Games'de bu durumu korumayı, buna göre etkili ve görsel şölen yaratacak bir karakter tasarlamayı hedefliyor.
 

2) Shyvana

Shyvana, yetenek seti ve görsellik açısından oldukça yeterli bir şampiyon fakat sahip olduğu temanın daha çok netleşmesi adına düzenlenmesi gerekiyor. Oylama sonucunda eğer Shyvana seçilirse, geliştiriciler onu temel temasına bağlı kalarak, daha da renklendirmeyi ve tabiri caizse daha hayat dolu bir biçime dönüştürmeyi hedefliyor. Temel olarak Shyvana üzerinde yapılacak değişikliklerin, değişim öncesi ve sonrasında ejdarha formuna geçiş sağladığında daha yıkıcı ve belirgin bir güncelleme yapılması hedeflenmektedir.
 

3) Nocturne

Nocture, oyuna yeni başlayanların gözde şampiyonu ve hatta belirli metalarda güçlü olduğu düşünüldüğünde üst liglerde de sıklıkla görebileceğimiz bir şampiyon. Yapılan çalışmalar sonucunda Nocture, yeni oyuncular arasında oldukça tercih edilen bir şampiyon olmasına rağmen zamanla diğer şampiyonlar arasında sönük kalmıştır. Bu istatistiklerden yola çıkarak aslında Nocture'un mevcut temasının yeterli ve sağlam olduğunu ama bu durumun oyunculara çok iyi bir şekilde yansıtılmadığını söyleyebiliriz. Bu yüzden geliştiriciler bu temaya bağlı kalarak değişim yapmayı düşüyorlar. 
 

4) Skarner

Sırada kim var? Tabii ki de Skarner var. Skarner aslında oynaması çok zevkli ve oldukça etkili bir şampiyondur. Fakat her nedense en az tercih edilen şampiyonlar arasında yer alıyor. Geliştiriciler bu durumdan yola çıkarak Skarner'in üstünde çalışılmasının oldukça uzun ve detaylı olacağını söylüyorlar. Skarner'ın ana teması kristal bir görünümdür fakat geliştiriciler ona farklı bir güç kaynağı sunmak istiyor. Bunun yapılması demek karakterin görsel olarak tamamen değiştirilmesi, ona farklı bir güç kaynağı sunulması ve hikayesinin de değişmesi anlamına gelmektedir. Daha önceden Skarner için geliştirme ve set güncellemesi sağlandı fakat seçim oranında beklenen artış sağlanamadı. Bu da karakterin üzerinde oldukçe etkili ve temel bir değişim sağlanması anlamına geliyor. Kısacası şampiyon seçilirse baştan tasarlanacak.
 

5) Quinn

Quinn güncelleme listesinde yer alan son şampiyondur. Aslında oynanış ve görsel açıdan çok geri kalmasa bile geliştiriciler, şampiyonun temasının sihirdarlara yeterince yansıtılamadığını düşünmektedir. Mevcut halinin vadiye uyum sağlamasına rağmen o da Skarner gibi az tercih edilen şampiyonlar arasındadır. Bildiğiniz üzere Quinn'in ana teması Valor üzerine kuruludur ve eğer oylamada bu şampiyon seçilirse Valor'a özgü, destansı bir görünüm yaratılması bekleniyor. Quinn birçok koridorda farklı eşya dizilimleri, farklı oynanış stili ile tercih edilmektedir. Güncelleme aşamasında geliştiriciler, tek bir koridora odaklanabilir çünkü belirtildiği gibi Quinn'in ana yetenek teması olan Valor'a uygun şekilde yeniden tasarlaması gerekmektedir.

Eğer sizde rework yapılması gereken bir şampiyon olduğunu düşüyorsanız tek yapmanız gereken LoL istemcisi üzerinden oyunuzu vermeniz olacaktır. Oylamanın son günü 20 Ocak 2021 saat 10:59'a kadar devam edecek. Oylamayı kaçırmayın!

Hemen indirimli LoL RP satın almak için tıklayın!
FOXNGAME
Ücretsiz işlem
Komisyon ya da kesinti yok
FOXNGAME
Güvenli Alışveriş
3D Secure, Paytr, GPay
FOXNGAME
Referans Sistemi
%1 kazanç sağlayın.
FOXNGAME
24/7 Destek
Destek hep yanınızda.
FOXNGAME
Çekilişler
Takip et, kazan.